Kada trakiškiai džiaugsis modernia autobusų stotimi?

Parašyta: 2018-04-12 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Šią savaitę Vilniaus apygardos teismas priėmė sprendimą dėl pasirašytos mainų sutarties tarp UAB „Trakų autobusai“ ir UAB „Trastas“. Remiantis šia sutartimi turi būti rekonstruota Trakų autobusų stotis ir šalia jos iškilti komercinės paskirties objektas.

Trakų autobusų stotis

Mainų sandorį dar nuo 2016 metų vertino Lietuvos Respublikos Viešųjų pirkimų tarnyba, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Konkurencijos taryba. Nė viena jų neturėjo priekaištų šiam mainų sandoriui. Todėl šis teismo sprendimas yra netikėtas. Pabrėžtina, kad šis sprendimas nėra galutinis, kiek žinoma, UAB „Trastas“ ketina kreiptis į aukštesnės instancijos teismą.

Praėjusiais metais „Sprinter tyrimai“ atliko Trakų rajono gyventojų nuomonių tyrimą, kuris parodė, kad net 9 iš 10 Trakų miesto gyventojų yra nepatenkinti esama Trakų autobusų stoties būkle. O jos rekonstrukcijai, kartu įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę, parduotuvę ir kitas komercines patalpas, pritaria net 74 proc. trakiškių.

Belieka apgailestauti, kad Trakų autobusų stoties rekonstrukcijos projektas tapo politinių ir asmeninių ambicijų objektu, o Trakų rajono gyventojai bei svečiai ir toliau turi laipioti per duobes ir autobusų laukti stotyje, kurios stogas kiauras… UAB „Trastas“ į autobusų stoties rekonstrukcijos projektą ketina investuoti apie 3 milijonus eurų. Stotyje norima įrengti keleivių laukimo zoną, parduotuvę, kavinę, sukurti erdvę smulkiojo verslo prekybai ir paslaugoms, čia turėtų įsikurti Trakų informacijos centras ir dviračių nuomos punktas.  Taip pat ketinama įrengti 72 vietų automobilių parkavimo aikštelę su elektromobilių įkrovimo stotelėmis.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *