Lietuvos garsių žmonių pėdsakais …

Parašyta: 2017-05-10 | Kategorija: Mokyklos, Naujienos, Paluknys |

Kasmet gegužės 7-ąją Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Lietuviškos spaudos draudimas trūko 40 metų (1864-1904 m.) Per 40 spaudos draudimo metų paaiškėjo, kad lietuviškoji spauda augo, nepaisant jokių persekiojimų ir taikomų bausmių.

Gegužės 9 d. Paluknio Longino Komolovskio gimnazijos mokiniai ir lietuvių k. ir literatūros vyr. mokytoja Evelina Solovjova nusprendė šią Lietuvai svarbią dieną paminėti Druskininkuose, aplankant patį ryškiausią pėdsaką Lietuvos kultūroje palikusio kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir Lietuvos prozininko, dramaturgo, lietuvių literatūros klasiko Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinius muziejus. Būtent šie, Lietuvą garsinantys veikėjai gyveno ir kūrė lietuviškos spaudos draudimo metais.

Edukacinė išvyka prasidėjo prie M. K. Čiurlionio paminklo Druskininkuose, kur mokinių laukė gidė Danutė Kašėtaitė. Druskininkai – sveikatos šaltinių kurortas, didingos praeities miesto istorijos, išauginęs ne vieną įžymybę, ir garsiejantis savo mineraliniu vandeniu. Visą šią informaciją mokiniai plačiau sužinojo ir netgi pamatė vaikštant gėlėmis papuoštomis gatvėmis ir skverais, aplankant svarbiausius Druskininkų objektus – paminklus, bažnyčią, garsių žmonių namus, Nemuno intako – Ratnyčios pakrantę ir gydyklas. Ekskursija po miestą buvo labai įdomi, turininga, integruota geografijos, istorijos ir lietuvių kalbos pamoka.

Po pažinties su miesto istorija, mokiniai grožėdamiesi Druskonio ežero pakrante keliavo link M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus. M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus, tai kompozitoriaus tėvų iki šių dienų išlikę namai. Mokiniai supažino su M. K. Čiurlionio biografija, kūryba, pamatė pagal M. K. Čiurlionio seserų atsiminimus atkurtą autentišką namelių interjerą, pasigrožėjo dailininko paveikslais. Mokytojai Evelinai buvo leista paskambinti fortepijonu esančiame M.K. Čiurlionio namelyje.

Kupini įspūdžių ir susižavėję M. K. Čiurlionio kūrybiškumu, mokiniai keliavo į miško muziejų „Girios aidas“, kuriame susipažino su ekspozicijomis apie šio krašto gamtą- paukščius, vabzdžius, žvėris, augalus, pamatė meninių medžio drožybos, kalvystės, keramikos, gintaro darbų parodas.

Na, o kaip gi neaplankyti Česukų kaimo Merkinės piramidės? Būtent šioje vietoje mokinius pasitiko saulė, graži gamta ir piramidės įkūrėjas. Įkūrėjo Povilo giedamos giesmės kupole mokinių širdis pripildė šiluma ir leido atgauti jėgas.

Pailsėję mokiniai tęsė savo kelionę. Paskutinis kelionės taškas – garsaus lietuvių rašytojo Vinco Krėvės – Mickevičiaus namai Subartonyse. Mokiniams patiko jauki rašytojų tėvų pirkia, kurioje visą jo gyvenimo istoriją papasakojo muziejaus darbuotoja. Užpečkis, baldai, indai, nuotraukos… kai kuriuos ir šių daiktų mokiniai iškart atpažino iš jų skaitytų V. Krėvės kūrinių.

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną mokiniai paminėjo netradicinėje aplinkoje, pasisėmę neišsenkamo šaltinio – žinių.

„Nuostabu prisiliesti prie Lietuvos istorijos. Be galo malonu keliauti Lietuvos garsių žmonių pėdsakais. Graži mūsų Lietuva“, būtent tokios frazės skambėjo mokinių lūpose, grįžtant namo.

 

Trakų r. Paluknio Longino Komolovskio gimnazijos I G klasės mokinys Ernest Ruškevič


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite