Knyga apie Tiltus iškeliavo pas skaitytojus

Parašyta: 2016-02-29 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Savivaldybė, Tiltai, Trakai |
bendra

Pasveikinti Eleną Žilinskienę (antra iš kairės) atvyko – (iš kairės) Rūdiškių seniūnas Tadeušas Pavlovskis, merės patarėja Dominyka Dubauskaitė, merė Edita Rudelienė, Trakų viešosios bibliotekos direktorė Danguolė Banevičienė ir jos pavaduotoja bei Trakų r. savivaldybės tarybos narė Jolanta Abucevičienė

Vasario 19 d. Tiltų kultūros centre kaimo kapelos muzikantai nuotaikingu maršu pasitiko gausų būrį kaimo gyventojų ir svečių, atvykusių į bibliotekos vedėjos Elenos Žilinskienės naujos knygos „Tiltų krašto kaimai šimtmečių kaitoje“ pristatymą.

Renginį vedė Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Irena Jocienė. Trumpai supažindinusi su autorės biografija, jos veikla ir įvertinimais, žodį suteikė knygos autorei, kuri papasakojo apie knygos rašymo aplinkybes.
Trakų viešosios bibliotekos direktorė Danguolė Banevičienė sveikindama autorę pažymėjo, kad kraštotyra yra vienas iš bibliotekos darbo barų, o Tiltų bibliotekos – išskirtinis bruožas, kelias, kuriuo biblioteka nuosekliai eina daug metų. Su nauja knyga, linkėdama kūrybinės sėkmės, autorę pasveikino Trakų r. savivaldybės merė Edita Rudelienė, atvykusi kartu su patarėja Dominyka Dubauskaite. Rūdiškių seniūnas Tadeušas Pavlovskis pasidžiaugė šio krašto gyventojų aktyvumu, jų vertingais darbais. „Vorutos“ fondo vyr. redaktorius Juozas Vercinkevičius kalbėjo apie leidinio svarbą kraštui, jo istorinę vertę, pažymėdamas, kad ne kiekvienas miestas ar miestelis turi savo knygą, nes ne visiems projektams pavyksta gauti lėšų. Eleną pasveikino vaikystės draugės – UAB „Trakų kooperacijos prekyba“ direktorės padėjėja Pranė Dobrovolskaitė ir buvusi ilgametė LR kultūros ministerijos sekretorė Stasė Verseckaitė, eilėmis sveikino kaimo poetas Vytautas Vilkišius. Atėjo pasveikinti ir ilgametė kultūros žymūnė Marija Algė Armalienė, dirbusi ir bibliotekinį darbą. Tiltietis ūkininkas Alvydas Verseckas palinkėjo išleisti dzūkiškai parašytą knygą ir pažadėjo ją paremti. Daug šiltų sveikinimų autorė sulaukė iš kitų kraštiečių: sveikino Lieponių kaimo bendruomenės pirmininkė Zita Juškienė, buvęs Lieponių aštuonmetės mokyklos direktorius Vincas Politika, o garbaus amžiaus Anelė Gainienė dėkojo už jos šeimos 1944 m. tragedijos įamžinimą.
Apie šio krašto ir Kalvių kaimo tvirtą kultūrinį pagrindą kalbėjo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Algis Norkūnas su žmona Vida. Prie kalviečių sveikinimų prisijungė Trakų r. savivaldybės Švietimo skyriaus specialistė Angelė Jasiūnienė, buvęs Kalvių klubo-skaityklos vedėjas, kelininkas Juozas Kairevičius. Vaikštenių kaimui atstovavo knygos autorės pusbrolis, Aukštadvario žemės ūkio mokyklos direktorius Jonas Kazlauskas, pasigedęs išsamesnių žinių apie kaimą ir taip skatinęs imtis naujo darbo, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos patarėjas Vytautas Malachauskas su sūnumi Vaidu, buvusi Muitinės departamento vyriausioji inspektorė Stasė Karpičienė, bitininkas Juozas Čėglys. Už savo vaikystės, dabar jau išnykusio Pagraužupio kaimo įamžinimą autorei dėkojo Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Jonas Miškinis. Valkininkų bendruomenės vardu autorę sveikino jos pirmininkė, Naujųjų Valkininkų bibliotekininkė Danutė Blažulionienė. Pagelužiečiai – VĮ Registrų centro Trakų ir Elektrėnų skyriaus registratorius ekspertas Algis Taraila bei Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų vyresnioji muziejininkė-archeologė Rasa Valatkevičienė pasidžiaugė, kad knygoje surado naujos, vertingos informacijos. Tiltų kaimo bendruomenės vardu su lietuviškų liaudies dainų programa ir E. Žilinskienės parašytu „Tiltų himnu“ (muz. Dariušo Nedveckio) pasveikino Tiltų kaimo kapelos dalyviai. Pasibaigus renginiui, ranką spaudė, sveikatos ir kūrybiškumo linkėjo bei autografų prašė kiti kaimų gyventojai.

IMG_6911

Autorę sveikina senjorė iš Tiltų Anelė Gainienė

IMG_6860

Kalvių kaimo kraštiečiai: (iš dešinės) Algis Norkūnas, Angelė Jasiūnienė, buvęs Kalvių klubo-skaityklos vedėjas Juozas Kairevičius

„Trakų žemės“ inf.
Juozo Vercinkevičiaus nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *