Lietuvos Respublikos Prezidentės gėlės Donato Malinausko artimiesiems

Parašyta: 2017-02-20 | Kategorija: Naujienos, Onuškis, Renginiai, Trakai |

Vasario 16-oji – reikšmingiausia nepriklausomos Lietuvos šventė. Tokiomis itin svarbiomis visai šaliai progomis įprastai prisimename ir įvardijame tai, kuo galime didžiuotis, kas žadina patriotinius jausmus ir skatina būti dorais, kūrybiškais, aktyviais savo krašto kūrėjais.

Vasario 15 dieną Prezidentė perdavė puokštę, skirtą signataro D. Mainausko atminimui (iš kairės): klebonas A. Gaidukevičius, Donato Malinausko gimnazijos direktorė R. Blikertienė, Prezidentė D. Grybauskaitė, D. Malinausko giminaitis V. Jencius, Onuškio seniūnė Z. Aniulienė, mokytojas K. Andrulionis

Kiekvieno rajono, miesto, miestelio ar kaimo gyventojai Lietuvos valstybės atkūrimo dieną mini savaip, akcentuoja savo krašto išskirtinumą. Ne išimtis ir onuškiečiai, mylintys savo gimtąjį kraštą, besididžiuojantys įstabia gamta, istoriniais paminklais, meno kūriniais, o svarbiausia, iškiliais žmonėmis, išgarsinusiais ir garsinančiais Onuškio kraštą.

Valstybės atkūrimo dienos minėjimas Onuškyje neatsiejamas nuo Donato Malinausko vardo. Pagerbdami Nepriklausomybės Akto signatarą, įvardijame reikšmingus visai Lietuvai jo darbus, prisimename maldoje. Ant kapo, esančio Onuškio bažnyčios šventoriuje, degame atminimo žvakes ir kasmet iškilmingai padedame Lietuvos Respublikos Prezidentės puokštę. Garbė ją padėti suteikiama signataro D. Malinausko giminaičiams, Onuškio Donato Malinausko gimnazijos bendruomenei, Onuškio seniūnijos atstovams.

Vasario 15 dieną puokštę, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui D. Malinauskui, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė signataro giminaičiui Viktorui Jenciui ir kartu renginyje dalyvavusiems onuškiečiams: Donato Malinausko gimnazijos direktorei Rimai Blikertienei, direktorės pavaduotojai Stasei Masilionienei, istorijos mokytojui Kęstučiui Andrulioniui, klebonui Algimantui Gaidukevičiui, seniūnei Zitai Aniulienei. Visiems susirinkusiems Prezidentė priminė, kad Vasario 16-oji yra šventė ir įpareigojimas saugoti ir ginti svarbiausius dalykus: tėvynę, laisvę, taiką, šeimą.

Didžiuojamės, kad kartu su Nepriklausomybės Akto signataro artimaisiais galime prisiliesti prie savo krašto istorijos. Džiugiai pasitikome Vasario 16-ąją ir jau planuojame artėjančio Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio renginius.

Zita Aniulienė,
Onuškio seniūnijos seniūnė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *