Kamieninių ląstelių bankas – šiuolaikinės medicinos laimėjimas

Parašyta: 2018-01-03 | Kategorija: Naujienos, Sveikata |

Priešingai nei įprastos, kamieninės ląstelės nėra iš anksto nulemtos atlikti tik vieno audinio funkcijos. Jos geba atsinaujinti ir specializuotis smegenų, kraujo, raumenų arba kitomis ląstelėmis. Dėl to, šie organizmo dariniai plačiai taikomi šiuolaikinėje medicinoje bei kitose srityse. Norint kokybiškai bei patikimai išsaugoti šias ląsteles, reikalingas kamieninių ląstelių bankas.

Iš kur gaunamos kamieninės ląstelės?

Šis organizmo darinys dažnai paimamas iš kūdikių virkštelės kraujo, kuriame yra gausu kamieninio tipo ląstelių. Kūdikio virkštelės kraujyje esančios ląstelės yra genetiškai susijusios su kūdikiu ir jo šeima, todėl gali būti panaudotos kiekvieno artimojo ligų gydymui.
Kodėl verta saugoti tokias ląsteles?
Kraujo iš virkštelės surinkimas nesukelia skausmo, atliekamas greitai, tačiau kamieninių darinių reikšmė – labai didelė. Būtent jų pagalba galima išgydyti net apie 100 ligų bei atlikti dažnai reikalingas transplantacijas.
Kaip ir ląstelės iš kaulų čiulpų, taip ir šios naudojamos gydyti kūdikio brolių, seserų ar kitų giminių ligas. Vis dėlto, priešingai nei kaulų čiulpų, pastarieji dariniai yra atmetami su mažesne tikimybe, todėl jų naudojimas šiuolaikinėje medicinoje sparčiai populiarėja.

Kaip jas išsaugoti?
Šių ląstelių bankas – vieta, kurioje dirba savo srities profesionalai, padedantys neskausmingai, greitai bei patikimai paimti kraują iš kūdikio virkštelės. Jeigu galvojate apie šios procedūros atlikimą, siūlome susipažinti su pagrindiniais paslaugos etapais.
Pirmas žingsnis – sutarties pasirašymas, po kurio svarbu stebėti nėštumo eigą ir prasidėjus gimdymui pranešti minėtam bankui. Toliau surenkamas tinkamas kiekis virkštelės kraujo, kuris per 36 val nuo atliktos procedūros perduodamas į banką. Iš kraujo specialiomis metodikomis išskiriamos kamieninės ląstelės, jos testuojamos ir atitikus nustatytai kokybei, saugomos banke.
Bankas – tai vieta, kurioje saugomi ne tik pinigai, bet ir sveikatai vertingos kamieninės rūšies ląstelės. Ši paslauga – pati geriausia investicija į savo bei artimųjų ilgaamžiškumą.

KAMIENINIŲ LĄSTELIŲ SURINKIMAS  ir dar daugiau – įmonės svetainėje.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *