LR Seimo narė Edita Rudelienė: „Nepaprastoji padėtis. Stiprūs esame tik būdami vieningi“

Parašyta: 2021-11-11 | Kategorija: Trakai |

Stebėdama besiklostančius įvykius Lenkijos ir Baltarusijos valstybių pasienyje, Liberalų sąjūdžio frakcija palaikė Vyriausybės sprendimą įvesti nepaprastąją padėtį prie mūsų valstybės sienos su Baltarusija.

Situacija pasienio ruože yra kritinė, todėl būtina sutelkti visus resursus ir būti pasiruošusiems atlaikyti didelius ir iš Baltarusijos pusės koordinuojamus nelegalių migrantų srautus – užtikrinti deramą Lietuvos sienos apsaugą.

Nepaprastoji padėtis įvesta nuo lapkričio 10 d. ir truks vieną mėnesį. Per Lietuvos atkurtos nepriklausomybės istoriją nepaprastoji padėtis įvedama pirmą kartą.

Nepaprastosios padėties metu bus taikomos šios nepaprastosios priemonės: valstybės rezervo naudojimas, valstybės sienos apsaugos stiprinimas, leidimo neturinčių transporto priemonių judėjimo uždraudimas pasienio ruožo teritorijoje (išskyrus specialios paskirties transporto priemones bei tarptautinį krovinių pervežimą vykdančias transporto priemones), draudimas atvykti į pasienio ruožo teritoriją (negaliotų gyvenantiems, turintiems nekilnojamąjį turtą šioje teritorijoje asmenims), draudimas pakeisti nuolatinę gyvenamąją vietą nepaprastosios padėties laikotarpiu, susirinkimų draudimas, transporto priemonių ir asmenų bei jų bagažo tikrinimas.

Taip pat siūlome kelti naujų sankcijų Baltarusijos režimui klausimą Europos Sąjungos lygiu, nes A. Lukašenkos veiksmai nėra tik Lietuvos ar Lenkijos reikalas, o tikrų tikriausia grėsmė visoms Europos Sąjungos valstybėms.

Žinoma, nepaprastoji padėtis didžiausią iššūkį kelia pasienio savivaldybėms ir jų vadovams, tačiau tai buvo būtinas žingsnis, apsaugant visos šalies gyventojus. Žinau, kad šiuo metu pasienyje dirba daug mūsų, Trakų rajono gyventojų, todėl nuoširdžiai dėkoju visiems dirbantiems Lietuvos labui!

Stiprūs esame tik būdami vieningi.

LR Seimo narė Edita Rudelienė

Užs. Nr. 860


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *