Ko reikia norint nugalėti?

Parašyta: 2014-04-10 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

ko reikia norint laimeti (2)NKL finalo ketverte jau žaidę T.Rinkūnas (iš kairės), J.Kazakauskas ir R.Juknevičius dalijosi patarimais. Ž. Pakalnytės nuotr.

 

„Trakų“ krepšininkai savaitgalį kovos Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalo ketverte. Palangoje trakiečiai grumsis ne tik dėl čempionų titulo, bet ir teisės žaisti aukščiausioje krepšinio lygoje – LKL.

Lemiamų kovų etape reikės daug šaltų nervų ir meistriškumo. „Trakams“. Tik trys jų yra ragavę finalo ketverto kovų. Du kartus ten žaidė Julius Kazakauskas (2010-2012 m. Klaipėdos „Nafta-Universitetas“), po sykį – Tadas Rinkūnas (2011-2012 m. Vilniaus „Statyba“) ir Rytis Juknevičius (2013-2014 m. Jonavos „Triobet“).

Klubo internetinė svetainė www.kktrakai.lt kalbasi su trimis krepšininkais apie tai, ko reikia kovojant NKL finišo tiesiojoje.

Kokie prisiminimai iš NKL finalo ketverto?

Julius Kazakauskas: Geri. Labai malonu žaisti, kai tave stebi daug žmonių ir kai viską lemia tik vienerios rungtynės.

Rytis Juknevičius: Prisiminimai kyla ne patys geriausi, nes vis dėlto likome ketvirti. Nenorėčiau ir šiemet pakartoti tokio rezultato, todėl tikiuosi, kad viskas bus kitaip.

Tadas Rinkūnas: Ir geri, ir liūdni. Buvo smagu, nes reguliariajame sezone su „Statyba“ buvome tik devinti, buvome debiutantai, bet paneigėme išankstines prognozes ir pasiekėme finalą. Bet liūdna todėl, kad iki tikslo pritrūko tiek nedaug…

Kaip finalo ketverte skiriasi žaidimo lygis?

J.K.: Finalo ketverte žaidžia tik pačios stipriausios komandos. Viskas paaiškėja per vienerias rungtynes, antro šanso nebėra.

R.J.: Skiriasi tuo, kad komandos jau žino, su kuo žais, ir gali gerai pasiruošti rungtynėms. Be to, tokioje situacijoje labai daug kas priklauso nuo meistriškumo.

T.R.: Krepšinis visada vienodas. Nesvarbu, tai draugiškos rungtynės ar finalas. Aišku, krepšinio lygis gal bus aukštesnis, nes susitinka keturios stipriausios komandos. Vyks žūtbūtinė kova negailint nei savęs, nei varžovų. Bet taip ir turi būti. Juk žaidžiama dėl medalių, kelialapio į LKL. Finalo ketverte atsispindi viso sezono darbas.

Ar jau atsikandęs finalo ketverto praeityje, Palangoje su „Trakais“ aikštėje jausiesi užtikrinčiau?

J.K.: Manau, kad jaudulio nebus ir jausiuosi kur kas ramesnis.

R.J.: Pirmą kartą jaudulio buvo daug. Jį jaučiau ir per ketvirtfinalį su „Sūduva“. Bet manau, kad tai – normalu. Palangoje jaudulio turėtų būti mažiau, nes jau esu buvęs finalo ketverte ir žinau, ko galima tikėtis. Aišku, jaudinsiuosi, bet įžengus į aikštę viskas bus tvarkoje.

T.R.: Kol kas nejaučiu jokios įtampos. Galbūt prieš žengiant į aikštelę bus kažkoks virpuliukas, bet jis turėtų dingti pradėjus žaisti. Nepasakyčiau, kad jaudinausi ir pirmajame finalo ketverte. Tiesa, šį kartą su „Trakais“ galbūt jausiu daugiau atsakomybės, nes reguliariajame sezone pasirodėme neblogai. Tačiau tikiu savimi ir komanda, todėl viskas bus gerai ir jaudulys tikrai nebus kažkoks lemiamas faktorius.

Kokių savybių reikia finalo ketverte, kad išvengtum spaudimo, jaudulio ir galėtum pademonstruoti visas savo galimybes?

J.K.: Daryti tai, ką moki geriausiai ir neišradinėti dviračio.

R.J.: Reikia daryti tai, ką iki šiol kiekvienas darėme. Ir viskas bus gerai. Visi labai laukiame rungtynių. Bet nejaučiame jokio spaudimo.

 

T.R.: Svarbu gerai nusiteikti psichologiškai, neperdegti ir tiesiog žaisti savo krepšinį. Aikštėje daryti tai, ką moki geriausiai. Manau, kad reikėtų ruoštis kaip ir prieš kiekvieną mačą. Nereikia sukti galvos, kad čia finalai ar dar kažkas. Tiesiog eiti į aikštę, kovoti ir stengtis nugalėti. Kaip ir visada.

Galbūt kitiems finalo ketverto patirties neturintiems komandos draugams duosi patarimų?

J.K.: Rungtynių metu visada stengiuosi patarti mažiau patyrusiems komandos draugams.

R.J.: Visą laiką kažką pasakai ir palaikai. Taip pat yra treneriai, kurie matę daug šilto ir šalto. Jie duoda labai daug gerų patarimų, nuramina ir paruošia kovai.

T.R.: Mūsų komanda – jauna. Daugelis nežaidė finalo ketverto. Tačiau nesutikčiau, kad mes neturime didelės svarbių rungtynių patirties. Pernai daugelis žaidė RKL finale. Yra krepšininkų, žaidusių Lietuvos jaunimo rinktinėse. Galų gale, ketvirtfinalyje su „Sūduva“ žaidėme penktąsias rungtynes. Jos buvo tolygios finalui. Nors ir esame jauni, sukaupėme nemažai patirties. Bet, aišku, jei kažkam reikės patarimo, būtinai patarsiu (Šypsosi.).

Kokia nuotaika tvyro prieš išvyką į Palangą?

J.K.: Visi laukiame rungtynių. Nuotaikos – geros.

R.J.: Nuotaikos – puikios!

T.R.: Nuotaikos – puikios. Esame laimingi patekę į finalo ketvertą. Tačiau to mums negana. Sieksime maksimalaus rezultato. Bus labai sunku, nes visos komandos stiprios. Jas gerbiame, tačiau nebijome. Eisime kautis dėl kiekvieno aikštės centimetro. Tikiuosi, kad viskas bus gerai.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *