Lentvario ežero pakrantėje surengtas festivalis DVAROKAS‘21 džiugino roko ir alternatyvios muzikos gerbėjus

Parašyta: 2021-09-03 | Kategorija: Kultūra, Lentvaris, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Paskutinįjį rugpjūčio sekmadienį Lentvario ežero pakrantėje surengtas tęstinis festivalis DVAROKAS‘21 džiugino roko ir alternatyvios muzikos gerbėjus.

Nepaprastoje vietoje, istorinio parko apsuptyje, nuostabaus grožio gamtoje, į festivalį atvyko dalyviai iš Klaipėdos, Vilniaus, Riešės, Ukrainos bei lentvariečiai. Tiek jauni, tiek patyrę muzikantai turėjo puikias sąlygas save išreikšti bei tarpusavyje pasidalinti patirtimi. Lankytojams tai buvo galimybė susipažinti su jaunosios kartos atlikėjais ir jų kuriama muzika.

Festivalis prasidėjo grupės „Poezijos medžiotojai“ naujų kūrinių pristatymu. Antrą kartą iš eilės klaipėdiečiai dovanojo gražias muzikines kompozicijas festivalio publikai. Tekstų autorius ir grupės lyderis Michailas Denisenko nuoširdžiai bendravo su publika bei džiaugėsi, galėdamas išreikšti savo jausmus ir emocijas per kūrybą ir muziką.

Grupė „The Pipes“ debiutavo festivalio scenoje pirmą kartą. Eksperimentuojanti ir bandanti atrasti vietą muzikos pasaulyje jaunų atlikėjų grupė reprezentavo savo naujausius kūrinius. Daugelio klausytojų dėmesį prikaustė grupės „Anaphora“ atliekama šalta, tamsi muzika su agresyviais tonais. Energija trykštantys bei daug žavesio suteikiantys grupės „Sintetinė meilė“ atlikėjai siūlė įsiklausyti, kokie garsai ir ritmai skamba kasdienėje aplinkoje.

Festivalio svečias iš Ukrainos Vladimir Kushnir (elektronine gitara) dovanojo festivalio žiūrovams kūrinio „Tightrope“ aranžuotę, kurią savo laiku atliko vienas įtakingiausių elektrinio bliuzo atlikėjų, legendinis gitaristas Stevie Ray Vaughan bei legendinės sunkiojo roko ir metalo grupės „Deep Purple“ kūrinio „Lazy“ aranžuotę.

Šiais metais festivalio scenoje pasirodė talentingi atlikėjai iš Lentvario. Žinoma Lietuvos džiazo dainininkė Elizabeth Olshey panardino publiką į roko ir džiazo muzikos derinį bei atliko kūrinius apie meilę, kurios niekada nebūna per daug. Profesionaliu atlikimu publiką sužavėjo jaunas, veržlus, siekiantis įsitvirtinti muzikinėje padangėje lentvarietis Benignas Grybauskas. Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos gimnazistė ir nuostabaus balso savininkė Kristina Švilpauskaitė atliko dainuojamosios poezijos žanro kūrinius. Koncertu taip pat džiaugėsi ir Trakų rajono savivaldybės tarybos narė Teresa Solovjova.

Įspūdingiausia festivalio „Dvarokas‘21“ pabaiga – žinomo režisieriaus Aleksandro Špilevojaus ir grupės „Colours of Bubbles“ muzikinio spektaklio – koncerto „Neišmoktos pamokos“ pristatymas. Intriguojanti spektaklio tema ir pastatymo forma. Spektaklio režisierius gvildena  moksleivių problemas, gilinasi į skaudžias gyvenimo pamokas, kurių mokyklose nemoko. Ramaus vakaro fone žiūrovus užbūrė emocingi teatro aktorių monologai ir dialogai, kuriems muzikinį atspalvį suteikė grupės „Colours of Bubbles“ nariai.

Nuo 2017 metų „Dvaroko“ scenoje koncertuoja kylančios muzikos padangės žvaigždės kartu su jau ryškiomis ir visiems gerai žinomomis žvaigždėmis ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Festivalio tęstinumas padeda auginti jaunųjų atlikėjų kartą, plečia klausytojų auditorijos ribas bei suteikia galimybę šiuolaikine muzika džiaugtis visiems, nepriklausomai nuo turimos kultūrinės patirties. Siekiama, kad šio festivalio scena simbolizuotų muzikinės karjeros pradžią jauniems, kūrybingiems, muzikuojantiems žmonėms.

Šiemet roko ir alternatyvios muzikos gerbėjus pritraukiantis renginys viliojo ragauti vietoje keptų picų bei mėgautis vafliais, pagamintais pagal seną olandų receptą, naminiais ledais, vaisių kokteiliais ir limonadais iš vintažinio „Peugeot“ autobusiuko.

VšĮ Lentvario kultūros rūmai nuoširdžiai dėkoja projekto „Dvarokas‘21“ rėmėjams Lietuvos kultūros tarybai ir Trakų rajono savivaldybei; MB „Picų rojus“; „The Rolling Waffles“; festivalio partneriui Lentvario seniūnijai bei festivalio informaciniams partneriams: UAB „Trakų žemė“, VšĮ „GO Vilnius“, VšĮ „L24Plius“, UAB „Znad Wilii radijo stotis“.

Lentvario kultūros rūmų informacija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *