Jungtinės Joninės Grendavėje

Parašyta: 2018-07-04 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Onuškis, Rūdiškės |

Stebuklingiausią naktį metuose, birželio 23 d. Grendavės kaimo paplūdimyje vyko jungtinė Joninių šventė „Buvo naktys švento Jono“. Renginiui surengti apsijungė Trakų kultūros rūmai, Rūdiškių kultūros centras ir Grendavės seniūnija.

Kadangi Joninių šventė neatsiejama nuo gamtos, buvo pasirinkta nuostabaus grožio renginio vieta – Grendavės paplūdimys. Juk senovėje vasarvidžio šventės apeigos būdavo gamtinio pobūdžio, atliekamos naudojant vandenį, ugnį ir augalus. Tai įprasmindavo, sutvirtindavo žmogaus ryšį su gamta. Tad ne veltui per Jonines pinami ir plukdomi vainikai, deginami laužai, ąžuolų vainikais dabinami Jonai. Tikima, kad Joninių naktis yra puikus metas įvairiems būrimams ir ateities spėjimui, žolelių rinkimui, šokinėjimui per laužus ir paparčio žiedo ieškojimui. Joninių naktį senoliai spėliodavo ir orus, kurie seniau lėmė visą žmogaus gyvenimo tėkmę.

Šiemet Joninių apeigas Grendavėje pradėjo Trakų rajono folkloro kolektyvai „Dusmena“, „Diemedis“, Grendavės vokalinis ansamblis „Versmė“. Atlikti kupoliavimą buvo kviečiami ir renginio svečiai.

Po kupoliavimo tradiciškai buvo sveikinami Jonai ir Janinos. Į Grendavę savo varduvininkus kartu su Grendavės seniūnu Aleksandru Abeciūnu atvyko pasveikinti Rūdiškių seniūnas Tadeuš Pavlovskis ir Onuškio seniūnė Zita Aniulienė. Varduvininkams seniūnai įteikė ąžuolo vainikus.

Į šventę visi rinkosi pabūti drauge, padainuoti skambią dainą, sušokti smagią polkutę. Grendavės seniūnijos gyventojai ir kiti atvykę svečiai džiaugėsi ir dėkojo šventės organizatoriams. Kartu šokant ir dainuojant buvo užkurtas Joninių laužas. Tada visi rinkosi prie Vilkokšnio ežero pakrantės, kur į vandenį buvo leidžiami vainikėliai.

Šventinis renginys buvo vainikuotas gražiausiomis Trakų rajono mėgėjų meno kolektyvų dovanotomis dainomis ir šokiais. Renginyje dalyvavo folkloro ansamblis „Diemedis“ (vad. D. Žalpienė), lenkų dainų ansamblis „Rudziszczanie“ (vad. M. Jankovskaja), kapela „Concord“ (vad. R. Stanaitis), vokalinis ansamblis „Svajonėlė“ (vad. M. Janakovskaja), folkloro kolektyvas „Dusmena“ (vad. E. Bubelevičienė), Onuškio liaudiškos muzikos kapela „Samė“ (vad. G. Kulbickienė), Grendavės moterų vokalinis ansamblis „Versmė“ (vad.  J. Giedraitytė).

Žiūrovai spinduliavo gera nuotaika. Nuotaikinga muzika nepaliko abejingų. Vakarop scenoje pasirodė grupė „Allegreto“ ir dainininkas MINO. Renginio pabaigoje danguje suspindėjo šventiniai fejerverkai.

Nuoširdžiai dėkojame rėmėjams, partneriams bei pagalbininkams už galimybę surengti tradicinę šventę. Jūsų dėka naktis ištiesų buvo stebuklinga!

 

Zofija ABECIŪNIENĖ,

Trakų kultūros rūmų

Grendvės padalinio kultūrinių renginių organizatorė  

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *