Lankytojų laukia kavinė „Gilė“

Parašyta: 2013-12-13 | Kategorija: Kvietimai, Naujienos, Trakai |
DSC09766

Bayram Barlas moko, kaip gaminti turkišką kavą

Gruodžio 7 d. Trakuose savo duris pirmą kartą atvėrė nauja kavinė-užkandinė. Kavinė-užkandinė „Gilė“, įsikūrusi Vytauto g-vės 81 name, lankytojus džiugins turkiška kava, turkiškais kibinais, rytietiškais saldumynais, užkandžiais bei gaiviaisiais gėrimais. Čia galima paskanauti turkiško lukumo, baklavos ir kitų egzotiškų gardėsių. Aromatingoji turkiška kava ir arbata ačik čiai yra gaminama ant gyvos ugnies ir patiekiama klientams grakščiuose mažutėliuose puodeliuose ar specialiose stiklinėse. Tradicinio turkiško folkloro, kvapų ir muzikos aplinkoje, geriant turkišką kavą su kardamonu, galima laikinai persikelti į šiltus ir paslaptingus egzotinius rytus ir nuostabiai praleisti laiką su šeima ir draugais arba tiesiog paskanauti skanėstų ir su gera nuotaika grįžti namo.

Kavinės atidaryme dalyvavęs Vilniaus turkiškų maisto prekių parduotuvės „Eastanbul“ ir prekybos pasažo „Ibrahim“ generalinis operacijų vadovas p. Bayram Barlas džiaugėsi kavinės „Gilė“ patiekalų asortimentu ir turkišką koloritą atspindinčiu patalpų dizainu. Garbus svečias pabrėžė, jog kavinė-užkandinė „Gilė“ nėra įprasta maitinimo paslaugas teikianti įmonė, bet yra tarsi Lietuvos bei Turkijos kultūrų susiliejimo taškas Trakuose.

DSC09752

Šeimininkas Vitalijus Rumbutis (kairėje) kavinės „Gilė“ atidarymo šventėje surengė koncertą

Kavinės „Gilė“ šeimininkas UAB „Trakų delta“ vadovas Vitalijus Rumbutis pritaria, jog kavinės atidarymas yra nelabai didelis kultūrinis įvykis Trakuose, bet jis padės toliau plėtoti jau keli metai susiklosčiusius draugiškus santykius tarp Lietuvos ir Turkijos piliečių Lietuvoje.

Trakai, garsėjantys karaimų nacionalinės virtuvės restoranais, yra puiki vieta tradiciniais turkų patiekalais prekiaujančiai kavinei-užkandinei „Gilė“ klestėti.

DSC09748

Kavinės-užkandinės darbuotojai

Ši kavinė yra 2011–2013 m. vykusio Europos Sąjungos edukacinio projekto „Kultūrinis tiltas tarp Nevsehir ir Trakų“ akivaizdus tęsinys.

 

UAB „Trakų delta“ kavinės-užkandinės „Gilė“ administracijos informacija

Tel. 8 682 40 247

Viktoro Kiero nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *