LENTVARIS MINĖJO KARALIAUS MINDAUGO KARŪNAVIMĄ IR LIETUVOS VALSTYBĖS DIENĄ

Parašyta: 2015-07-10 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

1253 metais liepos 6-ąją buvo karūnuotas pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius Mindaugas. Ši diena svarbus Lietuvos istorijos puslapis, kuris garsiai skelbia apie tvirtą ir nenutraukiamą lietuvių tautos vienybę. 1990 metais spalio 25 dieną Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba – Atkuriamasis Seimas Mindaugo karūnavimo dieną paskelbė valstybės švente.

Šiais metais Lentvario kultūros rūmai kvietė  Lentvario miesto bendruomenę liepos 5 ir 6 dienomis kartu švęsti Lietuvos Valstybės dieną.

 Liepos 5 dieną, sekmadienį, šviečiant skaisčiai saulei lentvariečiai rinkosi į Šv. Mišias Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje. Pasibaigus mišioms Lentvario bažnyčios klebonas Gintaras Petronis pristatė svečius iš Trakų Vokės ir jų koncertinę programą „Vienas žodis – Lietuva“ (vadovė Emilija Stankevičienė). Koncerto metu skambėjo gražiausios Justino Marcinkevičiaus eilės ir dainos mylimai Tevynei („Oi, užkilokit vartelius“, „Tėvyne dainų ir artojų“, „Lopšinė Gimtinei ir Motinai“, „Vienas žodis – Lietuva“, „Ant kiekvieno kalnelio“). Pasibaigus koncertui, atlikėjus šiltai gausiais aplodismentais palaikė atvykusi Trakų rajono merė Edita Rudelienė, Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Marija Puč ir kiti koncerto žiūrovai. Svečiams iš Trakų Vokės dėkojo, klebonas Gintaras Petronis bei visus kvietė į iškilmingą Tautiškos giesmės giedojimą liepos 6 – ąją.

Klebono kvietimas buvo išgirstas ir debesuotą pirmadienio vakarą bažnyčios kiemelyje rinkosi didžiulis būrys norinčių giedoti Lietuvos himną kartu su viso pasaulio lietuviais. Akcija „Tautiška giesmė aplink Pasaulį“ vyko jau 7 metus iš eilės. Lentvario gyventojai rinkosi pasipuošę Lietuvos trispalvės spalvomis, o neturintiems atributikos, Lentvario kultūros rūmų darbuotoja Ramunė Bikauskienė dalino nedideles vėliavėles. Lentvario vokalinio ansamblio „Klevinė“ narės atvyko pasipuošusios lietuviškais tautiniais rūbais. Taip buvo pasipuošusi ir Tautiškos giesmės su šeima atvykusi giedoti Trakų rajono merė Edita Rudelienė.

Sustoję ant bažnyčios laiptų su Lietuvos trispalve ir istorine Lietuvos vėliava „Vyčiu“, lentvariečiai buvo pasiruošę garsiai giedoti Lietuvos valstybės himną, čačiau, likus dešimčiai minučių iki 21-tos valandos, iš dangaus pliūptelėjo lietus. Lentvario gyventojus klebonas Gintaras Petronis jaukiai priėmė į bažnyčią, kur susirinkusiuosius pasveikino Trakų rajono merė Edita Rudelienė bei Trakų rajono tarybos narė Teresa Solovjova. Po sveikinimų visiems kartu suskaičiavus nuo dešimt iki vieno nuskambėjo Tautiška giesmė.

Lentvario kultūros rūmai dėkoja visiems atėjusiems ir giedojusiems kartu bei sveikina su Mindaugo karūnavimo ir Lietuvos Valstybės diena.

Eugenijus Kornyšovas

Lentvario kultūros rūmai

Tautiškos giesmės giedojimas liepos 6 dieną

Tautiškos giesmės giedojimas liepos 6 dieną

Trakų Vokės kolektyvas " Vienas žodis - Lietuva"

Trakų Vokės kolektyvas “ Vienas žodis – Lietuva“

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *