,,Lietuvaičių“ triumfas

Parašyta: 2015-01-19 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |
Aktoriai, vaidinę spektaklyje

Aktoriai, vaidinę spektaklyje

Lietuvos Respublikos Seimas įvertindamas teatro vaidmenį ugdant kultūrinį sąmoningumą, akcentuodamas Lietuvos teatro meninės kūrybos plėtrą, pabrėždamas kultūros prieinamumo didinimą bei visuomenės kūrybiškumo skatinimą, paskelbė 2014 metus Teatrų metais. Tai ne tik atkreipė didesnį dėmesį į teatrų, aktorių problemas, bet ir paskatino drąsiau įgyvendinti naujus kūrybinius sumanymus. Nuošalyje neliko ir mūsų Karališkasis teatras.

Metams baigiantis, prieš pat Kalėdas, teatro kolektyvas nudžiugino nauju pastatymu. Spektaklio ,,Lietuvaitės“ premjeros, pagal to paties pavadinimo Liudvikos Didžiulienės – Žmonos pjesę, pasižiūrėti sugužėjo pilnutėlė Trakų kultūros rūmų salė. Puikūs aktoriniai darbai, skaidri scenografija, nepriekaištingi kostiumai, šviesos ir garso žaismas bei išradingi  režisieriaus Vytauto Mikalausko sprendimai, spektakliui suteikė netikėtai įdomių spalvų. Daugiau kaip prieš šimtmetį parašyta komedija suskambo šiuolaikiškai ir aktualiai. Subtiliai pabrėžti nacionaliniai ypatumai, išryškintos žmogiškosios ydos,  skirtingai priimama vertybių skalė.

Spektaklyje vaidino tiek patyrę, tiek ir pirmuosius žingsnius mėgėjų scenoje žengiantys aktoriai: D.Graužinienė, D. Juraitienė, I. Jocienė, M. Bliujienė, O. Dubinskienė, V. Babarskienė, V. Kasperavičius, K.Vilkauskas, R. Čuta, T. Antanavičius, V.Vaitelis. Scenografiją, kostiumus, grimą kūrė Aušra Venskutonienė, Vilijus Vaitelis ir Birutė Nebutova. Visi jie drauge negailėdami laiko ieškojo geriausių sprendimų;  kalė ir lipdė, siuvo, dažė, repetavo, kūrė charakterius, glūdino scenos techniką. Gal todėl ir rezultatas, visus metus lauktas, buvo toks puikus! Už kantrybę ir palaikymą esame be galo dėkingi visam Trakų kultūros rūmų kolektyvui.

Spektaklis buvo pastatytas įgyvendinant projektą ,,Lietuvių dramaturgija mėgėjų teatro scenoje“ ir dalinai remiamas Lietuvos Kultūros Tarybos.

Trakų Karališkojo teatro informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *