„Keturi metų laikai“ nuskardėjo Tiltuose

Parašyta: 2014-05-02 | Kategorija: Naujienos, Seniūnijos, Tiltai |
Akimirkos iš  šventės „Keturi metų laikai“

Akimirkos iš šventės „Keturi metų laikai“

Lietuvos Respublikos Seimas 2014 metus paskelbęs Donelaičio metais, o UNESCO įtraukusi į minimų sukakčių sąrašą, sujudino visą Lietuvą. Tiltų bibliotekoje nuo metų pradžios veikia literatūros paroda „Donelaitis skamba kaip varpas“, Tiltų kultūros padalinyje nuo balandžio – dailininko Vytauto Kazimiero Jonyno K. Donelaičio „Metų“ iliustracijų paroda. Jos lankymo metu skamba aktoriaus Rolando Kazlo „Metų“ ištraukų įrašai.
Prasidėjus Nacionalinei bibliotekų savaitei, balandžio 24 dieną  kultūros padalinio ir bibliotekos darbuotojos gyventojus pakvietė į lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio jubiliejinių 300-ųjų gimimo metinių minėjimo šventę „Keturi metų laikai“. Į ją atvyko aktorius Pranas Ferdinandas Jakšys, Trakų meno mokyklos muzikos skyriaus moksleiviai su vadovais Kastyčiu ir Rasa Mikiškomis, Valkininkų kultūros namų skaitovai su vadove Jolanta Moliene.
Renginį  pradėjo K. Mikiškos vadovaujami birbynininkai. Vėliau į K. Donelaičio jubiliejinių metų skaitymus gražiai įsilieję visi Trakų meno mokyklos atlikėjai, akordeonais, birbynėmis, smuikais, skrabalais ir kitais instrumentais atlikę lietuvių liaudies ir Mažosios Lietuvos, iš kurios kilęs rašytojas, melodijas, suteikė daug malonių emocijų. Bibliotekos vedėja Elena Žilinskienė apžvelgė K. Donelaičio gyvenimo ir veiklos svarbiausius momentus, poeto kūrybinį palikimą, laikmetį, kuomet buvo sukurta poema „Metai“.
Svečias iš Vilniaus, aktorius P. F. Jakšys vaizdingai kalbėjo apie kultūrinę aplinką, kuri išaugino išskirtinę K. Donelaičio asmenybę, meniškai perskaitė „Pavasario linksmybių“ ištrauką. Visų keturių „Metų“ laikų ištraukas skaitė Tiltų bibliotekos ir Valkininkų kultūros namų skaitovai, o žiūrovai turėjo išrinkti du geriausius. Nors gražiai skaitė visi, lemiamą žodį tarė aktorinio meistriškumo žinovas P. F. Jakšys. Jis, apibendrindamas K. Donelaičio skaitymus, pažymėjo, kad hegzametru parašytą kūrinį skaityti nelengva, tekstą reikia gerai suprasti, o skaitant neskubėti. Aktorius geriausiomis skaitovėmis paskelbė valkininkietę Ievą Buckutę ir tiltietę Rimantę Kleinotaitę, kurioms įteikti nuotraukų albumai.
Visi programos atlikėjai buvo apdovanoti K. Donelaičio ženkliukais, gėlėmis, o aktorius ir muzikantų vadovas – knygomis apie kraštą. Renginį vedė Trakų  kultūros rūmų Tiltų padalinio administratorė Vaiva Neteckienė. Esame dėkingi visiems dalyvavusiems šventėje ir jos rėmėjams:  Trakų rajono savivaldybei, Trakų kultūros rūmams, Trakų viešajai bibliotekai, Lentvario globos namams, Tiltų kaimo bendruomenei.

Elena Žilinskienė,
Trakų viešosios bibliotekos Tiltų filialo vedėja


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *