Liaudiškų šokių grupė „Nava“ – respublikinio konkurso II vietos laimėtojai

Parašyta: 2021-11-10 | Kategorija: Aukštadvaris, Kultūra, Trakai |

Aukštadvario vyresniųjų liaudiškų šokių grupė NAVA, vadovė Rimutė Blikertienė,  2021-11-06 dalyvavo respublikiniame vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkursiniame  sambūryje „Iš Aplinkui“ Širvintų kultūros centre. Šį šokėjų sambūrį  nuo 2002 metų  organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras drauge su Širvintų kultūros centru ir jame dalyvauja geriausi šokėjai, atvykę iš įvairių Lietuvos regionų.

Konkursiniame sambūryje ,,Iš aplinkui“ šokėjai varžėsi  miestelių, rajonų centrų ir miestų kategorijose. Dalyvius vertino Lietuvos nacionalinio kultūros centro choreografijos specialistės Gražina Kasparavičiūtė, Živilė Adomaitienė ir VGTU šokių ansamblio „Vingis“ choreografas Donatas Šiniauskas.

Aukštą II vietą užėmė Trakų rajono Aukštadvario vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Nava“ (vadovė Rimutė Blikertienė), taip pat apdovanota Diplomu „Artistiškiausia šokėjų grupė“. Kūrybiškiausia konkurso vadove pripažinta Trakų rajono Aukštadvario vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Nava“ ir Trakų rajono Lentvario kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Lendvarė“ vadovė Rimutė Blikertienė.  ,,Navos“ šokėjų pora Aldona Stankevičienė ir Juozas Banuškevičius  apdovanoti diplomu  „Artistiškiausias(a) šokėjas(a)“.

Konkursinio sambūrio ,,Iš aplinkui“ tikslai yra aktyvinti liaudiškos choreografijos judėjimą, puoselėti sceninio šokio tradiciją, skatinti kurtis naujus suaugusiųjų šokių kolektyvus, remti ir palaikyti veikiančias ir naujai susikūrusias vidutinio amžiaus žmonių šokių grupes, ugdyti meninį lygį ir skonį, sceninę kultūrą bei pakviesti aktyviai rengtis Lietuvos dainų šventėms. Džiaugiamės, kad galėjome varžytis ir nuoširdžiai dėkojame kūrybingai vadovei Rimutei Blikertienei už kantrybę, žinias ir meilę liaudies šokiui.

,,Navos‘‘ šokėjai ir vadovė Rimutė Blikertienė dėkoja Trakų rajono savivaldybei ir Trakų kultūros rūmams už visokeriopą pagalbą ir sudarytas sąlygas dalyvauti konkursuose.

Šokių grupės narė Violeta Nairanauskienė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *