Kiek kartų gali atgimti tauta?

Parašyta: 2018-08-10 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Vytauto Radžvilo knygos „Kiek kartų gali atgimti tauta?“ pristatymas Trakų viešojoje bibliotekoje.

Knygos autorius prof. Vytautas Radžvilas, o renginį moderavo politologas Dovilas Petkus (kairėje)

2018-ųjų pradžioje išleista prof. Vytauto Radžvilo straipsnių rinktinė „Kiek kartų gali atgimti tauta?“. Liepos 25 d. Trakų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko jos pristatymas ir diskusija. Jame dalyvavo prof. Vytautas Radžvilas, o renginį moderavo profesoriaus mokinys, politologas Dovilas Petkus.
Vytautas Radžvilas – Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius, filosofas, politinis komentatorius ir kritikas, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio kūrėjas. Pasak autoriaus, šiandien yra kuriama iliuzija apie „sėkmės Lietuvą“, tačiau jai aiškiai prieštarauja viena pagrindinių šalies problemų –emigracija ir demografinis nuosmukis. Knygoje autorius klausia, kaip gali atgimti tauta, ir iš viso, ar gali? Ši knyga skirta atsakyti, kas vyksta Lietuvoje ir ką mes galime keisti savo tėvynėje.
„Knyga – tai Vytauto Radžvilo trisdešimties metų politinė refleksija. Profesorius yra išskirtinis filosofas, kurio filosofinė veikla yra ypač suaugusi su tautos reikalais, skirtingai nuo kitų, turinčių savitas filosofines pažiūras“, – komentuoja politologas Dovilas Petkus.
Pasak politologo, jie su profesoriumi su šiuo leidiniu keliauja dėl kelių priežasčių. Visų pirma dabar yra išskirtinis laikas Lietuvoje. Valstybės šimtmetis bei Sąjūdžio trisdešimtmetis – tai dvi datos, kurios labai ryškiai žymi, kaip gali atgimti mūsų tauta istorijoje.
„Bet tai nėra atsiminimų vakaras, labiau pokalbis apie esamas Lietuvos problemas. Norime užmegzti gyvą kontaktą su gyventojais ir apsikeisti nuomonėmis, ką galvoja vieni ar kiti. Juk dabar vyksta didžiulės politinės transformacijos ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, aš sakyčiau, kad šiandien žmonės yra žymiai labiau ištroškę kažkokio naujumo pojūčio politiniuose santykiuose“, – teigia politologas D. Petkus
„Kiekvienas autorius nori supažindinti su savo knyga, o jeigu į tokius susitikimus ateina, tai patvirtinimas, kad žmonėms galbūt tokios knygos reikia“, – susitikimo metu džiaugėsi profesorius
V. Radžvilas.

Yoanna KOLEVA,
Vilniaus universiteto
Komunikacijos fakulteto
Žurnalistikos studijų studentė, praktikantė
Irenos Jocienės nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *