Kapstymasis savame darže

Parašyta: 2017-12-19 | Kategorija: Naujienos, Žemės Ūkis |

Iš pažiūros gali atrodyti, kad nuosavas šiltnamis yra tikrų tikriausias galvos skausmas ir papildomi rūpesčiai, ypač nepatyrusiems sodo entuziastams, tačiau specialistai sako, kad taip toli gražu nėra. Šiltnamis yra vienas paprasčiausiai įrengiamų sodo statinių, kuris reikalauja tik pirmos investicijos – paties šiltnamio konstrukcijos bei plėvelės. Plėvelės kaina nėra didelė, o pasirinkimas ypatingai gausus, todėl kiekvienoje sodui skirtoje parduotuvėje pardavėjai geriausiai patars kokią plėvelę įsigyti, o plėvelės kaina ir pasirinkimas priklausys tik nuo naujųjų šiltnamio šeimininkų. Kai plėvelė įsigyta, reikia ir apdengti ja šiltnamį. Tai padarius, tolimesni reikalai klostysis kaip iš pypkės. Tereiks šiltnamio žemę paruošti sodinimui, tai yra – užpildyti plotą derlinga ir maistinga žeme, kartais nepagailėti trąšų ir išsirinkti šiltnamiui tinkamas sėklas.

Dažnai žmonės, gyvenantys nepailstančiu miesto rimtu ir kasdien važiuojantys į darbą, laiką leidžiantys betoniniame mieste, pasiilgsta gamtos ir sąlyčio su ja. Tai lemia, kad vis daugiau žmonių kraustosi gyventi į užmiestį, kuriame ieško gamtos prieglobsčio ir ramybės. Dažnas jų prie savo namo įsirengia šiltnamį, kad galėtų mėgautis jo teikiamais malonumais. Vien prisilietimas prie žemės ir įvairūs, net menkiausi darbai prie namo, tokie kaip žolės tvarkymas, jos pjovimas, vaismedžių priežiūra, jiems teikia kur kas didesnį malonumą nei miesto centro šurmulys ar restorane leidžiami vakarai. Čia nepamainomi tampa vakarai terasoje ar ant žarijų kepti pietūs, pagardinti ką tik iš šiltnamio nuskintomis daržovėmis, kurios vis dar kvepia ir yra stebuklingai traškios. Šios nepamainomos akimirkos aplanko tuos, kurie su mielu noru užsiima kad ir nedideliais sodo darbais ir užsiaugina savo daržovių, savo reikmėms ir savo šeimai.

Nors šiltnamis ir nėra sudėtingas statinys, jo priežiūrai skirti daug dėmesio taip pat nereikia. Tereiks tik kartą per sezoną pakeisti plėvelę, kurios įsigyti yra labai paprasta. O plėvelės kaina nėra didelė ir įkandama kiekvienam pradedančiam sodininkui, kuris sezono įkarštyje nori džiaugtis pačiomis šviežiausiomis daržovėmis.

DAUGIAU INFORMACIJOS: http://www.umaras.lt/stabilizuota-polietileno-plevele/


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *