Kūrybiška vaikų vasara Trakų krašto tradicinių amatų centre

Parašyta: 2020-07-30 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Trakai |

Nuo liepos mėnesio pradžios Trakų krašto tradicinių amatų centre vyksta vaikų vasaros dienos stovykla „Laboratorija“, kurioje vaikai ne tik sportuoja, žaidžia, keliauja ir kitaip linksmai bei žaismingai leidžia laiką, bet ir vyksta įvairių amatų, menų mokymai.

iš audinio su Liucija Pavlovska Ebru mokymai su Egle Daubaraite

Stovykla prasidėjusi nuo liepos 6 d., suburia po 15–16 vaikų. Jos vadovės Dainora Garbštienė (I pamaina) ir Rūta Aleknavičienė (II–IV pamaina) kaskart vaikams paruošia įvairiausių veiklų, kartu komandoje darbuojasi dar po 2 savanorius. Nuoširdi, atvira ir kūrybiška stovyklos atmosfera – puiki galimybė vaikams atsiskleisti ir pasireikšti.

Mankšta Trakų Salos pilies papėdėje kiekvieną rytą

Nuo ryto pasimankštinę Trakų Salos pilies papėdėje, stovyklautojai traukia į žygį vaizdingomis Trakų ir su miestu besiribojančiomis vietomis, kur žaidžia, mokosi, plaukia laivu, maudosi ir kitaip linksmai leidžia vasaros dienas. Grįžus po pietų prasideda kūrybinės dirbtuvės. Amatų mokymus veda Trakų krašto meistrai, amatininkai ar kūrėjai – tradicijų puoselėtojai: Rasa Pavilionienė, Alma Kasperavičienė, Dalia Ališauskienė, Virgilija Vaitulionienė, Vaiva Neteckienė, Jurgita Radžiūnaitė, Dalia Jakubonė, Liucija Pavlovska, Laura Stankaitienė, Margarita Rajeckienė, Leonarda Šostak. Tapybos ant vandens – Ebru mokymus vedė VšĮ Meno terapijos ir socializacijos instituto VYTA, Vilniaus ir Klaipėdos regiono vadovė Eglė Daubaraitė.

Stovykloje nėra blogo oro

Įdomiausios yra kulinarinės pamokėlės – vaikams patinka gaminti maistą. Stovyklautojai kepė kibinus, sviestinės tešlos obuoliukus, riestainius ir meduolius. Taip pat kūrė ir gamino įvairius rankdarbius – draugystės juosteles, sapnų lėlytes, žvakes, angeliukus, siūtus ir popierinius paukštelius, gyvybės medį. Iš molio lipdė puodynėles, rišo verbas ir šiaudinius sodus, tapė ant šilko.

Žygiai su stovyklos vadove Rūta Aleknavičiene

Viena stovyklos „Laboratorija“ pamaina vyko Rūdiškių seniūnijoje esančioje amatų mokykloje „Sodžiaus meistrai“. Čia suburtas Onuškio jaunimas ir bendruomeninių vaikų globos namų „Šv. Jono vaikai“ globotiniai, iš viso – 20 vaikų, mokėsi amatų – kalvystės, audimo, tradicinių žaidimų, siuvimo ir kt.

Stovykloje šiemet skaičiuojama virš 80 vaikų. Trakų krašto kultūros ir amatų asociacija teikė projekto paraišką ir gavo finansavimą iš Trakų rajono savivaldybės, todėl stovyklos pamainos kaina visiems vaikams sumažėjo trečdaliu, o vaikams, augantiems globėjų, daugiavaikėse ar mažas pajamas gaunančiose šeimose, beveik pusiau.

Trakų krašto kultūros ir amatų asociacijos inf.

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *