Kaip atsirado debesų kompiuterija?

Parašyta: 2022-07-27 | Kategorija: Skelbimai, Trakai |

Debesų kompiuterija (angl. cloud computing), kitaip vadinama debesija, buvo didžiausia technologijų naujovė per pastaruosius du dešimtmečius. Ji suteikė galimybę skirtingoms komandoms bendrauti įgyvendinant projektus, sumažinti techninę įrangą, taip pat vystyti darbo iš bet kurios norimos vietos kultūrą.

Tačiau ar kada nors susimąstėte, kaip debesų kompiuterija atsirado?

Pradžių pradžia

Pats debesų kompiuterijos pagrindas atsirado šeštajame dešimtmetyje, kuomet buvo pradėta naudoti laiko pasidalijimo koncepcija arba kelios įmonės, besidalijančios terminalais ir monitoriais. Tuo metu laikyti, saugoti ir prižiūrėti kompiuterius buvo labai brangu.

Idėja naudoti laiko pasidalijimą ne tik kaip išteklių valdymo įrankį, bet ir kaip virtualų tinklą kilo septintajame dešimtmetyje, remiantis ARPANET (santrumpa iš angl. Advanced Research Process Agency Network) vizija. Aštuntajame dešimtmetyje virtualios mašinos išplėtė koncepciją, leisdamos kūrėjams paleisti skirtingas operacines sistemas tame pačiame fiziniame mazge. O devintajame dešimtmetyje kompiuterių bumas paskatino įmones dalytis duomenimis.

Nuo verslo iki programuotojų

Nors debesijos koncepcija buvo techniškai pristatyta dešimtojo dešimtmečio viduryje, debesų kompiuterija tapo įprasta nuo 2000-ųjų, kai atsirado tokios platformos kaip „Google Cloud Platform“, „Microsoft Azure“ ir „Amazon Web Services“. Kuriant šią modernią dalijimosi ištekliais koncepciją, buvo galvojama apie verslą, tačiau vėliau ji buvo vis labiau pritaikoma programuotojams. To pradžia – 2014 metais „Amazon“ pristatyta platforma „AWS Lambda“.

Išmaniųjų telefonų ir nešiojamų technologijų era

Laikui bėgant debesų kompiuterija tapo vis labiau naudojama ir kasdieniame gyvenime. Prasidėjus išmaniųjų telefonų ir nešiojamų technologijų erai, poreikis turėti prieigą prie verslo duomenų tapo itin svarbus. Šiandien profesionalios debesų kompiuterijos paslaugos yra aktualios daugeliui įmonių.

Pasirodo, kad debesija atsirado jau pakankamai seniai. Natūralu, kad iš pradžių ji buvo kitokia. Juk laikui bėgant technologijos tik tobulėja. Šiais laikais įmonės turi išskirtinę galimybę naudotis unikaliais sprendimais, kurie leidžia pasiekti geriausius rezultatus.

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *