Lietuvių kultūrai už valstybės sienų – palankus vėjas

Parašyta: 2014-07-04 | Kategorija: Savivaldybė, Trakai |
Lietuvių šokių ansamblis „Aušra“iš Karelijos viešėjo Trakų rajono savivaldybėje

Lietuvių šokių ansamblis „Aušra“iš Karelijos viešėjo Trakų rajono savivaldybėje

Trakiškius nustebino šią savaitę Trakų rajono savivaldybėje ir žymiausiuose turizmo objektuose lankęsis tautiniais drabužiais pasipuošęs Karelijos (Rusijos Federacija) lietuvių šokių ansamblis „Aušra“. Kolektyvas atvyko ne tik į Lietuvoje  ilgai lauktą  šių metų  Dainų šventę „Čia mano namai“, į kurią buvo pakviestas.

Svečiai iš Karelijos, Kondopogos miesto, viešėjo ir dėl užsimezgusios draugystės su Trakų rajono savivaldybės gyventojais,  gegužę rajonų savivaldybėms pasirašius bendradarbiavimo sutartį.

Pasak Karelijos lietuvių bendruomenės pirmininkės Gitanos Buivydaitės, dalyvavimas Dainų šventėje ansambliui „Aušra“ (vadovė Zinaida Vasiljevna, kilusi iš Šiaulių krašto) – didelė svajonė, pagaliau tapusi realybe. Kaip teigė G. Buivydaitė, dar prieš dešimt metų paraginta Lietuvos Respublikos generalinio konsulo suburti lietuvių bendruomenę, atvykti į Lietuvą nebuvo labai paprasta. Kelionė ne iš pigiųjų, bet to nepaisant, įspūdžiai – nepaprasti. Kolektyvas šventėje šoks šešis lietuvių liaudies šokius, kuriuos šokėjai atlieka su meile Lietuvos kraštui. Galbūt dėl Kondopogoje  gyvenančių lietuviško kraujo turinčių žmonių, o galbūt – dėl gimusios meilės, pažinus lietuvišką kultūrą.

Ansamblis, veikiantis jau septynerius metus, nepraleido progos susipažinti su miestu partneriu tapusias Trakais. Liepos 1 dieną į rajono savivaldybę atvykę Karelijos gyventojai susitiko su meru Vytautu Zaliecku, jo patarėja Audrone Virganavičiūte, tarybos nare Zofija Abeciūniene, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vitalija Burdiene, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Karolina Narkevič, jaunimo reikalų koordinatore Evelina Kislych, Lietuvos nacionalinio istorijos laikraščio „Voruta“ redaktoriumi Juozu Vercinkevičiumi.

Po pokalbio buvo atrasti  panašiu principu grįsti, rajonų pasididžiavimu tapę žiemos kultūros projektai. Skirtumas tik tas, kad Karelijoje tokį pat vaidmenį, kaip pagrindinio Kalėdų senelio personažo, atlieka ir Snieguolė – vaikams be jos Kalėdos tiesiog neįsivaizduojamos.

Dauguma  ansamblio narių Trakuose lankėsi pirmą kartą, tačiau apie juos yra labai daug girdėję iš Lietuvoje kadaise gyvenusių tėvų, čia gyvenančių artimųjų. Svečiai lankėsi Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje, Trakų istorijos muziejuje, Užutrakio dvaro sodyboje. Visą laiką juos lydėjo aktyvūs Trakų rajono jaunimo politikos dalyviai Meida Kontorovičiūtė ir Vilius Grigaliūnas. Jaunimo atstovus praturtino ši pažintis, sužavėjo pasakojimai apie Kareliją, pakerėjo svečių nuoširdumas. Kadangi tiek Trakų, tiek Kondopogos rajonų jaunimas pasižymi kūrybiškumu ir noru veikti, gimė idėjų, kaip būtų galima jas įgyvendinti kartu. Juo labiau, kad į Karelijos bendruomenių veiklą įsitraukia vis daugiau jaunimo, o projektai „tarp sienų“ jiems nėra svetimi, priešingai – tampa vis artimesni.

Netrukus  kolektyvo „Aušra“ nariai ims mokytis lietuvių kalbos. Pasak G. Buivydaitės, visi labai laukia prasidėsiančių pamokų. Pirmininkė teigė radusi ir filologę, kuri imsis mokyti vietinius gyventojus lietuvių kalbos.

Evelina KISLYCH

Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *