Kaip Lietuva tvarko nuotekas: Trakai renkasi paprasčiausią sprendimą

Parašyta: 2017-07-30 | Kategorija: Gamta, Naujienos, Trakai |

Kiekvieno gyventojo namuose susidaro buitinių nuotekų, kurias tvarkyti galima įvairiai: patikėti tai daryti geriamojo vandens tiekėjui, įsirengti nuotekų duobę arba nuotekų valyklą. Pabandėme pasidomėti, ką renkasi trakiškiai, ir kokių pokyčių laukiama šioje srityje.

Apie 80 proc. Trakų miesto gyventojų yra prisijungę prie nuotekų tinklų

Užteršia aplinką

Bendrovės „Trakų vandenys“ Trakų skyriaus viršininkas Tomaš Vaškevič sako, kad apie 80 proc. Nike Air Max Goedkoop miesto gyventojų yra prisijungę prie nuotekų tinklų. Nike Scarpe Bambini New Balance 1600 hombre Iš likusiųjų, 19 proc. mochilas kanken mini naudojasi nuotekų išgriebimo duobėmis, kiti turi įsirengę nuotekų valyklas. Lauko tualetai regione pasitaiko itin retai – jų rasta vos keturi. Atlanta Hawks Nike Air Max 2016 Heren zwart T.

 • asics gel lyte 3 verde uomo
 • Vaškevič nuomone, kai buitinės nuotekos tvarkomos tinkamai, aplinkai žalos nėra. Vis dėlto kai tuo reikia rūpintis patiems gyventojams, jie ne visada padaro savo darbą iki galo ir dėl didelių mokesčių. „Biologinių nuotekų valymo įrenginių priežiūra brangiai kainuoja. Pavyzdžiui, juose susikaupusio dumblo išvežimas gyventojui per metus atsieina apie 250 eurų.

 • NIKE FREE RUN Men SHOES
 • Su išgriebimo duobėmis kitaip. Herschel Walker Jerseys Paprastai šeima per mėnesį išnaudoja 10 kubinių metrų vandens, o tokios duobės talpa – 4–5 kubiniai metrai. Canotte Phoenix Suns Vadinasi, du kartus per mėnesį nuotekas reikia išsiurbti. shaly.fr Jų išvežimas kainuoja apie 35 eurus už 5 kubinius metrus. Per mėnesį susidarytų apie 70 eurų“, – skaičiuoja specialistas. kanken baratas Air Max 2017 Dames groen Tokias nuotekų duobes gyventojai turi ir nuolat tikrinti, kad šioms persipildžius nuotekos neišbėgtų per kraštus. Canotta Golden State Warriors Tokių atvejų yra pasitaikę ne tik Trakuose, bet ir kituose regionuose. Taip pat T. Vaškevič sako, kad neretai gyventojai nuotekų duobes įsirengia be dugnų, todėl nuotekos infiltruojasi į gruntą ir teršia aplinką bei požeminį vandenį. Šiandien nuotekos chemiškai yra užterštos dar labiau nei anksčiau dėl buityje naudojamos chemijos – įvairių skalbiklių, dezinfekavimo priemonių, baliklių. New Balance 997.5 męskie Dėl didesnės šių medžiagų koncentracijos, užželia ir uždumblėja vandens telkiniai, sumažėja deguonies kiekis vandenyje, todėl ima dusti žuvys. Neišvalytose nuotekose taip pat gausu fosforo ir azoto, kuris skatina vandens telkinių žydėjimą. Air Jordan 7 Donna Trakų gyventojas Juozas yra prisijungęs prie centralizuotų tink­lų, tad nuotekomis nesirūpina. nike free 5.0 hombre „Žinau, kad gamtos neteršiam, nes viską kaip reikia sutvarko „Trakų vandenys“. Garrett Richards Baseball Jersey Į lauko tualetą neįsivaizduoju kad kas šiais laikais eitų, o nuotekų duobės kiek girdėjau dar brangiau kainuoja“, – sako jis. Šiuo metu nuotekų išleidimas į aplinką, kai pažeidžiami tai numatantys dokumentai, užtraukia baudą nuo 60 eurų iki 3000 eurų.

  Griežtins įstatymą

  Dėl netinkamo Miestų nuotekų direktyvos įgyvendinimo Europos Komisija prieš Lietuvą yra pradėjusi pažeidimo procedūrą. Ji pradėta dėl to, kad Kėdainių aglomeracijos nuotekos nėra išvalomos iki nustatytų reikalavimų, taip pat nepasiekta, jog 58-iuose aglomeracijose ne mažiau kaip 98 proc. nike buty damskie nuotekų būtų tvarkoma centralizuotai. Pasirodo ir kad likę 2 proc. individualiai tvarkomų nuotekų neatitinka joms keliamų reikalavimų. Birželį Aplinkos ministerijos specialistai buvo susitikę su Europos Komisijos atstovais ir jiems pristatė veiksmų planą, kaip ketinama spręsti susidariusią situaciją. Artimiausiu metu bus pradėta Kėdainių nuotekų valyklos rekonstrukcija. UAB „Kėdainių vandenys“ parengė nuotekų valymo įrenginių plėtros projektą, kuriame numatyta pertvarkyti veikiančius įrenginius, didinti nuotekų priėmimo, paskirstymo, mechaninio, biologinio valymo grandžių pajėgumus. Savo ruožtu Aplinkos ministerija rengia Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo pataisas. Vienas iš esminių pokyčių – teritorijose, kur gyvena daugiau kaip 2 tūkst. žmonių, privalės veikti centralizuotos nuotekų surinkimo sistemos, prie kurių per 9 mėnesius privaloma tvarka turės prisijungti visi aplinkiniai gyventojai. asics buty sklep online Pasikeis ir nuotekų įvado bei išvado atvedimo vieta – geriamojo vandens tiekėjas juos turės nutiesti nebe iki sklypo, bet iki būsto ribos.

 • NIKE ZOOM KD 9
 • Tuo tarpu individualiai tvarkyti nuotekas bus galima tik išimtiniais atvejais, pavyzdžiui, kai tiesti centralizuotus tinklus neapsimoka finansiškai. Denard Robinson College Jerseys Ir tą bus leidžiama daryti naudojant tik sandarius nuotekų kaupimo rezervuarus, iš kurių nuotekos išvežamos ir išvalomos aglomeracijos valymo įrenginiuose. Chaussures Under Armour Planuojama, kad naujai įrengiami individualūs nuotekų valymo įrenginiai taip pat iš nuotekų papildomai šalins azoto ir fosforo junginius, kurie kenkia gėlo vandens ir jūrų aplinkai. Jason Pierre-Paul Giants Jerseys Iki 2019 m. Adidas buty sklep online Lietuvoje ketinama sukurti individualių nuotekų tvarkymo registrą, kuriame būtų kaupiama ir saugoma informacija apie tokių nuotekų tvarkymo vietą, naudojamus tam įrenginius ir būdus.


  Komentarai

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *