Maltiečiai tiesia pagalbos ranką

Parašyta: 2015-12-04 | Kategorija: Aukštadvaris, Bažnyčia, Naujienos, Trakai |

Šiandien, gruodžio 4 d., 16 val. prie Trakų kultūros rūmų Eglutės įžiebimo šventėje vyks akcija „Maltiečių sriuba“. „Trakų žemė“ kalbėjosi su 13 metų savanoriaujančia Aukštadvario maltiečių grupėje jos vadove ir 1,5 m. dirbančia Lietuvos maltiečių savanorių koordinatore Irena Beržinskiene.

Aukštadvarietės gydytoja Lina Bučelienė (kairėje ) ir maltietė Irena Beržinskienė

Aukštadvarietės gydytoja Lina Bučelienė (kairėje ) ir maltietė Irena Beržinskienė

 

Kada Lietuvoje įsikūrė Maltos ordinas ir kada susikūrė Aukštadvario grupė?

Maltos ordino pagalbos tarnyba – tai viena didžiausių Lietuvos socialinės pagalbos organizacijų, vienijanti daugiau kaip 900 savanorių ir veikianti 30-yje miestų. Projektas „Maistas ant ratų” vykdomas 17 miestų, „Savanoriška priežiūra namuose” – 10 miestų. Maltiečiai išlaiko 10 vaikų dienos centrų, jaunimo centrą, 5 Senjorų klubus, dirba su neįgaliaisiais, benamiais, turi apie 100 jaunų žmonių vienijančią jaunimo organizaciją. Aukštadvario Maltos ordino pagalbos grupė įsikūrė 2003 m. gegužės 15 d. Aukštadvario Kristaus Atsimainymo bažnyčios mons. kleb. Vytauto Kazio Sudavičiaus iniciatyva. Grupėje yra 6 suaugę maltiečiai ir 12-20 jaunųjų maltiečių (2004-2007 m. jauniesiems maltiečiams vadovavo Vida Matkevičienė, 2009-2011 m. – Gintarė Budrytė, šiuo metu jaunųjų maltiečių vadovė yra Reda Beržinskaitė). Aukštadvario maltiečius globoja partneriai iš Vokietijos Leer ir Osnabriuko miestų. Vokiečių maltiečių atvežta drabužių-avalynės labdara, buitinės, higienos priemonės išdalinamos nepasiturintiems žmonės. Visi Aukštadvario maltiečiai yra savanoriai, dirba nuosekliai, nesiekdami naudos ar atpildo, vedami širdies ir tikėjimo, kad žmogiška atjauta gali įveikti gyvenimo negandas. Gerumo ir atjautos skiepijame ir savo jaunimui-jauniesiems maltiečiams.

Kokia veiklą vykdo Aukštadvario maltiečių grupė?

Prieš metus Aukštadvaryje startavo „Maistas ant ratų“ projektas. 10-čiai vienišų sunkiai besiverčiančių senelių, gyvenančių atokiuose kaimuose, du kartus per mėnesį pristatomi maisto lauknešėliai. Vienas iš pagrindinių grupės veiklų yra Priežiūros namuose projektas. Miestelio gyventojai teiraujasi ramentų, vaikštynių, vežimėlių. Sunkiai sergantiems ir gulintiems ligoniams dalinama patalynė, slaugos ir higienos reikmenys. Šio projekto veikla rūpinasi miestelio šeimos gydytoja savanorė Lina Bučelienė. Vieną, du kartus per mėnesį dalinama drabužių-avalynės labdara. Kaskart susirenka 40-60 sunkiai besiverčiančių miestelio ir aplinkinių kaimų gyventojų. Kiekvienas išsirenka sau ir savo šeimos nariams būtiniausių, reikalingiausių rūbų ir avalynės. Aukštadvario maltiečiai vykdo ne tik socialinę, bet ir kultūrinę veiklą. Visų laukiama tradicinė šventė yra „Vaikų Velykėlės“. Ji skirta parapijos mažiesiems, jų tėveliams ir seneliams. Jaunieji maltiečiai paruošia programą, su mažaisiais žaidžia žaidimus, šoka ratelius, dėlioja dėliones, dainuoja daineles, margina popierinius kiaušinius. Velykų bobutė pasakoja apie lietuvių liaudies tradicijas ir papročius. Pats linksmiausias užsiėmimas ne tik vaikams, bet ir suaugusiems yra kiaušinių ridenimas. Didelę reikšmę organizacijoje skiriama skirtingų kartų bendravimui ir bendradarbiavimui. Kasmet spalio pirmosiomis dienomis įvairiomis formomis paminime Pagyvenusių žmonių dieną. Vienais metais pakviečiami miestelio senjorai į vakaronę, kurios metu kartu su jaunimu dainuojamos dainos, pasakojami pasakojimai, kitais metais aplankomos mokytojos-senjoros. Jos pradžiuginamos eilėmis, daina ir gėlių puokštėmis. Džiugu stebėti per skruostą riedančią dėkingumo ašarą, padėkos žodį, kuris įkvepia maltiečius tolesniems geriems darbams. Maltiečiai palaiko glaudžius ryšius su Čižiūnų ir Aukštadvario senelių namų gyventojais, dalyvauja bendruose projektuose ir renginiuose. Suaugusiems maltiečiams visada pasiruošę padėti 15 jaunųjų maltiečių. Šiais metais dalyvavome Maisto banko ir „Idėjų padėjėjų“ akcijose. Jaunieji maltiečiai rengė šokių vakarus, filmų vakarus, kurių metu surinktos lėšos buvo išsiųstos į maltiečių centinį biurą vienišų apleistų senukų globos projektams. Jaunieji maltiečiai dalyvauja mokymuose, stovyklose Lietuvoje ir užsienyje, rengia sąskrydį. Aukštadvario maltiečiai gali didžiuotis, kad dabartinis Lietuvos MOPT generalinis sekretorius Eitvydas Bingelis savo maltietišką veiklą pradėjo Aukštadvario maltiečių grupėje.

Šiandien trakiečiams dalinsite sriubą, gal galėtumėte pasakyti, kaip ta sriuba „išverdama“? Kas ją turi teisę gauti ir kur reikia kreiptis?

Lietuvos maltiečių tikslas – padėti skurstantiems, vargstantiems, ligoniams, neįgaliesiems, atkreipti visuomenės dėmesį į pagalbos jiems reikalingumą. Kaip tik to siekia ir šiuo metu jau prasidėjusi 10-oji maltiečių labdaros akcija „Maltiečių sriuba 2015“. Akciją pradėjo šios akcijos globėjas prezidentas Valdas Adamkus gruodžio 1 d. Kudirkos aikštėje Maltiečių sriubos mugėje, kurioje buvo galima pasivaišinti 14 skirtingomis sriubomis.
Maltiečiai Trakų Kultūros rūmų kiemelyje gruodžio 4 d. 16 val. kvies vaišintis sriuba už auką, pasakos apie organizacijos vykdomus projektus, bei veiklas.
Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė sutiko įpilti Pirmąjį samtį.

Linkime sėkmės.
Kalbėjosi
Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ

 imageedit_2_3173688013


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *