Kokie yra taikomi reikalavimai dėl nuotekų valymo?

Parašyta: 2021-09-10 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Šiuolaikiniame pasaulyje vis daugiau dėmesio yra skiriama aplinkosauginiams klausimams. Nuolat akcentuojami žalingi ir netinkamai naudojami buitinių nuotekų poveikis gamtai. Vis ieškoma efektyvių būdų, kaip sumažinti taršą ir padėti atsigauti gamtiniams ištekliams. Tobulėjant technologijoms bei siekiant užtikrinti kuo aukštesne ekologijos kokybę, nuolat yra priimami nuotekų reglamento pataisos, kurios turi įtakos nuosavų namų savininkams.

Ką svarbu žinoti?

Jeigu nusprendėte statytis namą, tuomet turite žinoti, kad nuo 2019 metų nuotekų valymo įranga turi šalinti net tik organinius teršalus, bet ir azoto ir fosforo junginius. Šiuo reikalavimu siekiama pagerinti visos šalies vandens ir aplinkos būklę.

Nors dauguma Lietuvoje gyvenančių žmonių naudojasi centrinės kanalizacijos paslaugomis, vis dar yra miestelių ir kaimelių, kurie negali prisijungti prie šios sistemos bei turi nuosavus šulinius iš kurių geria vandenį. Į juos patenkantis gruntinis vanduo gali turėti kenksmingų organinių ir neorganinių junginių. Vienas iš šio užterštumo šaltinių yra buitinės nuotekos. Biologiniai valymo įrenginiai šią problemą gali labai lengvai išspręsti. Praėjęs vanduo per šią valymo sistemą, gali švarus grįžti į išorinę aplinką. Norint apsaugoti ne tik gamtą, bet ir savo sveikatą reikėtų nedelsti ir įsigyti nuotekų valymo įrenginį. Dėl azoto ir fosforo junginių išsiskyrimo, aplinkoje vyksta eutrofikacija, o tai reiškia, kad sumažėja deguonies kiekis vandenyje bei pradeda daugintis dumbliai.

Kokybė, garantija ir sertifikatas – būtini!

Lietuvoje gausu nekokybiškos importuotos nuotekų valymo sistemos įrenginių. Prieš įsirengiant šią sistemą, teks pasidomėti apie skirtingus gamintojus ir pasiskaityti atsiliepimus. Rekomenduojama nuotekų valymo sistemą įsigyti iš Lietuvoje esančių gamyklų. Šios dažniausiai turi reikiamus sertifikatus ir gali jums garantuoti aukštą produkto kokybę. Sertifikacijos patikimumą įrodo laboratorijoje atlikti reikiami tyrimai. Patikimą nuotekų valymo sistemą galima įrengti įvairaus tipo pastatuose, o t.y. nuosavi namai, ūkiniai pastatai, sodo nameliai ir kt.

Kuo ypatingi biologinio valymo įrenginiai?

Naujos kartos biologinio valymo įrenginys yra ypatingas tuo, kad jis ne tik puikiai panaikina azoto ir fosforo susidariusius neigiamus junginius, bet ir sunaudoja itin mažai elektros energijos. Taip pat šie prietaisai veikia tolygiai ir ir juos itin paprasta valyti.

Nuotekoms patekus į biologinio valymo įrenginį, bioreaktoriuje prasideda organinių teršalų šalinimas bei nitratų oksidavimas iki nitritų. Šio proceso metu aktyviai veikia oras ir aktyvusis dumblas. Anoksinio proceso metu, mikroorganizmai naudoja nitratų deguonį, kuris sudaro sąlygas išsiskirti dujiniam azotui. Fosforas ir aktyvusis dumblas nusėda į dugną, o švarus vanduo iškylą į išorę. Šį vandenį galima naudoti kaip techninį vandenį arba išleisti į aplinką.

Nepamirškite ir jūs prisidėti prie gamtos ir savo sveikatos tausojimo. Juk vis daugėja dalykų, kurie yra žalingi bei vis mažėja, kurie naudingi. Biologinis valymo įrenginys gali prisidėti prie geresnio gyvenimo sąlygų!

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *