Kaip efektyviau mokytis anglų kalbos: internetu ar gyvai?

Parašyta: 2021-12-17 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Vykstantis globalizacijos procesas skatina žmonių judėjimą ir informacijos keitimąsi pasauliniu mastu. Anglų kalba – vienas reikalingiausių įgūdžių šių dienų visuomenėje. Anglų kalbos žinios naudingos ir reikalingos dirbant tarptautinėse įmonėse, valstybinėse įtaigose, keliaujant, važiuojant mokytis į kitų šalių švietimo įstaigas bei kuriant arba plečiant savo verslą.

Pandemijos metu dėl viruso keliamos rizikos tapo populiaru bendrauti ar mokytis internetinėje erdvėje. Nors gyvas bendravimas turi daug pliusų, kyla klausimas – kaip yra efektyviau mokytis anglų kalbos – internetu ar gyvai?

Gyvai vedamos anglų kalbos pamokos turi privalumų. Tradicinėse gyvai mokytojo vedamose pamokose gali girdėti dėstomą turinį aiškiai ir tiksliai bei negalvoti apie mikrofono ir ausinių kokybę bei veikimą. Dirbant su išmaniosiomis technologijomis, normalu, kad dažniau susiduriama su techninėmis kliūtimis. Žinoma, šių dienų visuomenėje technologijų naudojimas ir bendravimas internetu tampa vis labiau populiarus. Tačiau virtualus bendravimo būdas niekada nepakeis gyvo žmonių ryšio ir komunikacijos, paremtos emociniu bei psichologiniu palaikymu. Verta paminėti, kad išanalizavus internetinius šaltinius ir literatūrą, neretai anglų kalbos kursus lankantys žmonės, teigė, kad mokydamiesi gyvai jie labiau sutelkia dėmesį ir nesiblaško. Internetinė erdvė suteikia daugiau laisvės bei galimybių, tačiau dideliame informacijos kiekyje yra sunkiau susigaudyti bei susikoncentruoti.

Visgi, reikėtų paminėti, kad internetu mokytis anglų kalbos gali būti taip pat naudinga bei efektyvu kaip ir gyvai. Dažnai tai priklauso nuo žmogaus mokymosi stiliaus, charakterio ypatybių ir prioritetų. Mokantis anglų kalbos internetu galima naudotis keliais šaltiniais vienu metu. Tarkime, pamokos metu mokytojas paminėjo nežinomą žodį, išsireiškimą, kurį žmogus savarankiškai gali susirasti internete tuo pačiu metu klausydamas pamokos. Dar viena svari priežastis – išmaniosios technologijos leidžia mokytis interaktyviai, pamokos metu į jos turinį įtraukiant žaidimų, vaizdo įrašų ir kitų vaizdinių bei garsinių mokymo priemonių. Verta paminėti, kad mokantis anglų kalbos internetu galima įrašyti mokytojo dėstytą paskaitą ir ją dar kartą peržiūrėti norimu metu. Žinoma, mokymąsis internetu, sumažina ir laiko sąnaudas, nes galima prisijungti prie vedamos pamokos iš bet kurios šalies, miesto, darbo ir namų vietos.

Apibendrinus galima teigti, kad mokytis anglų kalbos internetu ar gyvai yra vienodai naudinga. Kiekvienas mokymosi būdas turi privalumų. Žmogus, turėdamas skirtingą charakterį, gyvenimo būdą ir atsižvelgdamas į savo prioritetus ir norus, gali pasirinkti kaip nori mokytis anglų kalbos – internetu ar gyvai. Jeigu norite išmokti ar lavinti jau turimus anglų kalbos žinių įgūdžius ir ieškote anglų kalbos mokyklos, siūlome išbandyti šią mokyklą. School of British English yra viena moderniausių mokyklų Vilniuje ir Lietuvoje. Norėdami įsivertinti savo anglų kalbos žinias, internetu nemokamai galite atlikti ir anglų kalbos testą. Atliktas anglų kalbos testas leis lengviau išsikelti tikslus ir pasirinkti norimą anglų kalbos mokymosi lygį bei būdą.

PR

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *