Lentvarį papuoš suvešėję nauji medžiai

Parašyta: 2015-11-18 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Savivaldybė |
Klevų alėjoje buvo pasodinta naujų paaugusių klevų

Klevų alėjoje buvo pasodinta naujų paaugusių klevų

Lapkričio 11 dieną Letvaryje, Klevų alėjoje, prie daugiabučių masyvo, buvo pasodinti penki klevai. Tad Klevų alėja atgauna savo vardo reikšmę, nes pasenusių ir dėl to išpjautų medžių vietą užima nauji, sveiki medžiai. Taip pat keli nauji medžiai papuošė ir Vytauto gatvę.
Medžių sodinime dalyvavo rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, merės pavaduotoja Marija Puč, Lentvario seniūnas Vytas Rukšėnas, seniūnijos darbuotojai su talkininkais, savivaldybės Architektūros vyriausiasis specialistas Jonas Kriaučiūnas.
„Džiaugiuosi, kad Lentvaris gražėja. Mieste yra senų,tręštančių medžių, todėl juos turime pakeisti naujais. Medžių žaluma gaivina ir puošia miestą, priartina miesto gyventojus prie gamtos, skatina harmoningą ryšį su aplinka“, –
sakė rajono savivaldybės merė E. Rudelienė.
Jos mintims pritarė miesto seniūnas V. Rukšėnas, vis dėlto pastebėjęs, kad šis procesas nėra toks paprastas. Neretai pasitaiko, kad gyventojai konservatyviai vertina senų medžių kirtimą, baimindamiesi dėl neva niokojamos gamtos. Tačiau pačiame Lentvaryje yra pavyzdžių, kai vietoj iškirstų medžių atsiradę nauji tik papuošė miestą. Tuo galima įsitikinti kad ir rekonstruotoje Bažnyčios gatvėje.
Baigus sodinti, Lentvario viešąsias erdves papuoš 21 naujas, gerokai paaugęs medis.
„Sodinami klevai ir šermukšniai, kurie, kaip rodo patirtis, puikiai įsilieja į aplinką. Kiekvienas medis yra vadinamojo standartinio dydžio, nemažas, tad tikimybė jį nulaužti, suniokoti, yra mažesnė, nei sodinant gležnus, visiškai jaunus medelius. Medžiai sodinami rajono savivaldybės lėšomis“, – tvirtino rajono savivaldybės Architektūros skyriaus vyriausiasis specialistas J. Kriaučiūnas.

Trakų rajono savivaldybės informacija
Sigitos Nemeikaitės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *