Medinę klumpę išsivežė broliai latviai

Parašyta: 2014-12-10 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |
,,Saime“ kolektyvas iš Daugpilio laimėjo pereinamąją Didžiąją  Klumpę.

,,Saime“ kolektyvas iš Daugpilio laimėjo pereinamąją Didžiąją Klumpę.

2014 m. gruodžio 6 d. Trakuose įvyko jau penktoji respublikinė liaudies šokių šventė-varžytuvės  „Klumpynė“. Nors už lango žiema, bet Trakų kultūros rūmų salėje buvo išties karšta. Komisijai, sprendusiai, kuris iš kolektyvų nusipelnė medinės klumpės, nebuvo lengva, tačiau bendru nutarimu šventės simbolis atiteko festivalio svečiams iš Latvijos Daugpilio miesto – šokių kolektyvui „Saime“.

Nuo pat pirmųjų šventės akordų iki paskutiniojo šokio varžytuves stebėjo Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Liesys, Lentvario kultūros rūmų direktorė Ieva Skaistytė.

Renginį vedė nuotaikinga trijulė – Trakų seniūnijos seniūnas Kęstutis Vilkauskas, Trakų kultūros rūmų etnografė Dalia Mockevičienė ir kultūrinių renginių organizatorė Augustė Gaidytė. Šventės svečiais buvo jaunieji Lentvario šokėjai- tautinių šokių kolektyvas ,,Jaunimėlis“. Drauge su savo vyresniaisias kolegomis jie sušoko puikų pabaigtuvių šokį.

Dėl klumpės varžėsi net aštuoni kolektyvai iš Lietuvos:

Du Trakų krašto kolektyvai – Lentvario kultūros rūmų vyresniųjų liaudiškų šokių grupė,,Lendvarė“  ir Trakų kultūros rūmų Aukštadvario vyresniųjų liaudiškų šokių grupė ,,Nava“, kuriems vadovauja energingoji Rimutė Blikertienė; Klaipėdos m. Žvejų kultūros centro vyresniųjų tautinių šokių kolektyvas ,,VĖTRA“ su kapela, vadovai: Vilius Šleinius, Gintautas Bareikis; Grigiškių kultūros centro vyresniųjų žmonių tautinių šokių kolektyvas „Grija“, vadovė  Vilma Abrutytė; Druskininkų kultūros centro tautinių šokių grupė „KADAGYS“, vadovai  Izolina ir Algimantas Stanioniai; Kaišiadorių kultūros centro vyresniųjų tautinių šokių kolektyvas „SAVINGĖ“, vadovė  Angelė Pačėsienė; Prienų rajono Balbieriškio bendruomenės vidutinio amžiaus žmonių tautinių šokių kolektyvas ,,RINGIS“ vadovas Raimundas Markūnas; Kauno raj.Garliavos sporto ir kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė“Ąžuolas“, vadovė  Zita Vaškelienė.

Taip pat į „Klumpynę“ atvyko mūsų Baltijos sesių – Latvijos ir Estijos – atstovai: Daugpilio (Latvija)  miesto latvių kultūros centro Vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvas „Saime“, vadovė Lilija Graudine, koncertmeisteris Valdis Graudinš ir Kohtla-Jarvės (Estija) miesto kultūros centro Tautinių šokių ansamblis Virulane, vadovas Taivo aljaste.

Svarbiausiais šventės atributas – didžioji klumpė – jau nuo 2010 metų keliauja iš vienos Lietuvos vietos į kitą. Klumpės autorius – liaudies meistras Pranas Pranskevičius. Po pirmosios šventės klumpę pergalingai savo rankose iškėlė „Kadagio” šokėjai iš Druskininkų, 2011 metais įspūdingo dydžio medinę klumpę išsivežė Garliavos kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Ąžuolas, 2012 – Elektrėnų kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Vijūnas“, 2013 metais – Klaipėdos miesto Žvejų kultūros centro vyresniųjų tautinių šokių kolektyvas „Vėtra“. Pasirodymus vertinusi komisija – Trakų kultūros rūmų direktorės pavaduotoja Indrė Jankūnaitė, baletmeisteris Vladas Ūsovas bei choreografė Loreta Januškienė akylai stebėjo šiųmečius pasirodymus. Dėja, nei vienas Lietuvos kolektyvas nešoko taip smagiai, nuoširdžiai ir kokybiškai, kaip svečiai iš Latvijos „Saime“. Klumpė iškeliavo į artimą užsienį – į mūsų brolių latvių rankas. Galbūt nuo šių metų šis renginys taps tarptautiniu ir kitamet sulauksime dalyvių iš visos Europos…

Dideles žiūrovų simpatijas pelnė ir Druskininkų kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Kadagys“ (vadovai Izolina ir Algirdas Stanioniai), kuriuos pristatydami renginio vedėjai ilgai vardijo jų šešiolikos metų meninę patirtį.

Ypatinga energija, šarmu ir scenine estetika spindėjo Grigiškių „Grijos“ kolektyvo šokėjai.

Bene laukiamiausias buvo ir festivalio šeimininkų – Trakų rajono vyresniųjų liaudies šokių grupės „Lendvarė“ pasirodymas. Šiemet šis kolektyvas švenčia savo 10 metų sukaktį. Ta proga ir svečiai, ir atvykę kolektyvai negailėjo jiems gražių žodžių bei skambių dainų. Vedėjai „Lendvarę“ pristatė kaip tūkstantį šokių mokantį kolektyvą. Labai smagu, jog rajone yra toks meno mėgėjų kolektyvas, garsinantis Trakų kraštą. Šio ir dar dviejų kolektyvų (Aukštadvario „Nava“ ir Lentvario „Jaunimėlis“) vadovė, šventės „Klumpynė“ sumanytoja Rimutė Blikertienė kaip išmanydama stengiasi mokyti liaudies šokio visus norinčius jo išmokti, o tokios šventės yra tik įrodymas, jog nors ir pedagoginio darbo šaknys karčios, vaisiai – saldūs.

Gražiai surengta švente ir vakarone po jos džiaugėsi visi – ir šilto, ir šalto matę šokėjai: tiek trečius  metus skaičiuojanti Aukštadvario „Nava“, tiek dvidešimt aštuonerius gyvuojabčios Klaipėdos „Vėtros“ šokėjai.

Atsisveikinome iki kitų metų – šeštosios Kumpynės.

Renginį remia: Lietuvos respublikos kultūros ministerija, Trakų rajono savivaldybė, Trakų rajono laikraščiai „Trakų žemė“, ,,Galvė“, akcinė bendrovė „Amber Grid“, ,,Senoji Kibininė“. Dėkojame visiems šventės draugams.

Trakų kultūros rūmų informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *