Ką reikėtų žinoti ir prisiminti apie tvirtinimo detales, klasifikacijas ir naudojimą

Parašyta: 2021-09-30 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Yra dviejų tipų fiksuotos jungtys, plačiai naudojamos mechaninėje inžinerijoje: nuimamos (daugiausia pagamintos iš srieginių tvirtinimo detalių-varžtų, smeigių ir veržlių internetu) ir kietos (naudojant įvairių tipų kniedes, suvirinant ir lituojant).

Srieginės ir kniedytos jungtys plačiai naudojamos įvairiose mechaninės inžinerijos srityse, sudarančios 35% viso surinkimo stiprumo

Naudojamų tvirtinimo detalių asortimentas yra labai didelis, o tendencija didėja. Taip yra todėl, kad naujų pažangių produktų kūrimas paprastai yra brangesnis, ir neatmetama galimybė paprastose mažos apkrovos detalėse (varžtuose, veržlėse, kniedėse, poveržlėse) naudoti paprastus mažos apkrovos komponentus (varžtus). Pavyzdžiui, JAV pramonė gamina daugiau nei 2 milijonus tvirtinimo detalių rūšių, įskaitant daugiau nei 50 000 standartinių tvirtinimo detalių, kurių bendra metinė produkcijos vertė yra milijardai dolerių.

Bendra mašinų gamybos procedūrų standartinė tvirtinimo detalių klasifikacija priklauso GZ grupei, įskaitant šias kategorijas: G31 varžtai; G32 varžtai ir smeigės; ГЗЗ veržlės; G34 kniedės; G36 poveržlės ir kaiščiai; G37-kaištis; G38-Kita pramoninė įranga.

Tvirtinimo detalių struktūra, technologija, funkcijos ir kitos savybės apsunkina jų išsamų klasifikavimą ir aprašymą

Tačiau visas tvirtinimo detales galima suskirstyti į penkias grupes. Klasifikavimas grindžiamas vienu iš dažniausiai pasitaikančių bruožų, lemiančių kiekvienos grupės pavadinimą, būtent: masinio naudojimo tvirtinimo detalės; didelio stiprumo srieginės tvirtinimo detalės; tvirtinimo detalės vienpusiam nustatymui ir sukrėtimui be sukrėtimų; tvirtinimo detalės ilgalaikiams ir sandariems sujungimams; tvirtinimo detalės polimerinių kompozicinių medžiagų sujungimui.

Siūlomos klasifikacijos įprastumas yra tas, kad kiekvienoje grupėje yra tam tikra tvirtinimo detalių nomenklatūra, kurią galima priskirti kitai grupei. Pavyzdžiui, vienpusio tvirtinimo ir smūginio kniedijimo tvirtinimo elementų grupėje kai kurios varžtų kniedžių konstrukcijos yra skirtos ilgalaikiams sujungimams arba sudėtinėms medžiagoms. Tuo pačiu metu kiekvienoje grupėje yra kelių klasių tvirtinimo detalės pagal valstybės standartų klasifikatorių. Pavyzdžiui, didelio stiprumo tvirtinimo elementų grupei priklauso varžtų, varžtų, veržlių klasės, o daug išteklių reikalaujančių tvirtinimo elementų-varžtų, kniedžių ir kt.

Tvirtinimo detalių tipai, kuriuos verta žinoti

Dalys su išoriniais darbiniais paviršiais yra vinys, varžtai, varžtai, smeigės, kniedės. Veržlė turi vidinį darbinį paviršių, kuris lemia jo funkciją. Inkarai ir kaiščiai turi išorinį ir vidinį darbinius paviršius. Ši klasifikacija nėra absoliuti-tai tvirtinimo detalių apimties vadovas, nurodantis jų savybes (šiuo atveju naudojamas GOST 27017-86 apibrėžimas). Visas šias ir kitas reikalingas statyboms prekes galite įsigyti torx.lt internetinėje parduotuvėje: https://torx.lt/kategorija/tvirtinimo-detales/profiliai-ir-ju-tvirtinimai/.

PR

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *