Lietuvos šimtmetį pasitiko 100-asis Trakuose gimęs kūdikis

Parašyta: 2018-05-11 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Sveikata, Trakai |

Gegužės 6-ąją Lietuvos šimt­metį pasveikino Trakų ligoninėje gimęs 100-asis kūdikis. Labai simboliška, kad gimė mergytė, nes ir mums taip brangūs žodžiai Lietuva, tėvynė, gimtinė – moteriškos giminės.

Gegužės 6-ąją Lietuvos šimtmetį pasitiko Trakų ligoninėje gimęs 100-asis kūdikis. Elektrėnų savivaldybėje, Balceriškėse, gyvenančią mamytę (pirma dešinėje) su naujagime pasveikino (iš kairės) Trakų ligoninės direktorius
A. Česnulevičius, Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėja V. Variakojienė, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius D. Kvedaravičius

Mažylės susilaukė Elektrėnų savivaldybėje, Balceriškėse, gyvenanti Snieguolė Vėželienė. Tai antroji dukrytė jos šeimoje, vyresnėlei – keturi metukai. Trakų ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėja Vilija Variakojienė labai džiaugėsi, kad mažoji gimė sklandžiai, sveika, o mamytė jautėsi gerai.
S. Vėželienė neatsitiktinai pasirinko Trakų, o ne kurią nors kitą ligoninę. Ji konsultavosi pas gydytoją V. Variakojienę būdama nėščia ir iš anksto žinojo, kad gimdys puikiai įrengtame Trakų ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje. Žinodama, kad bus apsupta puikių medikų, lauks mažylio idealiomis, gerą viešbutį primenančiomis sąlygomis, jautėsi rami ir saugi.
Vis dėlto S. Vėželienei buvo didelė staigmena, kad jos vaikelis – 100-asis gimęs Trakuose, o netikėtai šia proga užgriuvę sveikinimai sujaudino. Moteris negalėjo net pagalvoti, kad ją sveikins Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius, Trakų ligoninės direktorius Antanas Česnulevičius.
Mažylio susilaukusiai mamytei buvo įteikta ne tik gėlių, bet ir puikiai išleista „Šeimos knyga“. Šio gražaus leidinio autorė – trakietė, žinoma muzikos pedagogė dr. Lolita Piličiauskaitė, perteikusi savo patirtį jauniems tėveliams inovatyvia muzikine ir žodine forma.
„Džiugina, kad Trakų ligoninę renkasi ne tik rajono savivaldybės, bet ir kaimyninių savivaldybių bei sostinės gyventojos. Prieš keletą metų išgirsdavau sakant, esą Trakams trūksta geros medicininės įrangos, bet šiuo metu turime viską, kas moderniausia. Todėl, iš anksto apžiūrėjusios skyrių, moterys ir renkasi Trakus“, – pastebėjo skyriaus vedėja V. Variakojienė, kurios šypsena, profesionalumas, patirtis, suburtas puikus medikų kolektyvas yra taip pat svarbi šio pasirinkimo priežastis.
Trakuose sudarytos išskirtinės sąlygos ne tik gimdyvėms, bet ir jų šeimos nariams. Vienvietėse palatose jaunosios mamytės puikiai jaučiasi, apsuptos ir savo artimųjų, ir puikių profesionalų. Akušerijos-ginekologijos skyrius yra modernizuotas pagal bendradarbiavimo su Šveicarija programą, taikant geriausią šios šalies medicininę praktiką. Čia dirbama su itin modernia aparatūra, sudarytos puikios sąlygos medikams ir mamytėms su naujagimiais.
Skyriaus medikai visada pasirengę parodyti palatas, papasakoti apie pasirengimą sutikti mažylį, suteikti visą dominančią informaciją ir, žinoma, sulaukti džiugiausio įvykio – kūdikio gimimo.
„Maloniai kviečiame savojo Lietuvos šimtmečio kūdikio gimimą pasitikti Trakuose. Kas žino, galbūt būtent jūsų vaikas taps svarbiu naujo šimtmečio šalies istorijos kūrėju?“, – sakė Trakų ligoninės direktorius  A. Česnulevičius.

Trakų rajono savivaldybės informacija
Arvydo Savulionio nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *