Lietuvos kultūros sostinėje 2020 – Grigiškių meno mokyklos organizuojama konferencija

Parašyta: 2020-03-04 | Kategorija: Naujienos, Renginiai |

Kovo 10 dieną Trakų Salos pilies Didžioje menėje vyks Grigiškių meno mokyklos organizuojama mokslinė-metodinė konferencija „Lietuvos kompozitorių muzika vaikams: pedagoginiai ir interpretaciniai aspektai“.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Partneriai: Trakų rajono savivaldybė („projektas Trakai – Lietuvos kultūros sostinė 2020“), Trakų istorijos muziejus, VšĮ Trakų švietimo centras.

Edukacines įžvalgas pristatys lektoriai ir pedagogai praktikai

Konferencijoje savo įžvalgas šia tema pristatys Lietuvos muzikos ir teatro akademijos doc. dr. Giedrė Gabnytė, kompozitorė Kristina Vasiliauskaitė,  Muzikos informacijos centro direktorė Asta Pakarklytė, VšĮ „Mano Nata“ direktorė  Žydrė Jankevičienė, muzikos pedagogės praktikės, naujų leidinių vaikams autorės.

Teorinę konferencijos dalį praturtins Grigiškių meno mokyklos mokytojų metodiniai pranešimai, pasidalinimas įgyta pedagogine patirtimi, diskusijos. Konferenciją vainikuos Grigiškių meno mokyklos mokinių ir mokytojų koncertas, kuriame skambės iškiliausių Lietuvos kompozitorių kūrinių retrospektyva bei nūdienos kūrėjų, mokyklos mokytojų opusai.

 

Puoselėti vaikų kultūrinį identitetą  

 

Projekto vadovė, Grigiškių meno mokyklos fortepijono mokytoja ekspertė Jolanta Lasauskienė sako, kad pagrindinis šios konferencijos tikslas – paskatinti muzikos  ir meno mokyklų bendruomenes puoselėti lietuvių kompozitorių kūrybą vaikams ir atlikimo tradicijas kaip Lietuvos muzikinės kultūros paveldą ir identitetą, kuris išryškina išsiskyrimą iš kitų globaliame pasaulyje.

Tenka pripažinti, kad lietuvių kompozitorių kūrybos vaikams raida, svarba, edukaciniai, meniniai kultūriniai tikslai, ugdytinių ir pedagogų lūkesčiai, pedagoginiai ir interpretaciniai ieškojimai, vertinimai bei atlikimo tradicijų įžvalgos kol kas nesulaikė reikiamo mokslininkų, tyrėjų, leidėjų, pedagogų dėmesio.

Anot J. Lasauskienės, šiuo edukaciniu projektu siekiama paskatinti meno ir muzikos mokyklų mokytojus labiau domėtis savo šalies kompozitorių muzika, sudominti, „užkrėsti“ vaikus lietuviška muzika, įtraukti vertingiausius „aukso fondo“ ir šių dienų kūrėjų opusus į mokyklinį mokomąjį repertuarą. „Juk kas kitas jei ne mes, pedagogai, turime parinkti ir pasiūlyti vaikams vertingų lietuvių kompozitorių kūrinių?“, – svarstė projekto rengėja J. Lasauskienė.

Muzikos pedagogų lūkesčiai

 

Muzikos pedagogai pripažįsta, kad šiandienos vaikai vis daugiau klausosi populiariosios muzikos, o šiuolaikinė akademinė lietuvių kompozitorių muzika mokomajame repertuare tarsi pamirštama. Profesionalių muzikos kūrinių vaikams sukuriama, publikuojama ir atliekama ne tiek jau daug. Kompozitorių manymu, kūryba vaikams yra labai atsakinga ir sudėtinga sritis, nes reikalauja gebėjimo ne tik atliepti šių dienų vaikus dominančias temas, bet ir poreikį kurti paprastai, įdomiai ir žaismingai.

Tačiau retrospektyviai  patyrinėjus Lietuvos kompozitorių kūrybą vaikams, akivaizdu, kad kūrinių kompozitoriai yra sukūrę ne vieną dešimtį, nors ir ne visiems instrumentams pakankamai. Pedagogai pastebi, kad yra labai gerų kūrinių, bet yra ir tokių, kurie „nepatinka“, „netinka“, „nelimpa“ vaikams.

Mokyklos direktorė palaiko pedagogų iniciatyvą

Grigiškių meno mokyklos direktorė Kristina Ulevičiūtė, drauge su novatorišku kolektyvu nevengianti ieškoti neįprastų sprendimų ir taip tobulinti vaikų meninį ugdymą: „Pažiūrėkime, kaip savo kompozitoriais didžiuojasi vokiečiai. Suprantama, kodėl, tačiau nepaneigsime, kad per mažai žinome apie mūsų šalies kompozitorius ir jų kūrybą. O didžiuotis tikrai turime kuo. Labai džiaugiuosi mokyklos pedagogų noru aptarti ir plėsti vaikų supratimą, žinias apie lietuvių kompozitorių muziką  ir dalintis tuo su kolegomis“, – kalbėjo K. Ulevičiūtė.

 „Džiaugiuosi, kad mūsų meno mokykloje dirba pedagogai, kurie ieško naujų edukacijos temų ir formų, rodo iniciatyvą. Ši mūsų mokyklos rengiama konferencija gali tapti puikiu postūmiu tarsi iš naujo „atrasti“ nepelnytai bibliotekose užsigulėjusius vaikų auditorijai skirtus Lietuvos kompozitorių kūrinius.

Džiugina ir tai, kad konferencija bei koncertas, per kurį skambės Lietuvos kompozitorių ir mūsų mokytojų sukurti kūriniai vaikams, Trakų Salos pilies Didžiojoje menėje vyks Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-ųjų metinių išvakarėse. Svarbu ir tai, kad  Grigiškių meno mokyklos organizuojama konferencija įtraukta į „Trakai – Lietuvos kultūros sostinė 2020“ renginių programą ir taps jos dalimi “, – sakė Grigiškių meno mokyklos direktorė Kristina Ulevičiūtė.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *