Klimato kaitos savaitė Lentvaryje

Parašyta: 2020-10-26 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Renginiai |

„Tas, kuris sodina medžius, myli ne tik save, bet ir kitus“.
Tomas Fuleris

Klimato kaita – tai viena aktualiausių šių dienų temų. Aplinkos ministerija spalio 19-25 dienomis visoje Lietuvoje jau antrus metus iš eilės skelbia klimato kaitos savaitę. Lentvario kultūros rūmai prisidėjo prie šios iniciatyvos, organizuojant įvairias veiklas, kurių tikslas yra mažinti oro ir aplinkos taršą, skatinti Lentvario bendruomenės pilietinį, socialinį aktyvumą, sąmoningumą bei prisidėti prie aplinkos puoselėjimo, medžių ir kitų augalų sodinimo ir auginimo.

Spalio 21 d. organizavome virtualią paskaitą ir diskusiją „Klimato kaitos reikšmė šiandieninėje bendruomenėje. Kaip mes galime prisidėti prie klimato kaitos mažėjimo?“. Paskaitos dalyviams apie aplinkosaugos problemas pasakojo ekologė, aplinkosauginės iniciatyvos „Kita forma“ vadovė, ekologinio dizaino asociacijos steigėja Vaida Griškevičienė. Paskaitos metu buvo kalbama apie klimato kaitą, atliekų tvarkymą, tvarią aplinką, žiedinę ekonomiką. Diskusijoje taip pat buvo dalinamasi patarimais, kaip mes galime sumažinti poveikį klimato kaitai. Pavyzdžiui, keletas veiksmingų būdų: sumažinkime šildymo prietaisų temperatūrą vos 1℃, išjunkime nereikalingą šviesą, naudokime daugkartinius pirkinių maišelius, taupiai naudokime vandenį, rūšiuokime ar pasodinkime medį, taip ne tik papuošime aplinką, bet ir prisidėsime prie šiltnamio efekto mažinimo. Po paskaitos visi norintys galėjo patikrinti savo žinias protmūšyje. Laimėtojai buvo apdovanoti „Žaliasis taškas“ prizais.

Spalio 22 d. buvo organizuojama „Medžių sodinimo akcija“, kurios metu prie Lentvario kultūros rūmų buvo pasodinti keturi gražūs klevai. Šie medžiai buvo pasirinkti neatsitiktinai: rūmų pastatas stūkso gražioje Klevų alėjoje. Be to, klevų lapai daugiausiai traukia dėmesį rudens metu, kuomet pradžioje medžių viršūnės, vėliau ir visas medis nusidažo aukso ir purpuro atspalviais, o vasarą šlama žalia lapija. Tikimės, kad šie klevai prigis, augs ir puoš Lentvario kultūros rūmų teritoriją.

Lentvario kultūros rūmai nuoširdžiai dėkoja iniciatyvos pagrindinei rėmėjai – tai Trakų rajono savivaldybei – už veiklų finansavimą, leidusį Lentvaryje minėti Klimato kaitos savaitę. Už nuoširdžią pagalbą ir bendradarbiavimą, prisidedant prie klevų sodinimo akcijos, dėkojame mūsų partneriams: tai Lentvario seniūnijai ir Valstybinių miškų urėdijos VĮ Trakų regioniniam padaliniui.

Už ilgametį bendradarbiavimą ir dalyvavimą Klimato kaitos savaitės virtualioje diskusijoje norime padėkoti Lentvario Motiejaus Šimelionio, Lentvario Henriko Senkevičiaus, Lentvario „Versmės“ gimnazijoms, Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinei mokyklai bei šių ugdymo įstaigų bendruomenėms.

Lentvario kultūros rūmai džiaugiasi, turėdami tokius rėmėjus ir partnerius, kurių dėka gali ne tik prisidėti prie Lentvario gražinimo, bet ir prie bendruomenės sąmoningumo ugdymo.

Lentvario kultūros rūmų informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *