Katedros aikštėje žvangėjo ginklai ir griaudėjo šūviai – minėjome pergalę Žalgirio mūšyje

Parašyta: 2014-07-17 | Kategorija: Kultūra, Naujienos |

pl4_5816Liepos 15 dieną Lietuvos kariuomenė ir Lietuvos didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmai Vilniuje surengė Žalgirio mūšio pergalės paminėjimą. Visą dieną įvairūs renginiai vyko Valdovų rūmuose, o šventę vainikavo iškilmingas mūšio paminėjimas Katedros aikštėje.

Renginiai Valdovų rūmuose prasidėjo nuo pat 11 valandos ryto. Lankytojai buvo kviečiami į ekspozicijas, turėjo galimybę sudalyvauti edukaciniuose žaidimuose ir kūrybinėse dirbtuvėlėse, pažiūrėti filmą „Žinomas nežinomas Žalgiris“.

Valdovų rūmų kieme brolijos „Viduramžių pasiuntiniai“ ir Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai kvietė lankytojus susipažinti su viduramžių karių ginkluote ir šarvais.

Šventę vainikavo Katedros aikštėje prasidėjęs iškilmingas Žalgirio mūšio pergalės paminėjimas, kuriame dalyvavo Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa, senoviniu pabūklu šaudė Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono salvės grupė, teatralizuotą Lietuvos kario ir kryžiuočio kovą atliko brolijos „Viduramžių pasiuntiniai“ kovotojai, ant žirgų pasirodė senovinėmis karių aprangomis vilkintys raitosios policijos pareigūnai.

1410 m. liepos 15 d. laimėtas Žalgirio mūšis – vienas didžiausių ir reikšmingiausių mūšių. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto ir Lenkijos karaliaus Jogailos vadovaujama jungtinė Lietuvos didžiosios kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės kariuomenė sumušė Kryžiuočių ordiną ir sustabdė du šimtus metų trukusią jo agresiją į Rytus. Dėl šios pergalės buvo nustota puldinėti ir grobstyti Lietuvos kunigaikštystės žemes. Pergalingas Žalgirio mūšis – Lietuvos istorinis pasididžiavimas, įvykis, sustiprinęs ir iškėlęs Lietuvos autoritetą tarp Europos ir Azijos valstybių.

www.kam.lt

Nuotr. aut. – Alfredas Pliadis

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *