Kęstučio Vilkausko kūrybos klodai

Parašyta: 2019-06-28 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Trakai |

Birželio 19 d. Trakų kultūros rūmuose skambėjo dainos, eilės, šokiai ir sveikinimai. Buvo dvi ypatingos progos – buvęs ilgametis Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas šventė 50-ies bei šokių ir vaidybos teatre 30 metų jubiliejus. Ta proga surinko menininko šeima, draugai, bičiuliai ir kolegos.

Kęstutį Vilkauską (trečias iš kairės) sveikina Trakų karališkojo teatro kolektyvas

Nuo politikos iki meno

Kęstutis Vilkauskas – Lietuvos ir Trakų rajono savivaldybės politinis ir visuomenės veikėjas. 1993 m. baigė Vilniaus pedagoginį institutą, rusų kalbos ir literatūros bei psichologijos specialybės bakalauro studijas. 2001–2003 m. mokėsi Lietuvos teisės instituto Valstybinio valdymo fakultete ir įgijo teisės magistro kvalifikacinį laipsnį.
Nuo 2002 m. iki 2019 m. ėjo Trakų seniūno pareigas. 2009 m. išrinktas LSDP Trakų rajono skyriaus pirmininku, 2016 m. – Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentu. Dabar jis – Trakų rajono savivaldybės tarybos narys.
K. Vilkauską trakiečiai jau seniai įpratę matyti ne tik su oficialiu kostiumu darbo kabinete prie „popierių“, bet ir scenoje – laisvalaikiu jis organizuoja ir veda įvarius renginius, šoka liaudies šokių kolektyve „Lendvarė“. Taip pat vyras neabejingas poezijai, jo kūryba spausdinama Trakų literatų almanache „Trakuvos literatų kūryba“ (2010).
Kad Kęstutis Vilkauskas turi poeto gyslelę, dar kartą buvo galima įsitikinti ir šventinio vakaro metu. Jo kūryba skambėjo ne tik autoriaus lūpose. Jo eilės skaitė vakaro vedančioji ir jubiliato duktė Aušrinė Vilkauskaitė bei žymus teatro, televizijos ir kino aktorius, filmų garsintojas, dainų autorius ir atlikėjas Giedrius Arbačiauskas su žmona Agne, violančelininke, sukurdami dar ir puikų muzikinį foną.

Muzikinę programą atliko Agnė ir Giedrius Arbačiauskai, o lietuvių liaudies šokius pristatė folkloro ansamblis „Lendvarė“ (vad. R. Blikertienė)

Pasveikinti kolegos jubiliejaus proga atvyko ir Lentvario kultūros rūmų vyresniųjų liaudies šokių grupė „Lendvarė“, kurie drauge su Kęstučiu Vilkausku atliko folkloro šokius. „Lendvarėje“ Kęstutis šoka tris dešimtmečius, kartu šoka ir jo žmona Eugenija. Sutuoktiniai neabejingi lietuvių liaudies muzikai, tautinėms tradicijoms.
Šiemet K. Vilkauskas mini ir aktorystės 30-metį. Todėl žiūrovams buvo parodytas Trakų karališkojo teatro spektaklis „Piršlybos“ (rež. Robertas Čuta), pastatytas pagal Antoną Čechovą. Tai nesenstanti komedija apie tuščiagarbes žmogaus ambicijas, savanaudiškumą, kvailus principus. Laimei, šias ydas, nors ir laikinai, užgniaužia meilė. Vaidmenis atliko R. Čuta, Justina Bendinskytė ir K. Vilkauskas. Žiūrovai negailėjo aplodismentų ir nuoširdaus juoko.
Taip pat jubiliejinio vakaro metu žiūrovams buvo pristatytas trumpas filmukas, kuriame parodyti fragmentai (šeima, politika, šokiai, aktorystė) iš K. Vilkausko gyvenimo. Taip visi susirinkusieji pasinėrė į nostalgiją.

Sveikinimų lavina

Pasibaigus meninei programai Kęstutis Vilkauskas nuoširdžiai padėkojo visiems atėjusiems jo pasveikinti ir pabūti kartu šį ypatingą vakarą, o labiausiai šeimai – žmonai Eugenijai ir dukrai Aušrinei – už palaikymą. Taip pat jis džiaugėsi, kad Trakų kultūros rūmai (direktorius Edvard Keizik) įsileido jį čia surengti savo kūrybos šventę. Tai jam be galo svarbu.

Sveikinimai iš Trakų r. savivaldybės atstovų: (iš kairės) merės Editos Rudelienės ir jos pavaduotojos Marijos Puč, Paluknio seniūnės Marijos Golubovskos, Senųjų Trakų seniūnės Anos Ingelevič, Onuškio seniūnės Zitos Aniulienės, savivaldybės tarybos narės Jadvygos Dzencevičienės ir administracijos direktoriaus Dariaus Kvedaravičiaus

Kęstučio Vilkausko kūrybiniu keliu džiaugėsi Trakų karališkojo rūmų teatro įkūrėjas ir režisierius Vytautas Mikalauskas. Gražių sveikinimo žodžių sakė atvykęs Trakų r. savivaldybės desantas: merė Edita Rudelienė, vicemerė Marija Puč, administracijos direktorius Darius Kvedaravičius, Onuškio seniūnė Zita Aniulienė, Paluknio seniūnė Marija Golubovska, Senųjų Trakų seniūnė Ana Ingelevič, savivaldybės tarybos narė Jadvyga Dzencevičienė. Merė jam įteikė padėką už nuoseklų ir ilgalaikį kultūros, tautinio identiteto puoselėjimą, betarpišką atstovavimą Trakų miesto žmonėms vietos, nacionaliniu mastu. Už aktyvią veiklą, iniciatyvas, kūrybiškai prisidedant prie Trakų miesto teigiamo įvaizdžio formavimo.

Į jubiliejinį vakarą atvyko Trakų r. savivaldybės kalbos tvarkytoja (vyriausioji specialistė), Trakų krašto VVG pirmininkė Alvyda Kazakevičiūtė-Staniunaitienė ir Trakų neįgaliųjų užimtumo centro direktorius Juozas Norinkevičius

 

Šventinį vakarą K. Vilkauską palaikė žmona Eugenija (centre). Šalia – Trakų r. savivaldybės tarybos narė Asta Kandratavičienė (antra iš kairės) bei Tiltų kaimo ūkininkai Laima ir Darius Kamaičiai

Bičiulio pasveikinti atvyko ir Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos atstovai – Dalia Janulienė, Panevėžio apskrities viceprezidentė, Gintas Jasiulionis, Kauno apskrities viceprezidentas, Virgilijus Gaižauskas, Utenos apskrities viceprezidentas. Jie įteikė jubiliatui sidabrinę krivulę (beje, Kęstučiui Vilkauskui tai ne pirmas apdovanojimas, jis yra LSSA garbės seniūnas, turi gavęs LSSA aukščiausią apdovanojimą „už nuopelnus savivaldai“). LSDP pirmininko Gintauto Palucko sveikinimą perdavė LRS LSDP frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas. Daug šiltų žodžių iš Trakų rajono savivaldybės tarybos narės Astos Kandratavičienės, Trakų neįgaliųjų užimtumo centro direktoriaus Juozo Norinkevičiaus sulaukė ir Kęstučio Vilkausko mama Marijona, kad užaugino tokį puikų sūnų. Atvykusi Kultūros ministerijos Kultūrinės edukacijos politikos skyriaus vyriausioji specialistė Jadvyga Lisevičiūtė jubiliatui palinkėjo ne tik kūrybinių, bet ir politinių aukštumų. Prie nuoširdžių sveikinimų ir gražių linkėjimų prisidėjo ir Tiltų kaimo ūkininkai Laima ir Darius Kamaičiai, Trakų seniūnijos bendruomenės „Santalka“ pirmininkė Nijolė Dočkuvienė, UAB „Trakų kooperacijos prekyba“ direktorė Adelė Gedminienė su pavaduoju Liudu Gliebumi, Trakų seniūnijos ir savivaldybės darbuotojai, kolegos, bičiuliai, šeima, draugai.

Sveikina aukštadvariečiai (iš dešinės) – gyd. Lina Bučelienė, Irena Beržinskienė, Kęstutis Beržinskas, Lina Balevičiūtė, Lina Mikutavičienė

 

Kęstutis Vilkauskas pristatė savo brolius: Virgį (kairėje) ir Romą

Renginiui baigiantis Kęstutis pristatė ir du savo brolius, kurie tąvakar atvyko jo palaikyti ir negailėjo jam gražių žodžių.
Graži šventė baigėsi, o kūryba – tai niekad nesustojantis procesas. Tad laukiame naujų K. Vilkausko kūrybinių gūsių. O jų tikrai bus…

Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ
Autorės nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *