Lėšų injekcijos švietimo įstaigoms gerins ir mokinių savijautą, ir ugdymą

Parašyta: 2020-09-09 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

2020–2021 mokslo metus Trakų rajono švietimo – ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo – įstaigose pradėjo 5 026 moksleiviai. Kaip ir kasmet, įsijungiant į naują mokymo proceso ciklą, stengiamasi tobulinti švietimo įstaigų infrastruktūrą, tvarkyti gerbūvį, taip gerinant kokybiško ugdymo sąlygas bei siekiant atitikti šiuolaikiško žmogaus mokymosi aplinkos sampratą.

Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė neslepia džiaugsmo dėl padidėjusio mokinių skaičiaus: „Šiemet Trakų rajone mokslo metus pradėjo daugiau moksleivių nei praeitąmet – skaičius, nors ir neženkliai, bet auga. Žinoma, kaip ir kiekvienais metais, tęsiame investicijas į švietimo įstaigas, tačiau šiemet daugiau dėmesio skirsime mokinių pasiekimams – aiškinsimės problemas ir trukdžius moksleiviams pasiekti gerų rezultatų, ypač tiksliųjų mokslų srityje“, – sakė savivaldybės vadovė.

Atnaujintos Trakų gimnazijos vizualizacija. Bus ne tik renovuotas pastatas, bet ir įrengta daugiafunkcė sporto salė, talpinanti 350 žiūrovų

Didžiausi darbai ir lauktos investicijos

Stambiausia lėšų injekcija atiteko Trakų gimnazijai. Pradėti svarbūs rekonstravimo ir atnaujinimo (modernizavimo) darbai. Pirmuoju etapu bus vykdomi mokyklos pastato apšiltinimo darbai, keičiami langai, stogas. Gerinamos šilumos tiekimo, šildymo, vėdinimo, vandentiekio ir nuotekų sistemos, atliekami elektros instaliacijos, gaisrinės signalizacijos įrengimo darbai. Antrojo etapo metu bus statoma gyventojų ilgai laukta daugiafunkcė sporto salė. Numatoma darbų trukmė – 3,5 metų, projekto darbų vertė – 3 990 607 eurų.

Savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius džiaugiasi, kad pagaliau pavyko atlikti visus darbus ir veiksmus, kad šis projektas startuotų: „Tam, kad pastarasis projektas būtų pradėtas ir įgyvendintas, nueitas ilgas kelias. Finansavimas skirtas iš Savivaldybės biudžeto lėšų. Svarbu, jog Trakuose savo eilės laukianti sporto salė bus daugiafunkcė ir skirta ne tik mokyklos bendruomenei, bet ir miesto gyventojams“, – tvirtino direktorius.

Dar vienos švietimo bendruomenei ir visuomenei svarbios statybos pradėtos ir Lentvaryje. Šiemet darbai pradėti Lentvario pradinės mokyklos kieme – ten stūksojusio ūkinio pastato vietoje iškils naujutėlė moderni sporto salė. Numatoma darbų trukmė – pusantrų metų, projekto darbų vertė – 968 tūkst. eurų.

„Lentvario pradinėje mokykloje iki šiol nebuvo sudarytos tinkamos sąlygos moksleivių sveikai gyvensenai, fiziniam aktyvumui skatinti. Didelis skirtumas ir praraja atsiranda vaikams, ateinantiems mokytis į šią mokyklą iš darželių, kuriuose dėmesys sportiniam aktyvumui, mankštai ypač didelis. Ši sporto salė Lentvario pradinukams – labai svarbi“, – sakė E. Rudelienė.

Išorės ir vidaus darbai mokyklose

Dalis remonto darbų baigti, dalis tęsiami Lentvario „Versmės“ gimnazijoje. Atlikti pastato modernizavimo ir patalpų remonto darbai – sutvarkytos gimnazijos vidaus patalpos, įvykdyti apdailos darbai, rekonstruotas vandentiekio įvadas, pakeisti vieno iš korpusų radiatoriai. Gimnazijoje taip pat vykdomi ir lauko infrastruktūros gerinimo darbai – tvarkomi lauko laiptai, asfaltuojama kiemo aikštelė, remontuojamos šviesduobės.

Iki spalio pabaigos planuojama baigti būtiniausiaus Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos vidaus patalpų, Paluknio Longino Komolovskio gimnazijos išorės gerinimo darbus. Paluknio gimnazijų teritorijoje pilnai įrengtas lauko apšvietimas – sumontuota trylika lauko šviestuvų, įrengtas takelis, atliktas įvažiavimo kelio ištisinis remontas, asfaltuojama stovėjimo aikštelė, kapitaliai suremontuoti pėsčiųjų takai.

Per tris mėnesius planuojama atlikti ir Trakų vaikų lopšelio-darželio „Obelėlė“ gerbūvio darbus – praplėsti automobilių stovėjimo aikštelę ir pakeisti pėsčiųjų takų betonines plyteles.

Tobulinant esamą infrastruktūrą, yra diegiami atsinaujinančių energijos ištekliai Trakų Vytauto Didžiojo, Lentvario Motiejaus Šimelionio, Rūdiškių gimnazijose.

Minkštieji projektai

Nuo 2020 iki 2022 metų Trakų rajono Aukštadvario, Paluknio ,,Medeinos“ ir Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijose bus diegiamas ,,Kokybės krepšelis“. Šių gimnazijų 5–8 klasių moksleiviams 2 metams bus skiriamos lėšos. Kokybės krepšelio dydis vienam besimokančiam mokiniui vieneriems mokslo metams – 354 Eur. Po dvejų mokslo metų nuo mokyklos veiklos tobulinimo plano įgyvendinimo bus matuojama mokyklos padaryta pažanga atliekant mokyklos veiklos išorinį vertinimą. Pažanga laikoma padaryta, jei iš kiekvienos vertintos srities ne mažiau kaip 1 rodiklio įvertinimas pagerėjo ir iš 10 vertintų rodiklių ne mažiau kaip 6 rodiklių įvertinimas pagerėjo.

Taip pat nuo 2016 iki 2021 metų vykdomas projektas ,,Paslaugų ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas Trakų rajono savivaldybėje“, kurio tikslas įdiegti bendrą duomenų mainų sistemą, parengti paslaugų teikimo bei asmenų aptarnavimo standartus, įdiegti centralizuotą vaikų ir mokinių priėmimą į Trakų rajono švietimo įstaigas.

Evelina KISLYCH-ŠOCHIENĖ,

Trakų rajono savivaldybės mero patarėja


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *