Liepą – dėmesys viešajai infrastruktūrai, švietimui ir kultūrai

Parašyta: 2022-08-05 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Vidurvasaris –  ne tik atostogų metas, rajono savivaldybėje su didžiausiu pagreičiu juda į priekį nauji projektai, bręsta sumanymai ir rengiamasi svarbiausiai Trakų 700 metų sukakties šventei.

Pateikiame Trakų rajono savivaldybės mero Andriaus Šatevičiaus liepos veiklos ir pokyčių rajone apžvalgą.

Rajone – nauji infrastruktūros projektai

Džiugina pradedami nauji ir toliau plėtojami viešosios infrastruktūros plėtros projektai. Pagaliau buvo pasirašyta Trakų miesto Arakalnio (Rėkalnio) teritorijos kompleksinio sutvarkymo ir pritaikymo rekreacijai projektavimo paslaugų sutartis. Tai nuostabi žinia trakiškiams ir miesto svečiams, nes šis traukos objektas savo eilės laukė ilgus metus. Įgyvendinant projektą bus įrengta nauja automobilių stovėjimo aikštelė, sutvarkyta aikštė renginiams ir jų prieigos, rekonstruoti pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengti nauji pažintiniai-turistiniai maršrutai.

Taip pat darbai vyks ir Akmenos paplūdimyje – bus atnaujinta tinklinio aikštė, o pritaikius  infrastruktūrą, kad vieta būtų tinkama ir turnyrams, bus stiprinama ir populiarinama ši dažnai nepelnytai užmirštama komandinė sporto šaka.

Darbai – Aukštadvaryje ir Trakuose

Sparčiai juda ir Aukštadvario parko (šalia Dariaus ir Girėno g. 6) projekte numatyti darbai, mat, jo atidarymas planuojamas jau rugpjūčio viduryje. Parke bus įrengtas pėsčiųjų takas, vaikų žaidimų aikštelė, lauko treniruokliai. Ši erdvė bus pritaikyta įvairaus amžiaus aukštadvariečiams ir miestelio svečiams.

Tęsiami aplinkotvarkos darbai Trakuose. Jau sutvarkyta Birutės g. 29 bei Vytauto g. 78 daugiabučių kiemų aplinka, juose pakeisti kelio borteliai, sudėtos naujos trinkelės, paklotas išlyginamasis asfaltbetonio sluoksnis, įrengti nauji poilsio suolai, turėklai, taip pat atnaujintas įvažiavimas aikštelėje šalia Trakų pradinės mokyklos. Susitikime su Mindaugo ir Vytauto gatvių gyventojais aptarti ne tik kiemų aplinkos tvarkymo darbai, bet ir kiti gyventojams kylantys iššūkiai. Su prasta automobilių stovėjimo aikštelių šalia daugiabučių būkle ir nepakankamu stovėjimo vietų skaičiumi jose susijusios problemos sprendžiamos ir Lentvaryje – intensyviai tvarkomi kiemai Ežero gatvėje.

Bus remontuojamas svarbus kelias

Baigiantis liepai gauta svarbi žinia iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos, jog pradedami ilgus metus gyventojus varginusio, pavojingai siauro valstybinės reikšmės kelio Trakai–Rūdiškės–Pivašiūnai–Alytus kapitalinio remonto darbai. Smagu, kad dėl puikios komandos, visų prisidėjusiųjų organizuotumo ir darbštumo pagaliau pavyko pasiekti tikslą.

Džiaugiamės vienu iš bendruomenės ir institucijų, įmonių sėkmingo bendradarbiavimo pavyzdžių – esame dėkingi Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijai, AB „LTG Infra“ už tai, kad atliekant valstybinės reikšmės projekto „Rail Baltica“ poveikio aplinkai vertinimą, buvo atsižvelgta į gyventojų lūkesčius bei siūlymus. Jau rugpjūčio viduryje sprendiniai ir poveikio aplinkai vertinimo išvados bus pristatyta Trakų rajono kaimų, su kuriais tiesiogiai susijęs šis projektas, gyventojams.

Trakų ligoninėje – nauji specialistai

Nuolatos bendraujant ir bendradarbiaujant su VšĮ Trakų ligoninės direktore Dangute Mikutiene, aptariami aktualiausi klausimai ir stiprinama ligoninės komanda. Prie jos jau prisijungė gydytojai – ginekologas, chirurgas traumatologas ir endokrinologai, o rugpjūčio 1 d. administracijoje darbą pradėjo pavaduotoja. Netrukus pradės dirbti ir sveikatos priežiūros paslaugų kokybės specialistas.

 

Pilietiškumo pagrindai jaunimui

Liepą vyko trys diskusijos su jaunimu. Liepos 24 d. dalyvauta susitikime su iniciatyvos „Žinau, ką renku“ bendruomene. Su šauniai pasirengusiu jaunimu kalbėtasi apie rinkimų metu iškeltų pažadų ir įsipareigojimų įgyvendinimą, komunikaciją socialinėje erdvėje. Liepos 22 d. svarstyta lygių galimybių klausimais ir aptarta daug jauniems žmonėms rūpimų temų, o liepos 11 d. susitikta su į Aukštadvarį atvykusia aplinkosauga, klimato kaitos procesais besidominčio, projekte „Act Just“ dalyvaujančio jaunimo iš septynių valstybių grupe.

Ypatingi Trakų 700-mečio abiturientai

Trakų rajono gimnazijoms išlydint savo abiturientus, palinkėjome jiems sėkmės naujame gyvenimo etape. Malonu, kad abiturientai negailėjo gerų žodžių savo mokytojams, mokyklų vadovams. Gražia proga ne tik linkėta sėkmės naujame, iššūkių kupiname etape, bet ir pabrėžta, jog šios laidos abiturientai yra ypatingi, nes mokyklą mūsų rajone baigė jubiliejiniais Trakų metais. Trakų 700 metų sukaktį jiems primins padovanoti ženkliukai.

Trakų rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriui atlikus išsamią mokyklų mokinių brandos egzaminų rezultatų 2–3 metų analizę, matyti, kad mūsų rajone egzaminų rezultatai yra prastesni už šalies, todėl dirbame kurdami geresnius savivaldybės švietimo bendruomenės bendradarbiavimo mechanizmus, skirtus ne tik mokinio pasiekimams gerinti, bet ir motyvacijai didinti..

Puiki žinia darželinukams ir jų tėveliams

Siekiant išspręsti opią darželių vietų stygiaus rajone problemą, Trakų rajono savivaldybės taryba patvirtino priešmokyklinio ugdymo grupės steigimą Trakų pradinėje mokykloje, o susitikime su Trakų lopšelio-darželio ,,Ežerėlis“ tėveliais buvo aptarti jų vaikučių perkėlimo į naują grupę pradinėje mokykloje klausimai.

Įsteigus priešmokyklinio ugdymo grupę pradinėje mokykloje ir suderinus tai su tėveliais atsirado 11 laisvų vietų ,,Ežerėlio“ lopšelyje-darželyje, tad savo eilės laukę ir informacinėje sistemoje užsiregistravę vaikučiai nuo rugsėjo galės lankyti darželį. Nuoširdi padėka tėveliams už supratingumą ir tokį šaunų bendradarbiavimą.

Partnerystė su Sakartvelo ir Prancūzijos miestais

Trakuose lankėsi Sakartvelo nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvos Respublikoje Salome Shapakidzė, kuri atvyko siekdama aptarti Trakų ir nuostabaus grožio Mcchetos miesto – mūsų partnerio – ateities planus. Su miestais partneriais bendradarbiaujame itin glaudžiai, esame įgyvendinę ne vieną socialinį, investicinį, rekreacinį projektą. Netgi drauge tiesėme pagalbos ranką miestams partneriams Ukrainoje, todėl šis susitikimas inspiravo naujus projektus ir idėjas.

Susitikta ir su Fontenblo (Prancūzija) atstovais. Inicijuojant partnerystės su šiuo miestu ketinimų protokolą, jie pakviesti į Trakų 700-ojo gimtadienio šventę. Trakus ir Fontenblo sieja ne tik unikalus kultūros ir gamtos paveldas, bet ir Lietuvos rašytojas, diplomatas Oskaras Milašius (1877–1939), savo paskutiniuosius gyvenimo metus praleidęs būtent Fontenblo.

Kultūros renginių siautuly

Liepos 10-ąją prasidėjusiam XVIII tarptautiniam muzikos festivaliui „Užutrakio vakarai“ tebedovanojant puikias akimirkas, nuo rugpjūčio 1 d. XVII „Trakų fanfarinė savaitė“ taip pat kviečia savaitę mėgautis įspūdingais koncertais. O rugpjūčio 11 d.  Užutrakio dvaro sodyboje – opera po atviru dangumi. Susirinkusiuosius džiugins Giacomo Puccini „Gianni Schicchi“ ir Franzo Schrekerio „Flammen“. Šie renginiai skirti Trakų įkūrimo 700 metų sukakčiai atminti.

Intensyviai ruošiamasi rugsėjo 8-ajai, kai bus minimas Trakų 700-asis gimtadienis. Šia išskirtine proga įvairiose miesto erdvėse vyks įspūdingi teatro, muzikos pasirodymai, sporto varžybos, amatininkų mugė, susitikimai su žymiomis Lietuvos asmenybėmis, bus įrengta vaikams skirtų pramogų zona.

Susitikus su Lietuvos drakonų valčių federacijos atstovu, buvo aptartos galimybės Trakuose organizuoti plaukimo varžybas šiais unikaliais laivais rajono bendruomenėms ir svečiams. Taigi net ir praūžus Trakų gimtadieniui nestigs įdomių renginių!

„Lietuva“ Trakuose pagerbs karaimus

2022 metais istorinėje sostinėje yra ir kita svarbi proga prisiminti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją – sukanka ir 625 metai nuo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto kvietimo čia įsikurti karaimams. Tad buvo malonu sutikti ansamblio „Lietuva“ vadovę, pristačiusią savo kūrybines idėjas ir renginius, skirtus Lietuvos karaimų metams. Jau netrukus, rugpjūčio 19–20 d., Trakų Salos pilyje vyks didelis renginys, kuris praturtins ir papuoš šiuos jubiliejinius metus. Džiugu, kad „Lietuva“ savo nuostabiems meniniams projektams renkasi būtent Trakus.

Svarbu bendravimas ir bendradarbiavimas  

Intensyviai ir nuosekliai dirbama dėl savivaldybei priklausančių uždarųjų akcinių bendrovių veiklos optimizavimo ir efektyvinimo – optimali tokių įmonių struktūra turėtų užtikrinti deramą teikiamų paslaugų kokybę.

Puoselėjamas savivaldybės ir rajone sėkmingai veikiančių įstaigų, visuomeninių organizacijų bendravimas ir bendradarbiavimas. Už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą, gerus darbo rezultatus, profesionalumą, pasiaukojimą, ryžtą bei išgelbėtas žmonių gyvybes liepą buvo įteiktos padėkos Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos III budinčiai pamainai. Taip pat pasveikinti Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Trakų rajono bendrijos jubiliatai, jiems padėkota už prasmingą veiklą bendrijoje.

Susitikta su verslo atstovais, ištiesusiais pagalbos ranką savivaldybei teikiant pagalbą nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams. Dėkojame AB ,,Vilniaus baldai“, UAB ,,Insola“, UAB ,,Kempingas slėnyje“ bei Trakų „Rotary“ klubui už pagalbąir nuoširdumą bendradarbiaujant. Verslininkams buvo pristatytas ir Vytauto Didžiojo paminklo projektas, nes ši istorinė asmenybė svarbi ne tik Trakams, bet ir visai Lietuvai, tad įgyvendinant projektą svarbi institucijų, verslo ir fizinių asmenų parama.

Andrius Šatevičius

Trakų rajono savivaldybės meras


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *