Kapelų šventė „Prie ežerėlio 2019“

Parašyta: 2019-08-28 | Kategorija: Naujienos, Onuškis, Renginiai |

Ar kada susimąstėte kas yra muzika? Kokia jos reikšmė žmogui? Vieniems muzika yra labai svarbi, kitiems ji nieko nereiškia. Kai kurie žmonės neįsivaizduoja gyvenimo be jos, ir neapsieina ne dienos nepasiklausę dainos ar patys nesugroja kokio kūrinio. Tačiau kiekvieno skonis skiriasi, ir todėl visi klausosi skirtingos muzikos. Rugpjūčio 24 d. Onuškio Kipro Petrausko  aikštėje susirinko tikri liaudiškos muzikos mylėtojai. Iš įvairių Lietuvos regionų suvažiavo kapelos, panorusios dalyvauti tradicinėje Trakų kultūros rūmų  šventėje-varžytuvėse „Prie ežerėlio 2019“ bei pasivaržyti dėl Trakų rajono savivaldybės merės Editos Rudelienės įsteigto prizo – armonikos.

Varžytuvėse be šventės šeimininkų  Trakų kultūros rūmų Onuškio padalinio liaudiškos muzikos kapelos „Samė“ (vadovė Gražina Kulbickienė) dar dalyvavo ir penkios svečių kapelos: Kėdainių kultūros centro  liaudiškos muzikos kapela „Vilainiai“ (vadovas Antanas Mikalauskas), Žemaičių Kalvarijos kultūros centro Platelių skyriaus kapela „Apėntaas“ (vadovė  Jurgita Antanaitienė), Priekulės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela ,,Bengeliai” (vadovė Jolanta Petraitienė), Kėdainių kultūros centro Labūnavos skyriaus liaudiškos muzikos  kapela „Barupė“ (vadovas Algirdas Kučiauskas), Kudirkos Naumiesčio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Liocai“ (vadovas Albinas Šlakaitis). Šiemet renginį organizavo Trakų kultūros rūmų Onuškio  padaliniui. Renginį vedė šmaikščioji Apolionija Zizirskienė (Vaidas Pračkaila ) ir Onuškio padalinio kultūrinių renginių organizatorė Liuda Korsanovienė.

Kapelas vertino kompetentinga komisija. Pirmininkas – Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius, nariai:  Kastytis Mikiška – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, Trakų meno mokyklos mokytojas, Rasa Mikiškienė – Trakų meno mokyklos akordeono mokytoja metodininkė, l.e.p. pavaduotoja ugdymui, Edvardas Keizik – Trakų kultūros rūmų direktorius. Buvo įsteigtas ir žiūrovų simpatijų prizas, balsavimas vyko pasibaigus varžytuvėms.

Tradicinės kapelų šventės  „Prie Ežerėlio“  idėja –  vienoje šventėje pristatyti skirtingų Lietuvos regionų muziką, išgirsti aukštaičių, suvalkiečių, žemaičių, pamario krašto ir Dzūkijos  liaudiškos muzikos kapelų pasirodymus.  Šiemet visos kapelos iš skirtingų regionų. Jos gyvuoja ne vieną dešimtmetį, kai kurie iš jų pelnę svarius apdovanojimus, dalyvavę konkursuose ir  festivaliuose ne tik  Lietuvoje, bet ir už jos ribų, todėl ir pasirodymai buvo labai savotiški, atspindintys savo kraštą ir tarmę. Vieni kolektyvai priklauso tradicinėms liaudiškos muzikos kapeloms, kiti stilizuotoms, tad ir jų programos buvo labai įvairios ir įdomios.

Šventės lankytojai būriavosi prie scenos, kur muzikavo kapelų muzikantai, kiti kilo oro balionu. Šią pramogą dovanojo Vokietijos bendrijos „Gehnbachfreunde“ pirmininkas Heinrich Dümmler ir Vokietijos oro balionų sporto klubo prezidentas Andreas Baus.

Nuostabus besibaigiančios vasaros vakaras skambant liaudiškai muzikai prabėgo ypatingai greitai. Žiūrovai  balsavo už jiems patikusį kolektyvą, o komisija tarėsi dėl geriausios kapelos. Ilgai laukti neteko, žiūrovai  simpatijas atidavė saviems – kapelai „Samė“. Prizas – įstabaus grožio šakotis (ačiū  sertifikuotai šakočių kepėjai  Aldonai Blažonienei). Šiai nominacijai prizą įsteigė ir Trakų krašto kultūros ir amatų asociacija (ačiū pirmininkei Dominykai Semionovei). Komisija, visapusiškai apsvarsčiusi visų kolektyvų pasirodymus, nugalėtoju paskelbė Priekulės kultūros centro liaudiškos muzikos kapelą ,,Bengeliai”. Merės įsteigtas prizas linksmins Žemaitijos regioną, o kapela- nugalėtoja planuoja savo sąstatą papildyti dar vienu nariu – armonikierium. Visos kapelos iš Onuškio namo grįžo su dovanomis. Atsisveikinimui kolektyvai atliko bendrą šventės kūrinį „Prie ežerėlio“.

     Varžytuvėms pasibaigus Onuškio bendruomenės namuose vyko bendras visų pavakarojimas. Dėkoju visiems, ypatingai kolektyvui „Samė“, jo dalyvių šeimos nariams, kurie įdėjo daug pastangų, kad svečiai, atvykę iš tolimų Lietuvos kraštų,  iš Vokietijos, išsivežtų iš Onuškio šiltus ir mielus prisiminimus. Ačiū Rimučiui, Sonatai, Dovilei, Vladai, Ramunei, Laimai, Mantui, Gustui, Elvitai, Gabrielei, Ugnei, Jovitai už geranoriškumą ir pagalbą. Ačiū onuškiečiui Zenonui Rybnikovui, kurio dėka  kilnojama scena iš Trakų atkeliavo į šią šventę.

   Ačiū šventės rėmėjams ir partneriams – Trakų rajono savivaldybei, visuomeninei organizacijai „Onuškio bendruomenė“ (projektas „ Mes sportuojame 2019“, II-as etapas), Trakų kultūros rūmams (organizaciniai klausimai, scena, įgarsinimas ), bendrijai „Gehnbachfreunde“ ( Vokietija).

Mieli žiūrovai, dalyvavę šventėje „Prie ežerėlio 2019“-   Ačiū visiems už buvimą kartu, audringus plojimus ir gerą emociją. Juk muzika – tai vaistai, ji gydo žmogų ir jo sielą, juos vartoti galima ir didelėmis dozėmis, ir neribotai.

Liuda Korsanovienė,

Trakų kultūros rūmų Onuškio padalinio

Kultūrinių renginių organizatorė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *