Lietuvos grybavimo vicečempionai „Krembliai“ varžysis su geriausiais pasaulio grybautojais

Parašyta: 2015-10-01 | Kategorija: Lietuva, Naujienos, Paluknys, Pramogos, Renginiai |
„Krembliai“ šiemet tapo Lietuvos grybavimo vicečempionais, tačiau šį savaitgalį rungsis Pasaulio grybavimo čempionate Vlado Kasperavičiaus nuotr.

„Krembliai“ šiemet tapo Lietuvos grybavimo vicečempionais, tačiau šį savaitgalį rungsis Pasaulio grybavimo čempionate
Vlado Kasperavičiaus nuotr.

Rugsėjo 26 dieną Varėnos rajone jau dvidešimtąjį kartą surengta Grybų šventė ir Lietuvos grybavimo čempionatas. Grybų šventė turi gražias tradicijas, kurias stengiamasi išsaugoti ir dabar. Šiais metais šventė buvo skirta Etnografinių regionų metams skambiu pavadinimu „Grybų pilni aruodai – neišsemti senolių išminties klodai“.
Vienas iš svarbių šventės akcentų – Varėnos seniūnijų kiemeliai, kuriuose kasmet pristatomas tautinis paveldas su gausiais etnokultūros bei kulinarinio paveldo elementais.
Grybų šventės dalyviai įrodė – miškai pilni gėrybių. Kelios lietingos dienos atgaivino miškus ir visos vienuolika komandų grįžo iš tankmės ne tuščiomis. Šiais metais, keletą metų iš eilės buvusią neįveikiamą „Kremblių“ grybautojų komandą iš Paluknio, kuri rado net 183 baravykus, o didžiausias jų svėrė 633 gramus ir visas dzūkų komandas, bendru surinktų grybų svoriu pralenkė ir Varėnos rajono mero Algio Kašėtos taurę iškovojo svečių iš Sūduvos komanda „Giminės“, kuri nustebino ir varžovus, ir varžybų teisėjus. Jų laimikis svėrė 21 kilogramą ir 918 gramų.
„Kremblių“ grybautojų komanda iš Trakų rajono iškovojo garbingą antrąją vietą. Jų dvasią stiprino ir palaikymo komanda – rajono savivaldybės merės pavaduotoja Marija Puč, merės patarėja Dominyka Dubauskaitė ir Paluknio seniūnijos seniūnė Marija Golubovska. Iš viso čempionato dalyviai visi drauge pririnko 82,349 kg grybų, buvo rasti 768 baravykai.
Po įvykusio Lietuvos čempionato Varėnos miesto parke įrengtoje scenoje nugalėtojams buvo įteikta juodosios keramikos meistro Petro Pretkelio sukurta taurė. Gausybė svečių iš visos Lietuvos ir užsienio skanavo dzūkiškų gėrybių ir linksminosi šventės renginiuose, kurie tęsėsi iki vidurnakčio.
Nors pirmoji vieta šiemet atiteko sūduviams, tačiau Pasaulio grybavimo čempionatas be „Kremblių“ neapsieis. Tėvynėje čempionais tapusi net 7 kartus, spalio 3–4 dienomis „Kremblių“ grybautojų komanda dalyvaus Pasaulio grybavimo čempionate (Campionato Mondiale del Fungo), kuris vyks Kereto Lagi (Cerreto Laghi) mieste Italijoje. Šio čempionato metu į nacionalinį Appennino Tosco-Emiliano parką išeis šimtai grybautojų.
Linkime didžiausios sėkmės Pasaulio grybavimo čempionate!
Išsamesnė informacija tinklapyje: http://www.itlietuviai.it/roma/rimtai-nusiteike-lietuviai-atvyksta-grybauti-i-italija/

Eleonora KRAVČUN,
Trakų rajono savivaldybės mero patarėja


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *