Laisvės šviesą saugokim širdy

Parašyta: 2016-01-20 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Savivaldybė, Tiltai |
Renginys „Laisvės šviesą saugokim širdy“, prasidėjo prie kaimo kryžiaus

Renginys „Laisvės šviesą saugokim širdy“, prasidėjo prie kaimo kryžiaus

Lietuva valstybinių švenčių rate turi vieną liūdną, bet labai svarbią dieną – Sausio 13-ąją. Šiemet Laisvės gynėjų diena visoje Lietuvoje buvo paminėta jau 25-tą kartą. Renginiai vyko Vilniuje, kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, rajonų centruose, mažesniuose miesteliuose, kaimuose.

Sausio 13-osios paminėjimas vyko ir Tiltuose. Aštuntą valandą Kultūros ir bendruomenės namų  languose, kaip ir visoje Lietuvoje, žuvusiųjų atminimui buvo uždegtos žvakelės. Dieną vyko renginys „Laisvės šviesą saugokim širdy“, kuris prasidėjo prie kaimo kryžiaus. Pradžioje buvo sugiedotas Lietuvos himnas, prisiminti tragiški, o kartu ir didvyriški, didingi tų dienų įvykiai, žuvusiųjų atminimui prie kryžiaus padėtas gėlių vainikas, uždegta keturiolika žvakučių kaip amžinos šviesos, vilties,  atminimo ir pagarbos liepsnelės kiekvienam žuvusiajam. Visi dalyviai susikabinę rankomis pagerbė Lietuvos laisvės gynėjus tylos minute. Susirinkusiųjų veiduose matėsi rimtis, pagarba, ramybė, kurios nesudrumstė nei žvarbus vėjas, nei iš dangaus krintantys sniego gūsiai.

 Lietuvos laisvės gynėjų diena  visuomet išliks tautos ir valstybės vienybės, kurios pagrindas – laisvės bei nepriklausomybės siekis, simboliu…

Antroji minėjimo dalis vyko bendruomenės namuose. Čia programą parodė Tiltų kaimo kapela. Buvo skaitomos J. Marcinkevičiaus, O. Baliukonytės, B. Brazdžionio eilės, skambėjo patriotinės lietuvių liaudies dainos. Po meninės programos vyko vaizdinės medžiagos „Protėvių dvasia gyvuoja mūsų širdyse“ peržiūra. Medžiaga surinkta ir filmuota Trakų kultūros rūmų to paties pavadinimo tarptautinio projekto vykdymo metu. Filmuotą medžiagą sudaro keturios dalys. Žiūrovai matė pirmas dvi dalis, kuriose   atsisipindi nuostabus Trakų kraštas, jo gili istorija, lankytinos vietos ir tradiciniai valgiai. Filme įamžinti ir Tiltų kaimo kulinarinio paveldo pateikėjai, amatininkai. Kitos dvi  filmo dalys bus pristatytos sekančios valstybinės šventės metu.

Po rengininio  jo  dalyviai dar dalinosi prisiminimais,  diskutavo,  jaukiai bendravo.

Laisvės gynėjų dienos renginį rėmė Trakų rajono savivaldybė, Trakų kultūros rūmai.

Vaiva NETECKIENĖ,

Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinio kultūros renginių organizatorė

Autorės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *