Kaip išsirinkti tinkamą akumuliatorių savo automobiliui?

Parašyta: 2021-12-13 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Akumuliatorius yra viena iš svarbiausių automobilio dalių. Jis ne tik suteikia elektros energiją durų spynelėms ir signalizacijai, automatiniams langams ar žibintams, bet ir leidžia užvesti automobilį. Na, o jei akumuliatoriaus neturite ar jis yra išsikrovęs – automobilis, paprasčiausiai, negalės veikti. Tačiau, kaip ir kitos automobilio dalys, akumuliatoriai per laiką nusidėvi ir turi būti pakeičiami. Tad, jei pastebite, kad automobilis labai sunkiai vedasi ar visai neužsiveda, ypač, kai lauke įsisuko žiema ar yra šalta, o taip pat, nustojo veikti elektroninės mašinos detalės – atėjo metas ieškoti naujo automobilio akumuliatoriaus. Tačiau, norint išsirinkti kokybišką, efektyvų ir automobiliui tikrai tinkantį akumuliatorių, svarbu žinoti, kelis dalykus. Šiame straipsnyje rasite kelis patarimus, kurie padės išsirinkti tinkamą ir tikrai gerą akumuliatorių. 

Atidžiai pasirinkite akumuliatoriaus dydį

Akumuliatoriai gali būti įvairių dydžių. Dėl šios priežasties, labai svarbu pasirinkti tinkamą, kad jis saugiai ir tvirtai įsistatytų ir suteiktų nenutrūkstančią energiją. Jei akumuliatoriaus poliai yra netinkamoje vietoje, gnybtų ir laidų negalėsite prijungti, o jei ir prijungsite, jie gali atsijungti ar tinkamai nepernešti įtampos ir elektros energijos. Akumuliatoriaus dydžio pasirinkimas priklauso nuo automobilio gamintojo. Pavyzdžiui, europietiškiems automobiliams dažniausiai reikalingi H5, H6 arba H8 dydžio akumuliatoriai. Naudinga žinoti ir tinkančio akumuliatoriaus matmenis – tokiu būdu, galėsite būti visiškai garantuoti, kad akumuliatorius tilps ir tiks. 

Atsižvelkite į automobilio akumuliatoriaus tipą

Išsirinkę tinkamą dydį, atsižvelkite ir į akumuliatoriaus tipą. Automobilių akumuliatoriai gali būti skirstomi į 3, pagrindinius tipus. Pirmasis tipas – klasikiniai ir populiariausi švino-rūgštiniai akumuliatoriai. Tai standartu laikomi akumuliatoriai, kurie tinka praktiškai visoms mašinoms. Šie akumuliatoriai susideda iš švino plokštelių, tarp kurių yra randamas skystas elektrolitas – rūgštis ir distiliuotas vanduo. Seniau, šio tipo akumuliatoriai būdavo papildomi distiliuotu vandeniu, tačiau, dabar, jų pildyti nebėra galimybės, o akumuliatorių tiesiog tenka keisti nauju. Šio tipo akumuliatoriai yra pigesni, tačiau, jie nėra atsparūs giliems išsikrovimams, o norint, kad jie tarnautų ilgą laiką, reikia nuolat tikrinti jų įtampą ir atsakingai juos krauti. Taip pat, šių akumuliatorių nederėtų visiškai iškrauti. Kitas tipas – AGM tipo akumuliatoriai. Jie yra patvaresni ir gali atlaikyti pasikartojančius išsikrovimo ir įkrovimo ciklus. Šiomis dienomis, šio tipo akumuliatoriai tampa standartu daugelyje automobilių, kadangi, modernios šiuolaikinių automobilių funkcijos ir ypatybės, tokios kaip „Start/Stop“ užvedimo technologija, reikalauja labai daug energijos. Tačiau, šie akumuliatoriai, taip pat, yra ir brangesni. AHM baterijos veikia naudodamos stiklo kilimėlį, randamą tarp švino plokščių, kuris sugeria visą elektrolitą. Šio tipo akumuliatoriai yra atsparesni smūgiams, išsiliejimams, o taip pat, giliems išsikrovimams. Galiausiai, automobiliniai akumuliatoriai gali būti želinio arba gelinio tipo. Šie akumuliatoriai nuo kitų skiriasi tuo, kad juose randamas elektrolitas yra ne skysčio, o gelio pavidalo. Jie atsparūs smūgiams ir išsiliejimams, taip pat, pasižymi atsparumu ekstremalioms temperatūroms. Tačiau, šio tipo akumuliatorius nėra atsparus greitiems išsikrovimams ir netinkamiems įkrovimams. Tokiu būdu, akumuliatorius gali imti greičiau išsikrauti. 

Visada atkreipkite dėmesį į akumuliatoriaus pagaminimo datą

Labai svarbu, kad net naujas akumuliatorius, kurį jūs pasirinksite, būtų tikrai naujas ir nesenas. Dėl šios priežasties, labai svarbu atkreipti dėmesį į jo pagaminimo datą. Ant akumuliatoriaus ieškokite nurodyta akumuliatoriaus pagaminimo datą. Labai svarbu, kad akumuliatorius, kurį pasirinkite nebūtų pagamintas anksčiau, nei prieš šešis mėnesius. Senesnis, žinoma, veiks, tačiau, gali būti ne toks efektyvus ir našus. Dėl šios priežasties, taip pat, naudinga nusipirkus naują akumuliatorių pasitikrinti jo įtampą ir įsitikinti, kad ji tinkama iš karto naudoti. Kitu atveju, net ir naują akumuliatorių gali tekti įkrauti. 

Atsižvelkite į akumuliatoriaus talpą

Akumuliatoriaus rezervinė talpa – RC, nurodo kiek ilgai, pilnai įkrautas, akumuliatorius galės veikti, net kai suges generatorius. Tinkamas ir kokybiškas akumuliatorius turėtų atlaikyti tokias situacijas. Tačiau, nereikėtų aklai rinktis talpiausio akumuliatoriaus, kokį tik randate. Geriausia pasirinkti tokį, kuris yra suderinamas su jūsų automobilio marke ir modeliu. 

Atkreipkite dėmesį į akumuliatoriaus startinės srovės galingumą 

Startinės srovės galingumas, kuris yra nurodomas Amperais, nurodo akumuliatoriaus gebėjimą užvesti automobilį net esant labai žemai oro temperatūrai. Dažniausiai, esant labai žemai, minusinei oro temperatūrai, mašina sunkiai užsiveda dėl sutirštėjusios variklio alyvos. Na, o startinės srovės galingumas nurodo Amperų skaičių, kurį akumuliatorius palaikys 30 sekundžių, kai lauke yra maždaug -18C laipsnių. Gyvenantiems ten, kur žiemos yra tikrai šaltos, vertėtų rinktis akumuliatorių su didele startinės srovės galia. 

Tinkamas akumuliatorius iš varle.lt, garantuos, kad automobilį užvesite net atšiauriausią žiemos rytą. Internetinėje parduotuvėje taip pat randi įkrovikliai, padangos ir daugybė kitų automobilių prekių – už draugišką kainą!

 

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite