Laba diena, gerbiami „Trakų žemės“ laikraščio skaitytojai!

Parašyta: 2020-06-08 | Kategorija: Naujienos, Trakai |

Gyvename Trakuose – viename lankomiausių miestų Lietuvoje. Smagu, kad čia turime tokių erdvių, kurios prikeltos naujam gyvenimui – atnaujintos, rekonstruotos: miesto stadionas su bėgimo takais ir apšvietimu, krepšinio aikštelė, parkelis prie Šv. Jono Nepomuko koplytstulpio su šviečiančiomis sūpynėmis ir Įsimylėjėlių suoleliais, renovuota Trakų meno mokykla (numatyta ir sutvarkyti erdvę prie jos), graži erdvė priešais pilį Apžvalgos aikštelėje. Daug pasiekta tvarkant ir švarinant miesto erdves įrengus naujas konteinerines atliekų surinkimo aikšteles.

Pakeistos senosios gatvių apšvietimo lempos ir sumontuoti nauji LED šviestuvai Vytauto ir Karaimų gatvėse

Kalbant apie planuojamus darbus ir projektus Trakuose, šiemet bus tvarkoma vieša erdvė Karaimų g. 57A. Bus pradėtas įgyvendinti želdynų projektas, įrengiamas tiltas į Bažnytėlės salą, ji bus sutvarkyta ir pritaikyta lankytojų poreikiams – turėsime dar vieną gražią erdvę Trakuose. Savivaldybė yra suplanavusi ir kitą labai svarbų projektą, kuris šiuo metu pristabdytas – Trakų gimnazijoje planuojama išplėsti sporto salę, kuri bus daugiafunkcė, talpins 350 žiūrovų, galės būti naudojama miesto reikmėms.

Apie fontaną Trakuose. Metų pradžioje kalbėjome, galvojome ir planavome, kad būtų puiku sutvarkyti erdvę prie savivaldybės su jau esamu, bet neveikiančiu miesto fontanu. Koronavirusas ir karantinas pakoregavo mūsų planus – ne tik kalbant apie šią erdvę, tačiau apskritai apie visus darbus ir projektus – juos vertiname labai atsargiai, kadangi jie finansuojami ne iš ES ar ministerijų skiriamų lėšų, bet iš savivaldybės biudžeto.

Smagu, kad vis realiau kalbame apie pėsčiųjų takus Bernardinų ir Totoriškių ežerų pakrantėse, kurių projektai baigiami rengti. Taip pat planuojama atnaujinti Gedimino g. (nuo sankryžos Rūdiškių link) bei Aukštadvario g. (nuo didžiojo miesto žiedo iki mažojo žiedo) pėsčiųjų ir dviračių takus.

Visi savivaldybės ir seniūnijos darbuotojai, miestą tvarkančios ir prižiūrinčios organizacijos deda daug pastangų, kad Trakai taptų patraukliu miestu ne tik turistams, atvykstantiems į Trakų pilį, bet, svarbiausia – ir trakiečiams, čia gyvenantiems ir dirbantiems žmonėms.

Trakų seniūnijos darbuotojai – (iš kairė) seniūno pavaduotojas Valentinas Ūsas, specialistė Honorata Zeniavska, sekretorė Honorata Prokop, darbininkas Vitoldas Kozlovskis, seniūnė Vilma Puišienė, specialistai Giedrė Žuromskienė ir Eitvydas Juškauskas

Norėtume pasidžiaugti šįmet Trakuose įgyvendintu projektu – Vytauto ir Karaimų gatvėse buvo pakeistos senosios gatvių apšvietimo lempos ir sumontuoti nauji LED šviestuvai. Pagerėjo gatvės apšviestumas, sklindanti šviesa apima didesnį plotą, o tai svarbu kalbant apie pėsčiųjų ir automobilių saugumą gatvėse tamsiuoju paros metu. Naujieji LED šviestuvai taupo elektros energiją, yra technologiškai pažangūs, jų remonto sąnaudos pigesnės, jie tarnauja ilgesnį laiką. Įgyvendinę šį projektą mes taip pat prisidedame prie mažesnio energijos eikvojimo, aplinkos saugojimo ir puoselėjimo – LED technologijos naudojimas yra ne tik ekologiškas, bet ir ekonomiškas apšvietimo sprendimas.

 

Trakų seniūnijos vardu –

Trakų seniūnė Vilma PUIŠIENĖ

 

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *