Linksmoji kapelų šventė ,,Prie ežerėlio“

Parašyta: 2013-10-31 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Trakai |
IMG_8520

Liaudiškos muzikos kapela „Linksmoji armonika“. M. Cikanavičiūtės nuotr.

Praeitą šeštadienį Trakų rajono kultūros rūmuose skambėjo liaudiškos dainos, šėlo šokėjai, skliautus kėlė virkdomos armonikos ir smuikai – vyko tradicinė kapelų šventė „Prie ežerėlio“. Daina ir šokis jungia draugėn ir jaunus, ir garbaus amžiaus sulaukusius. Trakiečiams pasirodė net šeši kolektyvai : Grigiškių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Gryčia“ (vad. R. Petkevičius), Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos tautinių instrumentų ansamblis „Jurginėlis“ (vad. D. Kinderienė ir R. Jaraminas), kuriems talkino Lietuvos moksleivių ir jaunimo centro tautinių šokių kolektyvas „Ugnelė“ (vad. L. Didžiulienė) bei Balio Dvariono muzikos mokyklos vokalinė grupė „Mini Jazz“ (vad. G. Rimšaitė), taip pat Trakuose pirmą kartą koncertavusi liaudiškos muzikos kapela „Vilainiai“ (vad. A. Mikalauskas) iš Kėdainių kultūros centro ir Vilniaus miesto liaudiškos muzikos ir šokio ansamblis „Vilnis“ (vad. R. Zaleckaitė, G. Kaušylas ir G. Buzas).

Renginį įspūdingai pradėjo „Jurginėlio“ ragininkai. Linksmai praleisti popietę palinkėjo Kultūros rūmų direktorius Dariuš Nedveckis bei renginio vedėjai Augustė ir Kęstutis. „Prie ežerėlio“ 2013 – kiek ramesnė ir su lengva liūdesio gaidele prisiminėme vos prieš pusmetį Anapilin iškeliavusį ilgametį kultūros darbuotoją, nenuilstantį armonikierių, kompozitorių Aleksą Dulkę. Ta proga po ilgos pertraukos pasirodė ir puikiai kraštiečiams žinoma Trakų rajono kultūros rūmų kapela „Linksmoji armonika“. Šįmet kapela švenčia savo veiklos 25 metų sukaktį. Ir tik vadovo netektis neleido skambiai atšvęsti jubiliejaus. Po ilgų ieškojimų, kolektyvui talkinti ryžosi Augustė Gaidytė. Naujoji vadovė džiaugėsi, kad gali kartu būti, repetuoti su šiuo kolektyvu, nes visada malonu matyti entuziastingus, gerai nusiteikusius ir širdimi jaunus žmones, kuriuos jungia vienas ir tikriausiai pats svarbiausias dalykas – meilė muzikai.

Renginio vedėjai bandė suskaičiuoti salėje esančius žiūrovus, deja, jų nebuvo tiek daug, kad nebūtų, kur obuoliui nukristi. Tačiau atėjusieji nepašykštėjo šiltų ,,katučių“ nė vienam kolektyvui. Atsisveikinome iki kitų metų. O už pagalbą ruošiant šventę esame dėkingi Vidai ir Vytautui Kananavičiams, Vidai ir Vytautui Markevičiams, seniūnui Kęstučiui Vilkauskui ir pagrindiniam rėmėjui – Trakų rajono savivaldybei .

Trakų rajono kultūros rūmų informacija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *