LDK istorijos atkūrimo festivalis „Medininkų pilies apgultis. 1402-ieji“

Parašyta: 2015-09-15 | Kategorija: Istorija, Naujienos, Pramogos, Renginiai, Savivaldybė, Trakai |

IMG_0639

Šių metų rugsėjo 19–20 dienomis jau ketvirtą kartą Medininkų pilyje (30 km į pietryčius nuo Vilniaus) vyks gyvosios istorijos festivalis „Medininkų pilies apgultis. 1402-ieji“. XIV–XV amžiaus karybos atkūrimu užsiimantys klubai susirinks kaip į karo žygį. Antrąją renginio dieną bus paminėtas Didysis prūsų sukilimas. Renginį organizuoja Senovės baltų kovų brolija „Vilkatlakai“ ir Trakų istorijos muziejus.

„Ketvirtus metus organizuojamas renginys jau turi savo tradicijas, – sako Arūnas Bugvilionis, Senovės baltų kovų brolijos „Vilkatlakai“ viršaitis. – Viena iš jų – griežtai laikytis istoriškumo principo. Visų dalyvių šarvai ir ginklai atitinka tik aptariamąjį laikotarpį – XIV amžiaus pabaigą – XV amžiaus pradžią. Kaip į karo žygį Medininkų pilyje susirinks XIV – XV amžiaus karo istorijos atkūrimu užsiimantys klubai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Ukrainos.

Festivalyje numatoma daug veiksmo – viskas išsamiai aprašyta renginio programoje: LDK kariuomenės ir Teutonų ordino kovos, bugurtai, bajoro dvaro beginklių rungtynės, pėsčiųjų kilmingųjų karių dvikovų turnyras, tiesiogiai pristatomi amatai, žaidimai, rungtys ir pasilinksminimai. Dūdmaišiu, įvairiomis dūdelėmis, būgnais ir kitais archajiniais instrumentais grojanti grupė „Lity Taler“ perteiks viduramžių dvasią. Kur muzika, ten ir šokiai. Kartu su „Lity Taler“ ir „Mysteria mundi“ bus galimybė išmokti madingiausių viduramžių šokių.

Karių stovykloje abi dienas bus eksponuojama XIV–XV amžiaus LDK kariuomenės ir Teutonų ordino šarvuotė ir ginkluotė. Bus galimybė susipažinti su įvairiomis to laikmečio kariuomenių rūšimis. Siūlome drąsiai klausti, domėtis, matuotis, fotografuotis.

Šių metų naujovė – iš Latvijos atvykstanti Šv. Maurikijaus kuopa. Ji žada atvežti penkias skirtingas aptariamojo laikmečio patrankas. Tais laikais tai didelis kiekis, patrankos buvo pradėtos naudoti tik XIV amžiuje, buvo netobulos ir kartais sprogdavo. Renginyje bus įmanoma jas ne tik pamatyti, bet ir išgirsti mūšyje.

Renginio kulminacija  – 1402-ųjų Medininkų pilies apgultis. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės piliečių ainiai susirinks su viena vėliava atiduoti deramą pagarbą mūsų bendrai istorijai. Nepraleiskite šio išskirtinio įvykio!

Kviečiame visus aplankyti Medininkų pilį rugsėjo 19–20 dienomis. Per renginį bus galimybė aplankyti ir muziejaus ekspoziciją.

Daugiau informacijos: www.trakaimuziejus.lt, www.medininkaipilis.lt

Jei norite gauti papildomos informacijos:

Arūnas Bugvilionis, Senovės baltų kovų brolijos „Vilkatlakai“ viršaitis, tel. +370 610 36 305, el. paštas: vilkatlakai@gmail.com

Brigita Balčytienė, Trakų istorijos muziejaus Ryšių su visuomene ir edukacijos skyriaus vedėja, mob. 8 611 85 612, el. paštas: b.balcytiene@trakaimuziejus.lt


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *