Mažesni mokesčiai už šilumą

Parašyta: 2013-10-18 | Kategorija: Aukštadvaris, Naujienos, Senieji Trakai |
IMG_8947

Bendrovės „Trakų šilumos tinklai“ direktoriaus K. Kasparavičiaus iniciatyva Aukštadvario katilinė buvo pritaikyta naudoti biokurą

Spalio 3 dieną Trakų rajono savivaldybės taryba patvirtino naujas kainas Aukštadvario ir Senųjų Trakų gyventojams. Nuo šių metų spalio 1 dienos aukštadvariečiai už tiekiamą šilumą ir karštą vandenį mokės beveik trečdaliu mažiau. Praėjusį šildymo sezoną šio miestelio gyventojai už šilumą mokėjo 32,5 ct/kwh, dabar, sumažinus mokestį, reikės mokėti 23,32 ct/kwh.

Trakų rajono savivaldybės bendrovės „Trakų šilumos tinklai“ direktorius Kęstutis Kasparavičius jau prieš du metus siūlė mokesčius už šilumą Aukštadvario gyventojams skaičiuoti pagal Aukštadvario katilinės sąnaudas, nepridedant Lentvario, Trakų ir Senųjų Trakų katilinių, kurios kūrenamos dujomis, išlaidų, tačiau bendrovė „Prienų energija“, nuomojanti Trakų rajono šilumos gamybos įmones, nesutiko, nes administracijos nuomone dėl papildomų skaičiavimų būtų padidėję darbo laiko ir darbo užmokesčio sąnaudos.

Šiais metais naujai Trakų rajono valdžiai pavyko susitarti su bendrovės „Prienų energija“ vadovais, kad Aukštadvario ir Senųjų Trakų katilinės būtų perduotos Trakų rajono savivaldybei, todėl atsirado galimybė sumažinti šilumos kainas.

Senųjų Trakų gyventojams šį šildymo sezoną šilumos kaina, pagal Trakų rajono tarybos sprendimą, sumažės tik pora centų, (reikės mokėti 30,34 ct/kwh), nes katilinė kūrenama dujomis, tačiau, pasak K. Kasparavičiaus, ir ši katilinė bus rekonstruota ir pritaikyta naudoti biokurą, tuomet atsiras galimybė ženkliai mažinti šilumos kainas.

IMG_5969

Aukštadvario katilinėje šiluma gaminama deginant smulkintą medieną

Trakų rajono meras Vytautas Zalieckas sakė, kad ir Trakų bei Lentvario miesto gyventojams planuojama sumažinti mokestį už šilumą. Dabar atliekami skaičiavimai. Pagal negalutinius duomenis, šių miestų gyventojams, kaina gali sumažėti 4,5 ct/kwh.

Šį sprendimo projektą planuojama pateikti svarstyti sekančiam Trakų rajono tarybos posėdžiui.

Kęstutis PETKŪNAS

Autoriaus nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *