Lentvaris pasikeitė ir ties pokyčiais nežada sustoti

Parašyta: 2020-02-12 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Savivaldybė |

Auga, gražėja ir tampa vis patrauklesnis dirbti ir gyventi. Toks šiandien didžiausias rajono miestas Lentvaris, kuris sulaukė milijoninių investicijų.  

Lentvario seniūnijoje rajono vadovai gyventojams pristatė nuveiktus darbus

Ir miestas, ir visa seniūnija „augina“ savo akcijas, nes pokyčių čia daug ir jie realūs, apčiuopiami. Tuo buvo galima įsitikinti ir Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje vykusiame rajono vadovų, savivaldybės administracijos darbuotojų susitikime bei diskusijomis su gyventojais.

Seniūnijoje, ypač Lentvaryje, pasiekta daug realių permainų, kurios akivaizdžiai keičia ir dar pakeis žmonių gyvenimo kokybę. Šią tendenciją patvirtina ir augantis gyventojų skaičius. Praėjusių metų sausio 1 d. duomenimis, seniūnijoje gyveno 13 450 žmonių, šiemet tuo pačiu laikotarpiu – 13 528, t.y. beveik 100 gyventojų daugiau.

Vien per pastaruosius penkerius metus buvo „užkurta“ daugiau kaip 20 mln. eurų vertės projektų. Didžioji dalis – jau įgyvendinta. Pernai, rekonstravus senąjį kino teatrą, duris atvėrė nauji kultūros rūmai ir biblioteka, įrengta puiki rekreacijos zona prie Lentvario (Graužio) ežero, rekonstruotos Gėlių, Trumpoji gatvės, tęsiami rekonstrukcijos darbai Pakalnės gatvėje, atidarytas dienos socialinės globos centras neįgaliems vaikams ir jaunimui, įsigyti 10 socialinių butų, suremontuota socialinių būstų už beveik 27 tūkst. eurų, atnaujintas Lentvario pirminės sveikatos priežiūros centras, įrengta 17 autobusų stotelių, 3 požeminės ir 12 pusiau požeminių atliekų surinkimo aikštelių, rekonstruojama 5 antžeminės konteinerinės aikštelės, renovuota dalis vandentiekio bei nuotekų tinklų, šie darbai tęsiami.

Šiemet liepą finišo tiesiąją pasieks ir labai sudėtingas, trukęs daugiau nei dvejus  metus, Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos modernizavimo bei ugdymo kokybės gerinimo projektas, kurio bendra darbų vertė apie 3 mln. eurų. Vienas iš didžiausių išbandymų ir sunkumų buvo tas, kad rekonstrukcijos darbai vyko iš esmės nepertraukus mokymosi proceso. Tačiau įveikus didelius iššūkius, šiandien gimnazija – viena iš  moderniausiai įrengtų rajono mokyklų.

Ties tuo, kas pasiekta, nebuvo sustota. Renovuojama 12 daugiabučių namų, skirtos investicijos teritorijos sutvarkymui prie Bevardžio ežero, Šeimos parkui, daugiabučių kiemams. Ir, labai svarbu, į starto liniją netrukus stos vienas  didžiausių investicijų projektų –  Lentvario geležinkelio pervažos-tunelio statybos projektas. Šių metų kovą turi būti baigtas tunelio techninis projektas ir Lietuvos automobilių kelių direkcija pradės rangos darbų pirkimo procesą. Pirminiais duomenims, į šį objektą ketinama investuoti apie 13 mln. eurų. Planuojama, kad tunelis bus pastatytas per dvejus metus.

Be to, laukia išsvajotas ir jau parengtas Lentvario pradinės mokyklos sporto salės projektas, kurio darbų vertė – 966 tūkst. eurų.

Per praėjusius metus Lentvaris sulaukė apie 4 mln. eurų investicijų. O per 2014–2020 metus vien Lentvario seniūnijai skirtos investicijos siekia net 27 mln., kai tuo tarpu visam Trakų rajonui – 35 mln. eurų. Vargu, ar kuris nors šalies panašaus dydžio miestas galėtų prilygti šiems Lentvario pokyčiams?

 „ Jau sunku patikėti, bet vos prieš kelerius metus  Lentvaryje buvo keliami tokie klausimai: „Kodėl neturime kultūros centro? Kodėl viena didžiausių gimnazijų nuo jos pastatymo yra neremontuota? Kur palikti vaikus dirbantiems tėvams, jei darželiuose nėra vietų? Kada turėsime naują geležinkelio pervažą? Kodėl mūsų jaunimas neturi kur sportuoti? Kodėl nesutvarkytas paplūdimys prie Lentvario ežero? Reikia daugiau asfaltuotų gatvių“. Šių klausimų nebeliko, nes jie tiesiog išspręsti“, – dalijosi savo mintimis susitikime dalyvavusi rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Taigi pokyčių išties daug, jie matomi ir žmonių gyvenimui suteikia naujos pridėtinės vertės.

Susitikime  su gyventojais paliesta ir nemažai kasdienių klausimų. Aiškintasi dėl  geresnio vandentvarkos atnaujinimo ir įrengimo, gatvių apšvietimo, komunalinių atliekų surinkimo, aplinkosaugos darbų ir kt. Šiuos klausimus su gyventojais išsamiai nagrinėjo rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius, kultūros gyvenimo panoramą apžvelgė direktoriaus pavaduotoja Agata Mankeliūnienė, išryškinusi įsimintinus Trakų – 2020 m. Lietuvos kultūros sostinės – renginius. Susitikime taip pat dalyvavo merės pavaduotoja Marija Puč, savivaldybės administracijos darbuotojai.

Pasak merės E. Rudelienės, nėra abejonių, kad daugelį seniūnijos gyventojams rūpimų dalykų pavyks išspręsti ir toliau veržliai judėti pirmyn.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Sigitos Nemeikaitės nuotr.

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *