Lentvaryje praūžė derliaus sūkurys

Parašyta: 2021-10-07 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Trakai |

Rudeniškai gaivų pirmąjį spalio šeštadienį Lentvario kultūros rūmai kvietė visus į tradicinę Lentvario derliaus šventę ir meno mėgėjų kolektyvų koncertą „Derliaus sūkury“. Miesto bendruomenės ir atvykusių svečių laukė ne tik puiki koncertinė programa, bet ir šurmulinga rudens gėrybių mugė, Lentvario švietimo ir ugdymo įstaigų įrengti kiemeliai, miesto kilimo pynimas, motociklų paroda, vietos ūkininkai bei prekybininkai ir kitos linksmybės.

                      Gausiu rudens derliumi ir švente džiaugėsi gausus būrys atvykusių svečių. Derliaus šventės scenoje sveikinimo žodžius tarė LR Seimo nariai: Edita Rudelienė, Robertas Šarknickas ir Kęstutis Vilkauskas, Trakų rajono mero pavaduotoja, laikinai einanti mero pareigas, Marija Puč, Trakų rajono tarybos nariai: Teresa Solovjova, Jonas Kietavičius, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Šatevičius, administracijos direktoriaus pavaduotoja Agata Mankeliūnienė ir Lentvario seniūnas Vytas Rukšėnas. Nuskambėjus gražiems sveikinimo žodžiams, šventė buvo oficialiai atidaryta, o derliaus sūkurys pradėjo šėlti Lentvaryje.

Šiemet Lentvario derliaus šventė buvo ypatinga: kartu vyko ir kasmetinis Lentvario meno mėgėjų kolektyvų koncertas. Praeitais metais dėl pandemijos ribojimų negalėjęs įvykti gyvas koncertas šiemet džiugino lentvariečių širdis. Derliaus šventės scenoje pasirodė tokie Lentvario meno mėgėjų kolektyvai kaip Lentvario kultūros rūmų vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Lendvarė“ (vad. R. Blikertienė), folkloro ansamblis „Volunga“ (vad. I. Okuškienė), liaudies dainų kolektyvas „Klevinė“ (vad. I. Okuškienė), vokalinis ansamblis „Landwarowianka“ (vad. V. Trusevič), choras „Viltis“ (vad. J. Barkovskij), neseniai savo veiklą pradėjusi vykdyti moterų liaudiškų šokių grupė „Verpstė“ (vad. R. Blikertienė), o šventinę programą uždarė kapela „Rendez-vous“ (vad. B. Račinska).

Džiaugiamės, kad derliaus šventėje pasirodė ne tik meno mėgėjų kolektyvai, bet ir gausus būrys moksleivių. Derliaus sūkury šėlo Lentvario M. Šimelionio gimnazijos liaudiškų šokių grupės „Šokim, trypkim“ šokėjai (vad. V. Klimaikienė), H. Senkevičiaus gimnazijos ikimokyklinės grupės šokėjai bei šokių kolektyvas „Pšonsnička“ (vad. T. Božerodskaja) ir „Versmės“ gimnazijos rusų liaudies instrumentiniai ansambliai: „Treščiotki“ ir „Kolokolčiki“ (vad. I. Zaveckaja), choras „Neposedy“, kuriam pritarė priešmokyklinės grupės vokalistai, bei choras „Jaunimėlis“ (vad. B. Račinska), atlikęs nuotaikingą pasirodymą.

Įrengus spalvingus derliaus kiemelius bei Bažnyčios gatvės alėją papuošus rudens gėrybėmis padabintu kilimu, kūrybingai savo bendruomenę atstovavo Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios parapijos „Caritas“ vaikų dienos centras „Akimirka“, Lentvario M. Šimelionio, H. Senkevičiaus bei „Versmės“ gimnazijos, Trakų paramos šeimai ir vaikams centras, Lentvario miesto biblioteka ir Lietuvos lenkų sąjungos filialo Trakų skyriaus Lentvario padalinys. Džiaugiamės, kad Lentvario įstaigų bendruomenės kiekvienais metais gražiai papuošia ir praskaidrina tradicinę derliaus šventę ne tik šauniais pasirodymais, bet ir išradingai pristatydamos savo įstaigas.

Be to, spalio 2-ją buvo minima Angelų sargų, arba kitaip Policijos, diena. Nuoširdžiai džiaugiamės, kad net savo profesinės šventės metu surado laiko ir prie mūsų prisijungė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariato pareigūnės su įdomia mokomąja programa.

Sekmadienį, spalio 3-ąją, Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia bei klebonas kunigas Gintaras Petronis kvietė visą bendruomenę į šv. mišias, kuriose meldėsi ir dėkojo už gausų rudens derlių bei šventino ruginę duoną.

Šios nuostabios Lentvario derliaus šventės ir meno mėgėjų kolektyvų koncerto „Derliaus sūkury“ nebūtų ne tik be mūsų dalyvių, bet ir be partnerių bei rėmėjų. Lentvario kultūros rūmų vardu dėkojame mūsų partneriams: Lentvario seniūnijai, Trakų krašto vietos veiklos grupei, Lentvario sporto klubui ir sporto organizatoriui Viktarui Ustilai už galimybę pamatyti motociklų parodą Lentvaryje, taip pat tariame ačiū Lentvario parapijos namams bei klebonui kunigui Gintarui Petroniui. Nuoširdžiai dėkojame mūsų pagrindinei rėmėjai, Trakų rajono savivaldybei, bei visiems, kurie prisidėjo prie šios šventės. Ačiū tariame ir mūsų žiūrovams, kurie puoselėja tradicijas ir dalyvauja kasmetinėse šventėse.

Lentvario kultūros rūmų inf.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *