Lentvario seniūnijoje atidaryta jungtinė menininkų paroda ,,Šimtmečio Lietuva. Lentvaris“

Parašyta: 2018-02-13 | Kategorija: Kultūra, Lentvaris, Naujienos, Renginiai |

Visą žmogaus egzistavimo laikotarpį buvo kuriama istorija ir kiekviena dalelė jos darė mūsų pasaulį tokiu, koks jis yra šiandien; turbūt kiekvienas iš mūsų anksčiau ar vėliau, o ypač – valstybės jubiliejaus akivaizdoje susimąsto apie istorinės atminties puoselėjimą – kiek tai yra svarbu mums ir mūsų aplinkai. Lentvario kultūros rūmai, Lentvario seniūnija bei Lentvario biblioteka Lietuvos šimtmečio proga, puoselėdami Lentvario kultūrinę ir meninę atmintį, vasario 8-ąją Lentvario seniūnijoje atidarė jungtinę menininkų parodą ,,Šimtmečio Lietuva. Lentvaris“, ja pradėdami Lietuvos valstybės šimtmečiui skirtų renginių ciklą.


Šios parodos autoriai – įvairaus amžiaus ir profesijų žmonės, gyvenantys Lentvaryje ir Trakų krašte. Tarp jų – ir profesionalai, ir mėgėjai; ilgamečiai meno mylėtojai ir tik neseniai save dailėje atradę menininkai. Rengdami šią parodą siekėme atskleisti kiek įmanoma platesnį mus supančios aplinkos ir idėjų vaizdinį, matomą įvairių žmonių ir apmąstantį mūsų nueitus kelius Lietuvos šimtmečio kontekste. Tokią įvairią ir gana didelės apimties parodą padalinome į tris skirtingas erdves, siekdami, kad ją pamatyti galėtų daugiau žmonių: su darbais galima susipažinti Lentvario kultūros rūmuose, Lentvario seniūnijoje ir Lentvario bibliotekoje, jų darbo metu. Čia eksponuojami Lentvario menininkų paveikslai žavi spalvomis, formomis ir švelnumu. Lentvario seniūnas V. Rukšėnas, parodos atidaryme tardamas žodį, paminėjo, jog Lentvaris – daugybės talentų miestas. Ir būtent tokių renginių dėka mes galime tuo įsitikinti. Parodos atidaryme skambėjo akordeono muzikos garsai, kuriuos atliko Trakų meno mokyklos moksleivis Erikas Sadauskas, ir Motiejaus Šimelionio gimnazijos moksleivio Justino Šimo  kūrybos eilėraštis apie gimtąjį miestą. Taip pat susirinkusius pasitiko Trakų rajono savivaldybės tarybos narės Teresos Solovjovos sveikinimo žodžiai. Dalis parodoje savo darbus eksponavusių Lentvario menininkų ir patys apsilankė atidaryme, juos sveikino Lentvario kultūros rūmų direktorė Ieva Skaistytė, kuri įteikė padėkas ir gėles parodos autoriams.

Parodoje eksponuojami Jurgio Bernatonio – profesionalaus grafiko kiek kitokio formato kūrybos darbas, kurį galėsite apžiūrėti Lentvario kultūros rūmuose; Mildos Dainovskytės, kaip ir Jurgio, Dailės akademijos absolventės, Lentvario kultūros rūmų erdvėje pristatančios kelių medijų derinį, pasakojantį apie kai kuriuos įdomius Lentvario aplinkos elementus; Stanislavos Gedvilaitės, ilgus metus prisidėjusios prie Lentvario kilimų fabriko veiklos, o čia pristatančios akvareles, kuriose atspindėta mūsų gamta taip, kaip ją prieš keletą dešimtmečių matė autorė; Kristinos Glinevičienės, taip pat parodą papuošusios labai gamtišku, pavasarišku motyvu; Evelinos Gongapševaitės, kurios kūriniai taip pat skiriasi nuo likusių – jie atlikti ne dažais ir pieštukais, o siūlu, adata ir vąšeliu; Angelės Kulienės, pasižyminčios ypač detalėms atidžia tapyba; Aldonos Meirovič, savo dailėje neapsiribojusios nei vienu stiliumi, nei viena technika; Algimanto Preikšo, simbolisto, didžiausio ekspozicijos kūrinio autoriaus; Astos Radimonienės, kurios kūrinių vaizdiniai ypač gerai pažįstami ir mieli daugeliui Lentvariečių – tai Lentvario dvaras, didžiausias mūsų istorinis paveldas; Reginos ir Aleksandro Vasiliauskų, tiesa, trakiškių, tačiau nei savo gyvenimu, nei kūryba nuo mūsų daug nenutolusių – jų kūriniai įvairūs, tačiau galime pastebėti, kad Aleksandras linksta prie gamtos motyvų, o Regina – veikiau portretistė, parodai pristačiusi ir Šimtmečio akivaizdoje ypač aktualios asmenybės – Jono Basanavičiaus atvaizdą; ir Aivaro Trainovičiaus minimalistinius, ramius gamtos motyvus atspindintys kūriniai.

Lentvario kultūros rūmai dar kartą dėkoja mūsų kraštiečiams, savo kūryba prisijungusiems prie šios parodos, ir ją surengti padėjusiems partneriams – Lentvario seniūnijai ir Lentvario bibliotekai.

 

Visus, kurie dar nespėjo to padaryti, kviečiame apžiūrėti parodą – ji veiks iki kovo 11 dienos. Taip pat raginame ir nepraleisti progos džiaugsmingai sutikti Valstybės atkūrimo šimtmetį, dalyvaujant vasario 16 – osios renginiuose: tądien 12.30 val. į iškilmingas Šv. Mišias Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai parapijoje šauks varpų gaudesys „Gloria Lietuvai“, vienu metu pasigirsiantis visoje šalyje. Po Šv. Mišių, 13.30 val., visus kviečiame susitikti prie Lentvario parapijos namų ir vaišinantis arbata pamatyti nufilmuotus lentvariečių sveikinimus Lietuvai. 16 val. čia pat, Lentvario parapijos namų salėje, švęsime Lietuvos jubiliejų dainomis ir šokiais koncerte „Šimtmečio lobynai“.

Lentvario kultūros rūmų inf.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *