Lentvariečiai 25-tą kartą minėjo Lietuvos laisvės gynėjų dieną

Parašyta: 2016-01-15 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Renginiai |

1

 

Šiemet Lietuvos laisvės gynėjų diena visoje Lietuvoje buvo paminėta jau 25-tą kartą. Sausio 13 d. Lentvario kultūros rūmai subūrė lentvariečius į vieną šeimą atminti ir pagerbti tuos, kurie kovodami už tautos laisvę ir valstybės nepriklausomybę sumokėjo pačia brangiausia kaina – gyvybe.

 

Renginys prasidėjo šventine eisena Bažnyčios gatve. Lentvario švietimo įstaigų atstovai, moksleiviai, miesto gyventojai išsirikiavo į eiseną, kurios priekyje ėjo tautiškai pasipuošęs jaunimas ir garbingai nešė Lietuvos valstybės vėliavą.

 Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje buvo atnašaujamos šv. Mišios už  Sausio 13-osios įvykių aukas, už iškovotą laisvę, už Lietuvą ir taiką. Joms pasibaigus visi dalyviai rinkosi prie Rūpintojėlio skulptūros, kur buvo išvardintos žuvusiųjų  pavardės ir padėtos simbolinės neužmirštuolės, degė žvakės.

Parapijos namuose renginį pratęsė Lentvario pradinės mokyklos skaitovai su savo mokytojų paruošta istorine – menine programa, skirta sausio 13-ai. Vaikai dainavo patriotines dainas akomponuojant mokytojui G. Valainiui. Lentvario parapijos jaunimo ansamblio solistės D. Jacevič ir I. Karvelytė atliko legendinę visiems žinomą dainą „Laisvė“ ir „Tėvynė, dainų ir artojų“. Dainavo visi kartu.

Sausio 13-osios minėjime susirinko daugybė jaunų žmonių, o tai reiškia, kad mūsų šalies istorija aktyviai domisi jaunimas, dalijasi atsiminimais ir prisideda prie istorinės atminties išsaugojimo.

Renginyje dalyvavo svečiai Lentvario parapijos klebonas Gintaras Petronis, Trakų rajono savivaldybės tarybos narė Teresa Solovjova, Lentvario seniūnas Vytas Rukšėnas, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Lentvario skyriaus pirmininkas Jonas Počepavičius.

Šiais metais buvo organizuotas transportas renginio dalyviams, norintiems nuvykti į minėjimo iškilmes Trakų kultūros rūmuose. Didžioji lentvariečių dalis išvyko kartu su Lentvario tremtinių ir politinių kalinių choro „Viltis“ atlikėjais ir kartu dainavo patriotines dainas.

 2

Lentvario kultūros rūmų informacija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *