Lukas Geniušas Užutrakyje pažers vakaro žvaigždės spindesį

Parašyta: 2020-08-13 | Kategorija: Naujienos, Trakai |

Gaivų vasaros vakarą  ant ežero kranto su skriejančia jo vilnimis muzika šį sekmadienį, rugpjūčio 16-ąją, dovanoja XVI tarptautinis muzikos festivalis „Užutrakio vakarai“.   

Pianistas Lukas Geniušas

Šis koncertas žada tapti viso festivalio puošniausiu žiedu ir ryškiu pastarojo meto šalies muzikos pasaulio įvykiu. Pirmąkart  festivalyje groja vienas talentingiausių jaunosios kartos pianistų Lukas Geniušas. Be to, su Lietuvos kameriniu orkestru jis pirmąkart atlieka Josefo Haidno koncertą D-dur. O specialiai festivaliui, būtent šiam koncertui, repertuarą, lyg skaidriausią vasaros grožio vėrinį, sudėliojo dirigentas Vilmantas Kaliūnas, atvyksiantis tiesiai iš Vokietijos.

„Esu grojęs pirmąją šio koncerto dalį dar būdamas vaikas Kauno valstybiniame muzikos teatre, orkestrui diriguojant mano dėdei Juliui Geniušui. Tačiau tik pirmoji dalis yra įmanoma atlikti vaikui. Tai labai gražių melodijų kūrinys, žėrintis, spindintis lyg vakaro žvaigždė“, – savo mintimis dalijosi L. Geniušas, parengęs koncertą festivaliui ir šiuo metu, jo žodžiais tariant, „laikinai pastoviai“ gyvenantis savo bute Vilniuje.

Garsus menininkas, šiuo metu su žmona paniręs į „vilnietiškąjį“ periodą, džiaugiasi dėl pandemijos keliamų iššūkių esąs saugus, ramesnis nei megapolyje Maskvoje. „Su Maskva mane sieja daug ryšių – emocinių ir kultūrinių, kurie nenutrūksta. O dabar esu susietas kūrybinių planų Vilniuje“, – tvirtino pasaulio muzikos scenų kaleidoskope įprastai besisukantis pianistas, tačiau išskirtinę meilę puoselėjantis Lietuvai.

Su ilgesiu tėvynei, scenai ir muzikai sugrįžta ir dirigentas Vilmantas Kaliūnas, dar nuo kovo, paskelbus karantiną, likęs Vokietijoje. Tačiau šioje šalyje koncertinė veikla lig šiol sustabdyta ir koncertas „Užutrakio vakaruose“ dirigentui bus lyg gaivaus oro gurkšnis, pirmas nuo to laiko.

Šiam festivaliui dirigentas turi ypatingų jausmų, yra jame dalyvavęs ir kaip dalyvis, ir kaip žiūrovas. Pasak V. Kaliūno, festivalis žavi ypatinga aura – vyksta mažuoju Versaliu vadinamame dvare, istoriniame parke ant Galvės ežero kranto, nuo kurio atsiveria įspūdinga panorama su Trakų pilimi. „Man šis festivalis prasideda dar žingsniuojant  ūksmingais šimtamečio parko takais. Manau, tai jaučia ir į koncertus suplūstanti publika“, – sakė V. Kaliūnas,  parinkęs repertuarą, kuriame  skambės svajingi, tarsi skriejantys J. Haidno, V. A. Mocarto, E. Grygo ir kitų kompozitorių kūriniai.

„Labai malonu muzikuoti kartu su Luku Geniušu, jis visada žavi profesionalumu, atsidavimu. Buvo tikras iššūkis parengti nedažnai atliekamą labai gražų ir sudėtingą J. Haidno koncertą, su orkestru gera sugroti ir kitus kūrinius“, – pastebėjo dirigentas.

V. Kaliūnas šį koncertą Užutrakyje palygino su margaspalve lauko žiedų pieva, išsiliejančią į skambančią parko erdvę. „Užutrakio vakarų“ festivalis“ – tai vieta, į kurią visada norisi sugrįžti, o tiems, kas nebuvo – būtina atvykti“, – tvirtino maestro.

Koncertas vyks rugpjūčio 16 d. 19 val. Užutrakio dvaro sodybos rūmų terasoje. 

Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė, jį globoja Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Išsamiau apie festivalį www.uzutrakiovakarai.lt    

XVI tarptautinio muzikos festivalio „Užutrakio vakarai“ informacija

Pianistas Lukas Geniušas

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *