Lentvaryje Seimo Pirmininkė susitiko su ukrainiečių šeimomis

Parašyta: 2022-03-25 | Kategorija: Lentvaris, Savivaldybė, Trakai |

Aptarta, kaip mūsų rajone įsikūrė Ukrainos pabėgėlių šeimos. Iš kairės – Seimo narė E. Rudelienė, Seimo Pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen, Trakų rajono savivaldybės meras A. Šatevičius. Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Kovo 18 dieną Lentvario bibliotekoje Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen susitiko su Trakų rajone įsikūrusiomis šeimomis iš Ukrainos.

Susitikime dalyvavo Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, administracijos direktorė Jolanta Abucevičienė, jos pavaduotoja Agata Mankeliūnienė, Seimo narė Edita Rudelienė, rajono Paramos šeimai ir vaikams centro darbuotojai.

Ukrainietės iš Kijevo bei kitų miestų su vaikais, radę saugų prieglobstį mūsų savivaldybėje, išsakė savo dėkingumą ir pageidavimus greičiau pradėti dirbti bei su Seimo Pirmininke, rajono vadovais aptarė vaikų mokymosi, integravimosi reikalus.

Šiuo metu mūsų rajone yra apsigyvenę apie 200 pabėgėlių. Apie 90 vaikų jau įsijungė į ugdymo procesą ir lanko lietuviškas, lenkiškas bei rusiškas mokyklas.

Buvo aptartos galimybės surengti lietuvių kalbos kursus ukrainiečiams, kad jie greičiau integruotųsi į Lietuvos gyvenimą.

Pokalbis vyko neformalioje, šiltoje aplinkoje, vaišinantis kava, arbata, dalijantis lūkesčiais ir įsikūrimo naujoje aplinkoje sprendimais.

Po šio susitikimo Seimo Pirmininkė Trakuose aptarė aktualius, su Ukrainos pabėgėlių priėmimu susijusius klausimus su Trakų, Tauragės, Elektrėnų savivaldybių merais.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *