„Karališkosios kibininės“ kibinai Hamburge

Parašyta: 2016-03-17 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Trakai |
Akimirka iš įvykusios didžiausios metų šventės, Vasario 16-osios, Hamburge. Nuotr. autorius Algirdas Šochas

Akimirka iš įvykusios didžiausios metų šventės, Vasario 16-osios, Hamburge

Daugiausiai Hamburgo lietuvių suburiančios Lietuvos valstybės atkūrimo šventės (įvykusios š. m. vasario 27-ąją dieną) išvakarėse tiesiai iš Trakų į Hamburgą atkeliavo net 400 vienetų tradicinių karaimiškų kibinų.

Tai buvo netikėta ne tik į šventę atvykusiems Hamburgo lietuviams, bet ir joje dalyvavusiems vokiečiams. Tačiau labiausiai nustebę liko čia gyvenantys trakiškiai. Jų tarpe ir tie, kurie yra užmezgę tvirtus ryšius su šiuo miestu, arba jaučia jam didelę nuostalgiją.

Tradicinė karaimų virtuvės kultūra bei Trakų miestas buvo paminėtas ir šventės metu. Paklausti, ko labiausiai pasiilgsta Hamburge gyvenantys lietuviai, buvo išgirstas ir toks atsakymas, jog labiausiai ilgimasi gimtųjų Trakų grožio ir šį miestą apsupusių ežerų kvapo.

Šventės svečiai bei dalyviai su smalsumu  ragavo šventės naujiena tapusio patiekalo, nešėsi juos namo. Labiausiai stebėtasi jų kelionės į Hamburgą istorija (atstumas nuo Trakų  iki Hamburgo yra net 1 270 kilometrų). Tačiau sužinoję visas detales sumanymas liko dar labiau įvertintas, o virtuvės šefai – išliaupsinti. Būta ir tokių lietuvių, kurie prasitarė juos užsišaldę ir taip iki šių dienų taupantys nuostalgišką gimtinės skonį.

Hamburgo lietuvių bendruomenės valdyba dėkoja UAB „Karališka kibininė“ direktorei Zinaidai Juškienei ir visam kolektyvui už nemažai pastangų kainavusį užsakymą ir puikų jo išpildymą!

 

Evelina KISLYCH

Algirdo Šocho nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *