Kviečia tarptautinė 52-oji irklavimo regata „Gintariniai irklai“

Parašyta: 2014-06-23 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |
Meistrų aštuonviečių varžybos – kvapą gniaužiantis reginys

Meistrų aštuonviečių varžybos – kvapą gniaužiantis reginys

Birželio 27–29 dienomis Trakuose vyks 52-oji tarptautinė „Gintarinių irklų“ regata, kurioje varžysis aukščiausio lygio sportininkai bei olimpiečiai iš daugiau nei 8 Europos šalių (Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Ukrainos ir kt.). Ši regata 2013 metais sulaukė 600 dalyvių ir buvo didžiausia Europoje pagal dalyvių skaičių. Kiekvienais metais regata pritraukia vis daugiau žiūrovų. Regatos metu vyksta įspūdingos meistrų (vyresnių nei 27 metai) aštuonviečių tarptautinės lenktynės, rengiamos jau 16-tą kartą. Vien dėl šios rungties į Lietuvą suvažiuoja esami ir buvę profesionalūs sportininkai iš įvairių šalių.
Birželio 29 dieną sportininkai varžysis dėl Trakų rajono savivaldybės įsteigtų prizų ir medalių. Trakams  šioje regatoje atstovaus Europos irklavimo čempionai Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritter, vieni perspektyviausiu jaunųjų irkluotojų broliai Andrius ir Vytautas Lapatiukai , JAV studijas baigęs ir į Lietuvą sugrįžęs Ernestas Žarskis, po ilgos pertraukos į didįjį sportą grįžęs ir demonstruojantis gerą sportinę formą Sigitas Klerauskas(treneriai Mykolas Mailionis, Vladislavas Sokolinskis, Kęstutis Ramanauskas) .
Taip pat startuoja trenerių Daivos ir Algio Mačiulių treniruojami jaunieji irkluotojai, Lietuvos rinktinės nariai, Viktorija Senkutė ir Julius Lesauskas bei kiti jauni ir perspektyvūs Trakų sportininkai. Kviečiame visus apsilankyti jau 52-ą  kartą vyksiančioje regatoje, palaikyti Trakų irkluotojus, gerai praleisti laiką naujoviškai ir įdomiai organizuojamame sporto renginyje.
Linksma bus ne tik trasoje, kur varžysis Europos elito irkluotojai, bet ir krante! Šiais metais didelis dėmesys yra skiriamas „Gintarinių irklų“ regatai kaip renginiui, kuris būtų įdomus ir įtraukiantis ne tik sportininkus, bet ir žiūrovus, nepažįstančius šios sporto šakos. Pasitelkiant irklavimo pažinimą skatinančias priemones ir užtikrinant kokybišką regatos stebėjimą bus siekiama sukurti žiūrovams vasaros festivalio atmosferą. Gera muzika, skanus maistas, gera kava, daug pramogų su gerais prizais. Galimybė išbandyti irklavimą patiems !

Kęstutis RAMANAUSKAS,
Kūno kultūros ir
sporto centro direktorius
Sigitos Nemeikaitės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *