Karščiavimo klinika jau Trakuose

Parašyta: 2020-04-03 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Sveikata, Trakai |

Beveik pusė šalies savivaldybių patvirtino Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) steigiančios karščiavimo klinikas, o maždaug ketvirtadalis informavo ieškosiančios būdų užtikrinti tokios paslaugos teikimą, sudarydamos sutartį dėl tokių paslaugų teikimo su kita savivaldybe.

Trakuose, Mindaugo g. 13, įsikurs karščiavimo klinika

Šią savaitę Trakuose, Mindaugo g. 13, jau yra pastatyti įrenginiai (darbus atliko UAB „Cramo“), kuriose įsikurs laikina karščiavimo klinika. Nuomos kaina (7 modulių su aptvėrimu, draudimo paslaugomis ir baldais) – 944 EUR/ mėn. Techniškai karščiavimo klinika paruošta naudojimui bus jau šiandien, balandžio 3 d.

 Karščiavimo kliniką nuspręsta įkurti laikinuose įrenginiuose, siekiant maksimaliai apsaugoti mūsų sveikatos įstaigas nuo viruso. Trečiadienį, balandžio 1 d., nuotolinio posėdžio su gydymo įstaigų vadovais metu aptartas klinikos įveiklinimas. „Iššūkių tikrai netrūksta, nes trūksta personalo ir galinčių dirbti, bet tikiu, kad šiuo sunkiu mums visiems periodu, bendromis jėgomis užtikrinsime Jums, mieli gyventojai, prieinamas, kokybiškas paslaugas“, – sakė Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Kaip pasakojo VšĮ Trakų pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotoja Aušra Narbutienė, į kliniką šeimos gydytojo siuntimu bus nukreipiami pacientai, kurių kūno temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną yra 37,8⁰ C ir daugiau (iki karščiavimą mažinančių vaistinių preparatų vartojimo), ir turintis bent vieną iš  viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų: šaltkrėtį, kosulį, gerklės skausmą, pasunkėjusį kvėpavimą.

Atvykus į karščiavimo kliniką žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip. Kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į karščiavimo kliniką, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

Langą žmogus turės pradaryti tada, kai klinikos darbuotojas to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti. Į karščiavimo kliniką žmogus galės užeiti tik gavęs darbuotojo leidimą ir užsidėjęs medicininę kaukę. Karščiavimo klinikose pacientams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, kaip yra daroma mobiliuosiuose punktuose, jei reikia – paskiriamas gydymas.

Statoma karščiavimo klinika

Priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, jis galės būti išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą arba nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias koronavirusine infekcija sergančiuosius.

Tiems žmonėms, kurie negalės į karščiavimo klinikas atvykti patys, savivaldybė įpareigota užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas.

 

„Trakų žemės“ ir Visuomenės informavimo grupės (VIG) inf.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *